Trest smrti

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 4. 2008 14:36

S474N píše:vlazy: ty porad omilas to same dokola, ale nedovedes si pripustit, ze za trest smrti si muze sam pravoplatne odsouzeny svym predchozim chovanim a jednanim (nezpochybnitelne brutalni opakovane vrazdy, atd.).
A co děláš ty? Ty si snad naívně myslíš, že stále dokola to samé neomíláš? Ano, mnozí si za trest smrti můžou sami svým chováním. Ty ale odmítáš připustit to, že můžou být i takoví u kterých za ten jejích trest smrti může někdo jiný který jich takto omylem odsoudil a nebo zneužíl pro to nějaké politické zájmy.
S474N píše:Ano, ty k zivotu pristupujes citlive a s laskou (ac mi to nebudes verit, rekl bych totez o sobe).
Já se samozřejmě snažím k lidskému životu přistupovat citlivě a s láskou. Jestli ale považuješ za cit a lásku k lidskému životu prosazování odebírání těch životů některým jiným lidém tak pak nevím co bych si měl o tobě myslet.
S474N píše:Ovsem v nasi spolecnosti jsou jedinci (zamerne nepouzivam oznaceni lide, protoze je jako lidi oznacit nelze), kteri nejenom ze nerespektuji pravidla, oni naopak jeste bestialne vrazdi (Kalivoda, Hepnarova, Straka) a k tomu zivotu se citlive a s laskou nechovaji.
Ano, jsou někteří jedinci kterých snad ani jako lidí označít nejde. To, že se někteří jedinci nechovají k lidskému životu citlivě a s láskou ještě neznamená, že bychom se i my kdo se za slušné lidí považujeme museli k liskému životu některých jedinců chovat stejně tak bez citu a lásky.
S474N píše:A cim chces tyto lidi "lecit"? Ja osobne provazem.
Nevím zda se tyto jedince dá nějak "léčit" (nápravovat). Některé vyjímky možná ano. Já jsem ale přesvědčený, že jejích "léčba" provazem kterou se zde snažíš propagovat není rozumným řešením a ani to téměř nijak neřeší problematiku brutálních zločinů.

Calhoun píše:Skvele. Takze se budeme citlive a s uctou chovat k bestiim pro ktere zivot nebo zdravi zadnou cenu nema. Az Ti nekdo znasilni a zabije partnerku nebo dite tak se k nemu chovej citlive a s uctou k jeho zivotu... jsem si jisty ze to dotycny vrah oceni.
Zda by to dotyčný vrah ocenil nebo ne nevím. Rozhodně bych ale se jednoznačně nedomáhal pro něho trestu smrti, protože bych nechtěl být stejně jako on zodpovědný za něčí život. Láska a úcta k lidskému životu by měla být bez jakýchkoliv vyjímek.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 21. 4. 2008 15:03

vlazy píše:A co děláš ty? Ty si snad naívně myslíš, že stále dokola to samé neomíláš? Ano, mnozí si za trest smrti můžou sami svým chováním. Ty ale odmítáš připustit to, že můžou být i takoví u kterých za ten jejích trest smrti může někdo jiný který jich takto omylem odsoudil a nebo zneužíl pro to nějaké politické zájmy.

Takze si tu dokola budeme porad honit triko, protoze ty nejsi schopen diskutovat na tema "Podminky pro aplikaci trestu smrti" a tudiz odhladit i pripadne mozne zneuziti tohoto trestu.

vlazy píše:Já se samozřejmě snažím k lidskému životu přistupovat citlivě a s láskou. Jestli ale považuješ za cit a lásku k lidskému životu prosazování odebírání těch životů některým jiným lidém tak pak nevím co bych si měl o tobě myslet.

Myslet si muzes cokoliv, ja si take myslim svoje :mrgreen:

vlazy píše:Ano, jsou někteří jedinci kterých snad ani jako lidí označít nejde. To, že se někteří jedinci nechovají k lidskému životu citlivě a s láskou ještě neznamená, že bychom se i my kdo se za slušné lidí považujeme museli k liskému životu některých jedinců chovat stejně tak bez citu a lásky.

Chapu, takze s citem a laskou. Verim, ze toto by se dalo nejlepe aplikovat primo v cele s odsouzenym, kde bys mu treba mohl s "citem a laskou" delat "mamu". Co ty na to? :mrgreen:

vlazy píše:Nevím zda se tyto jedince dá nějak "léčit" (nápravovat). Některé vyjímky možná ano. Já jsem ale přesvědčený, že jejích "léčba" provazem kterou se zde snažíš propagovat není rozumným řešením a ani to téměř nijak neřeší problematiku brutálních zločinů.

Samozrejme, aneb jednoho cikana a odsouzence do kazde rodiny. Kdyz uz to maji kluci tak tezke, tak at se maji kluci i dobre, ne?

vlazy píše:Zda by to dotyčný vrah ocenil nebo ne nevím. Rozhodně bych ale se jednoznačně nedomáhal pro něho trestu smrti, protože bych nechtěl být stejně jako on zodpovědný za něčí život. Láska a úcta k lidskému životu by měla být bez jakýchkoliv vyjímek.

Hele, ciste jenom mezi nama, s timhle pristupem se nekam dostanes. A podle toho citu a lasky to vidim, ze miris do vesmirnych plejad primo za velkym Astarem Seranem. Pozdravuj ho a az ti nekdo bude znasilnovat/rozrezavat tve vlastni dite, jsem zvedav, jak ti potom dlouho vydrzi ten cit a laska.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareq0 21. 4. 2008 16:14

Zajímavá mapka: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Todesstrafe2.png
Trest smrti je rozšířen v zemích Afriky, Asie a v "nejdemokratičtější zemi na světě" USA. Takřka celá Evropa je proti trestu smrti...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Calhoun 21. 4. 2008 16:49

mareq0 píše:Zajímavá mapka: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Todesstrafe2.png
Trest smrti je rozšířen v zemích Afriky, Asie a v "nejdemokratičtější zemi na světě" USA. Takřka celá Evropa je proti trestu smrti...

Nepatri to sem ale presto. Temer cela Evropa trpi na problemy s neprizpusobivymi imigranty (podivej se jak to vypada v Nemecku, Francii, Anglii nebo Dansku - k bliti - a to je jenom zacatek) a temer cela Evropa se potyka s rostouci kriminalitou. V temer cele Evrope jsou omezovany prava slusnych obcanu a zvyhodnovani gauneri, flakaci a neprizpusobiva pristehovalecka luza - prikladem zarive budoucnosti ktera nas ceka budiz treba Velka Britanie. Evropa a jeji hodnoty zapadni civilizace jsou pomalu rozpousteny v multikulturnich, socialnich a politicky korektnich srackach a diky nakaze pseudohumanismem se cela Evropa pomalu potapi :grr: . Ale temer cela Evropa je proti trestu smrti - to me opravdu uklidnuje a naplnuje virou v lepsi budoucnost... ovsem jak rikam... je to OT takze koncim....
Calhoun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 4. 2008 17:52

Calhoun píše:Ale temer cela Evropa je proti trestu smrti - to me opravdu uklidnuje a naplnuje virou v lepsi budoucnost...
To, že téměř celá Evropa je prozatím proti nesmyslnýmu trestu smrti je jenom dobře, ale i zde v Evropě se bohužel pod tlakem EU začíná pomalu prosazovat velká neúcta k lidskému životu (potraty, eutanázie) a možná někdy dojde i na ten trest smrti. Něco takového příliš nesvědčí o nějaké lepší budoucnosti, ale spíše o tom, že Evropa se pomalu malými kroky začíná vzdalovat od civilizovaného světa.
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Revan 21. 4. 2008 22:35

Pro trest smrti jsem.
Pokud s nekdo prizna, je to psychopat, zabil vic lidi, umucil, znasilnil deti a z pak z toho ma radost a vysmeje se vsem. Proc ne? - Posuzovat to dle techto meritek, tak omyl je prakticky vyloucen. Navic kdyz takoveho cloveka odsoudi k smrti, nechapu proc se starat jestli je to bolestiva smrt apod. Pokud nekdo vybije celou rodinu vcetne deti, tak zpusobi pribuznym celozivotni bolest. Takze nejaky tydenni umirani v bolestech by mohlo byt cool.
Napr. chlapek s rakovinou nema co ztratit jestli umre na luzku nebo si teda uzije, spacha zlocin a nasleduje unjekce. Pokud by mu hrozilo pomale rozpusteni v kyseline, sezrani mravenci apod. verim ze by se to zlepsilo.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 21. 4. 2008 23:06

Revan: Já pro trest smrti nejsem. Vůbec nevěřím, že by se tím něco vyřešilo a hlavně ne zlepšilo. Lidí kteří vraždi v naprosté většině neodradí od toho jakýkoliv trest včetně trestu smrti. Samozřejmě, že takové zločince je třeba patřičně potrestat. Myslím si, že strávit zbytek života ve vězení s pocitem viny a myšlenkou na to, že se už nikdy nedostane na svobodu může být pro mnohé zločince větším trestem než trest smrti kterým vše končí.
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jannnn 21. 4. 2008 23:13

vlazy píše: Myslím si, že strávit zbytek života ve vězení s pocitem viny
ty si ale opravdu naivní :D ... myslíš, že nájemní vrazi a podobní extrémní případi, pro které je trest smrti určen, budou pak do konce života brečet v koutku cely? :D :oboze No tááák, to už ani ty nemůžeš myslet vážně ;-)
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Revan 21. 4. 2008 23:17

1) i kdyz se nedostanou na svobodu, zijou si hodne dobre. Vzal bych si priklad z asijskych veznic.
2) proc za to kurna mame platit mi, kdyz teda vezeni, je potreba zavest povinnost pracovat. - Povinnost platit ubytovani, jidlo, proste vse, zadne prispevky apod.
Kdo odmitne pracovat, nedostane penize - nebude mit na jidlo - umre hlady.
Jednoduche reseni prospesne pro spolecnost.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 22. 4. 2008 00:04

jannnn: O tom kdo z nás je naívní by se dalo velmi hodně diskutovat, ale nemá význam se zde ohledně toho zbytečně dohadovat. Jestli zrovna ti vrazi by v koutku cely brečeli nevím, ale kdo ví co všechno by se mnohým honilo v hlavě.

Revan: To, že si vězní v českých věznicích žijou někdy až příliš dobře je věc nedokonalých zákonů které jim ten jejích pobyt ve vězení příliš nedovolují zpřísnít. Souhlasím s tím, že by vězni ve vězení měli pracovat, ale už se to zde probíralo, že zajištění pro nich práce není vždy až tak jednoduché jak to možná vypadá. Nedat vězňům jídlo a dělat tak z věznic hladomorny je myslím přežitek středověku.
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Revan 22. 4. 2008 11:38

Doporucil bych serial Dexter. Hlavni hrdina sdili muj nazor jak zachazet s vrahy.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 23. 4. 2008 09:34

Offtopic z tématu oddělen na smetiště.
viewtopic.php?f=633&t=1032919

Zde prosím diskutujte k tématu Trest smrti.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod GemblerAudiotex 24. 5. 2008 18:00

Jsem pro trest smrti. Trest smrti je odstrašující příklad pro všechny recidivisty, kteří spáchali velmi závažný zločin. Zejména jsem pro trest smrti pedofilům, a brutálním vrahům. Tento trest funguje i v takových zemích jako je Japonsko či USA. Proč bychom měli darebákům ustupovat ? Trest smrti byl i od okamžiku, co je svět světem. Nevidím v tom ani žádnou rudou, hnědou nebo modrou ideologii.
V dnešní době zejména tam, kde jsou tresty smrti, tak tyto popravy jsou organízovány tak, aby to byla rychlá smrt, takže žádné mučení, či kde odsouzený umírá několik minut. Dnes máme moderní techniku, účinné smrtící injekční látky, takže nemusíme člověka posílat do plynových komor či smrt elektrickým proudem. :idea:
Jsem gembler a závislák na audiotexových službách. Měsíčně utratím 10 až 16 tisíc korun.
GemblerAudiotex
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 25. 5. 2008 06:51

Odstrašující? :-D Těm je to jedno. Doživotí je taky odstrašující a vraždí se stále.
Taky funguje velmi pěkně třeba v Číně a nebo v Nigérii.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod Lukino 25. 5. 2008 08:49

Asi jsem pro trest smrti, pokud si jej dotycny zaslouzi obvzlast brutalnimi ciny. Cloveka, ktery zabiji napriklad deti, nebo podobne, stejne uz na svobodu nikdy nikdo nepusti a kdyby uz nic jineho, tak dotovat jeho pobyt ve vezeni neni tak ekonomicke jako trest smrti. Navic odpada potencionalni riziko uteku.
Lukino
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka