Trest smrti

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Calhoun 9. 1. 2008 10:10

Jeffe:
"...And the last meal was really good..." tak to je muj clovek :) .

Jinak klasika... kdyz zabijeli tak to byli desny tvrdaci a frajeri. No a kdyz kat chysta provaz, zhavi trafo nebo si chysta injekci a utahuje popruhy a smrtak vedle taha brousek po kose tak uz zdaleka tak tvrdi nejsou.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Weslo 9. 1. 2008 13:03

btw. včera byla v TV nějáká reportáž vo 18letm klukovi kterej pod vlivem halucinogenu zabil těhotnou matku,bratra a otčíma.
vlazy:dostal jen 13let za čtyřnásobnou vraždu ... :roll: tady bych se nerozpakoval ho zastřelit snad sám..
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noovo 9. 1. 2008 13:38

vcera byla na Nove nejaka 112 (nevim-neznam koukala jsem na to z nudy) a bylo tam o ukrajinskem nasilnikovi, ktery znasilnil dve holky z toho jednu zabil, jednou uz byl z CR vyhosten, ale vratil se...takze jsem se musela opet smat trestu: 25 let, po tretine trestu ho muzou pustit na svobodu, bude vyhosten, ale on se zase muze vratit...
tady ta znasilneni a vrazda byla evidentni, rovnou bych mu dala provaz...udelat tohle moji segre nebo mame...tak bych ho skopala tak, ze uz by tohle delat nemohl...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod averton 9. 1. 2008 13:40

Weslo píše:btw. včera byla v TV nějáká reportáž vo 18letm klukovi kterej pod vlivem halucinogenu zabil těhotnou matku,bratra a otčíma.
tb]vlazy:[/b]dostal jen 13let za čtyřnásobnou vraždu ... :roll: tady bych se nerozpakoval ho zastřelit snad sám..s/quote]

13 rokov dostal presne preto, preco opity sofer ktory niekoho zabije dostane povedzme 2 roky. Bol pod vplyvom drogy pripadne omamnej latky a vrazda bola "neumyselna". Kto takuto hovadinu schvalil a dal do zakona neviem, ale taky clovek by zasluzil dostat par faciek zelezom.

Pamatam si na pripad kedy chlapik zabil svoju rodinu pretoze pocul "hlasy". Dostal 10 rokov + liecenie. Preto z duse neznasam psychiatrov pretoze cvokar tam vrazdu nevidi ale normalny clovek ano. Lenze, to by sa musel zmenit pravny system. A ten sa nezmeni tak skoro.
it´s all about priorities :D
averton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calhoun 9. 1. 2008 14:09

Averton:
Naprosty souhlas. Je mi na bliti kdyz vidim jakym zpusobem jsou pred pravem zohlednovani ruzni tzv. "nemocni" lide :( . Obeti trestneho cinu je uplne jedno jestli je pachatelem dusevne zdravy nebo nemocny clovek a tedy i trest by mel byt vymeren stejne.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 9. 1. 2008 15:48

Tak s tímhle si dovolím nesouhlasit. Nelze srovnávat duševně zdravého člověka, narkomana nebo alkoholika třeba se schizofrenikem který nemohl ovlivnit to že je schizofrenik a tím pádem nemá pod kontrolou svoje chování.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod ES0 9. 1. 2008 15:54

dobre a co dela clovek, ktery nema pod kontrolou sve chovani, mezi lidmi? nemluvim ted konkretne ke schizogrenikum, na to maj treba nejaky prasky, ale obecne ke vsem tem co udajne "slysi hlasy ve svy hlave"

nemeli by byt nekde v kleci?
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Michal P 9. 1. 2008 15:58

Měli by se léčit, problém je že oni sami si to nepřipouští. O to aby nebyli v takovémto stavu mezi lidmi by se měli postarat jejich blízcí nebo ještě lépe by měli ohlídat, aby se až do takových stavů nedostali. Bohužel díky přístupu naší společnosti k duševně nemocným to často dopadá jak to dopadá. Kolikrát mi přijde že lidi mají třeba k schizofrenikům větší odpor než k alkoholikům a narkomanům.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod ES0 9. 1. 2008 16:08

treba ja si nemyslim ze to ze si to oni "nepripousti" je duvod proc by se s nima melo nakladat jinak

kdyz uz pachaj nejaky zlocin, tak jsou treba ve stavu ktery nemuzou kontrolovat, ale na pocatku, to co je privedlo do teto situace byla jejich vlastni nezodpovednost ze si zapomeli vzit prasky nebo prijit na nejakou preventivni prohlidku

nevim jak to bylo kdysi, ale nemusel tehdy kazdy jednou za cas prijit na preventivni proklepnuti k doktorovi?

ono ted je to snad jeste pro mladez a mam pocit ze mnoho techto psycho nemoci se uz projevuji za mlada ne? takze to o nich znamo je
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Calhoun 9. 1. 2008 16:10

Michal P píše:Měli by se léčit, problém je že oni sami si to nepřipouští. u/quote]

To ovsem neni omluva. Jsem ochoten vzit v potaz napriklad cloveka postizeneho Downovym syndromem ktery ma funkcnost mozku tak omezenou ze proste nechape rozdil mezi dobrym a spatnym ale rozhodne ne cloveka co je gramotny, umi cist a psat a je oficialne svepravny. Bud je clovek svepravny a 100% odpovedny za sve ciny a nebo je pod zamkem a za jeho chovani odpovidaji jini. Tak je to fer.
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 9. 1. 2008 17:26

Ono je problém že v určitém stádiu nemoci by už ten člověk svéprávný být neměl, ale zase naopak po zaléčení může normálně fungovat. Tak to alespoň vidím já, na psychiatrii jsem necelé 2 roky byl na civilní službě a v příbuzenstvu máme člověka postiženého schizofrenií.
A třeba ta schizofrenie se může projevit prakticky kdykoliv a nečekaně.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 11. 1. 2008 17:21

Já mám lehčí trojitou schízu a pokud by mě příbuzenstvo chtělo dát na léčení k Michalovi P na elektrošoky, tak bych tu zpropadenou famílii taky vybil. Ale i se schízou jsem vystudoval a dokonce předstírám pedagogického pracovníka, k tomu pracuju ve zdravotnictví, kde ovlivňuji existenci těch rádoby "normálních" lidí a dělám celou řadu dalších činností. Já si to taky nepřipouštím a jsem v naprosté pohodě :lol:
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Přeborník

Odeslat příspěvekod averton 11. 1. 2008 17:38

Michal P píše:Tak s tímhle si dovolím nesouhlasit. Nelze srovnávat duševně zdravého člověka, narkomana nebo alkoholika třeba se schizofrenikem který nemohl ovlivnit to že je schizofrenik a tím pádem nemá pod kontrolou svoje chování.s/quote]

Ide to a to dost jednoducho. Clovek ktory poziva alkohol a drogy je plne zodpovedny za to co robi pretoze si dany stav navodil sam. Ak niekto ma hlasy v hlave a nelieci sa, taktiez ma znasat dosledky ktore napacha.
it´s all about priorities :D
averton
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 11. 1. 2008 20:04

Jenže když ty hlasy přijdou dotyčný to nevnímá jako nemoc, on tomu věří jako skutečnosti pokud si toho nevšimne okolí tak se velká většina včas na léčení nedostane.

Kostiči, ty seš případ sám pro sebe. :mrgreen:
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod Calhoun 21. 1. 2008 12:45

Jen pro zajimavost.

Rocni dite, polamane kosti, otok na mozku, natrzena slezina, pohmozdene plice, plne modrin. Rodice svorne tvrdici ze si to dite udelalo samo kdyz se ucilo chodit. 11 mesicu bolesti a utrpeni ktere si jen tezko kdokoliv z nas dokaze predstavit - mohl by mi nekdo z mistnich odpurcu trestu smrti vysvetlit jak by v tomto konkretnim pripade mohlo dojit k justicnimu omylu a pripadne dat jeden jediny duvod proc je v pripade techto dvou lidi vezeni placene z nasich dani lepsim resenim nez kulka nebo provaz?
Calhoun
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka