Trest smrti

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ivo M. 21. 5. 2005 00:51

Jste pro zavedení trestu smrti? Jaká jsou vaše pro a proti?
Ivo M.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 01:38

Jistě!
klady:
- mensi kriminalita
- kriminalni zivly by si tolik nedovolovali
- spolecnost ma na to kladny nazor (nekde jsem cetl 81 %)
- nekterym jedincum by to pomohlo, nenapravitelnost
- nemuseli by se grazlove zivit z penez obcanu jako u dozivotí
- urcite jsou dalsi...casem bych si vzpomnel.
zapory:
- justicni omyl (100% presvedceni o vině)
tOplOaDer
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 5. 2005 05:02

Ne.
- mezi úrovní kriminality a existencí trestu smrti není prokazatelná souvislost (magorům je to jedno a pro ty uvažující je odstrašující i to doživotí)
- nepochybuji, že se najde 99% lidí, kteří si myslí, že by měly být nulové daně
- grázly bychom nemuseli živit z daní, kdyby měli povinnost pracovat
- justiční omyl se v tomto případě stává justiční vraždou
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 21. 5. 2005 05:37

Slonik píše:Ne.
- mezi úrovní kriminality a existencí trestu smrti není prokazatelná souvislost (magorům je to jedno a pro ty uvažující je odstrašující i to doživotí)
- justiční omyl se v tomto případě stává justiční vraždou
Naposledy upravil Michal P dne 11. 4. 2008 16:55, celkově upraveno 2
Důvod: Příspěvek poškozen při konverzi fóra, zbylá část přízpěvku se bohužel ztratila
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 21. 5. 2005 22:09

Samozřejmě jsem pro. Ale mělo by se začít u sčítání a zpřídnění trestů. Tzn. že za 3násobnou vraždu bych já dal 150 let a bylo by. Nebo trest smrti. To, že jim dneska daj 15 let je nic... TO je základ proto, proč kriminalita stoupá podle mě. Naprat jim pořádný tresty a bylo by
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 5. 2005 22:40

Teď budu možná vypadat jako magor,ale......
Trest smrti je pro mně přijatelný v případě:
- vraždy (i s 80% pravděpodobností)
- težké úmyslné ublížení na zdraví s trvalým poškozením(napadení)
- opakované znásilnění (dá se lečit,ale)
- týrání a mlácení dětí (z takových rostou násilníci, lépe být sirotek než vyrůst ve vraha)
- pedofil a další úchylové, kteří svými úchylkami obtěžují a ubližují lidem, kteří o to nestojí. Zvláště opakovaně.
- teroristi, kteří z jakéhokoli důvodu zautočí na občany cizího státu, i čech)
Dále za porušování zákonů dané země minimálně 5 let. Pokud lehký přestupek pak nucené práce. Pokud težké porušení zákona pak doživotí.
Nařídil bych povině psychologické testy a rozdělil bych národ na 95% lepších a 5% nejhorších a ty bych pozavíral do ústavů.
To je asi tak zhruba vše. Je to spíš taková nová utopie, ale co ORWEL musí být........
:oops:
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 21. 5. 2005 23:46

dřív jsem byl pro trest smrti, ale už nejsem. Především si myslím že kromě te doby kdy to odsouzený ví d odoby než ho popraví to není trest, spíš vysvobození.

jak už tu zaznělo, raději bych dával sčítání trestů aby bylo jisté že vrahové a podobní už nikdy z toho lágru nevylezou...
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 5. 2005 23:59

Luke píše: raději bych dával sčítání trestů aby bylo jisté že vrahové a podobní už nikdy z toho lágru nevylezou... /quote]

No jo,ale kdo to má platit? Už dneska na to nejsou peníze a realizace vaší myšlenky by si važádala 3x více věznic?
Nesouhlasím aby jsme dvakrát platili za zločiny druhých.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luke 22. 5. 2005 00:04

S-Tony píše:
Luke píše: raději bych dával sčítání trestů aby bylo jisté že vrahové a podobní už nikdy z toho lágru nevylezou...

No jo,ale kdo to má platit? Už dneska na to nejsou peníze a realizace vaší myšlenky by si važádala 3x více věznic?
Nesouhlasím aby jsme dvakrát platili za zločiny druhých.
Naposledy upravil Michal P dne 11. 4. 2008 17:05, celkově upraveno 1
Důvod: Příspěvek poškozen při konverzi fóra, zbylá část přízpěvku se bohužel ztratila
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo M. 22. 5. 2005 14:17

Luke píše:...měl by konečně někdo vymyslet a hlavně zrealizovat myšlenku jak naložit s největšíma parazitama v této zemi...
Naposledy upravil Michal P dne 11. 4. 2008 17:06, celkově upraveno 1
Důvod: Příspěvek poškozen při konverzi fóra, zbylá část přízpěvku se bohužel ztratila
Ivo M.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 22. 5. 2005 14:57

Zjistěte si souvislost mezi počty poprav a počty trestných činů v daných zemích. V zemi, kde se nejvíce popravuje (počítám jen ty civilizované), tj. USA, je nejvíce vražd na hlavu. V zemích, kde se popravuje nejméně, respektive kde trest smrti není, je jich podstatně méně.

Tedy argument, že trest smrti "odrazuje" kupř. od vraždění, není pravdivý. V tom případě už žádný jiný argument nemá váhu... snad na to, že jedno z přikázání říká "nezabiješ". Člověk si nesmí osobovat právo zabíjet člověka, pokud jsou jiná řešení, a ta jsou.

Jsem pro důslednější prevenci a výchovu, pro kvalitnější vězení (vedoucí k převýchově, nikoli výchově věznů v ještě větší kriminálníky), a pro lepší práci policie i soudů (kvalitnější, pečlivější, důslednější, rychlejší).
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 23. 5. 2005 02:00

Kill'em all and let god sort them out....
-
adams
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod František koudelka 23. 5. 2005 07:55

nejsem pro trest smrti, protože je to snadno zneužitelné.
To rači doživotní trest a těžké nucené práce bez nároku na honorář ... tohle je pro odsouzeného daleko větší trest !!!
Když myslíte, teda...
Do počtu, jako, myslíte, teda?
Tak, jestli, jako, myslíte,
že v zájmu celku snad...
Tak já bych to, teda, do počtu...
Kdyby to radši vzal někdo jinej.
František koudelka
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 23. 5. 2005 10:35

bigdoc píše:....Tedy argument, že trest smrti "odrazuje" kupř. od vraždění, není pravdivý. V tom případě už žádný jiný argument nemá váhu...n/quote]


Tak ještě jednou: když hrozba trestu smrti neodradí, vykonaný trest znemožní udělat to znovu. Definitivně a jednou provždy.

O justičních omylech podrobněji píšu výše. Přesně ty jsou totiž berličkou zastírající nekvalitní práci justice i policie, po jejímž zlepšení, jak vidím, voláme oba.

Žádné nápravné zařízení nikoho nenapraví. Nikdy to tak nebylo a nikdy to tak nebude. Jediná jeho funkce je v tom, že dostane-li se tam "slušný" člověk (nedbalostní trestné činy apod.), obvykle má do smrti hrůzu z toho, že by se tam vrátil. Pak je třeba nastolit takové podmínky, aby i grázlové páchající opakovaně ÚMYSLNOU trestnou činnost měli strach dostat se zpátky.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rubi 23. 5. 2005 12:33

tak predevsim je treba rozlisovat to, ze mame 4 druhy veznic. s dohledem, dozorem, ostrahou a zvysenou ostrahou, takze je dost nepravdepodone, ze ten kdo zpusobi nedbalosti trestny cin skoncil na cele s vrahem.

dozivotni trest znemozni vrahovi udelat cin znovu take definitivne. pokud jde o financovani, tak jsem pro, aby si na sebe vezni vydelali sami. urcite by se nasli prostredky pro to, jak je k praci donutit. kdyz napriklad ja nebudu pracovat, tak taky nebudu mit co jist a muzu si stezovat kde chci, ze tim jsou omezeovany moje prava. navic ja jsem ten svobodny clovek, ktery ma prava, vezen je clovek, ktery byl osobni svobody zbaven, takze to nelze porovnavat.

justicni omyl nelze nidky vyloucit, proto je trest smrti pro me osobne neprijatelny, navic jej nepovazuji za trest. dozivotni vezeni je podle meho nazor nejhorsim moznym trestem a mel by se v praxi uplatnovat casteji.
Rubi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků