Paroubkova vláda

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Šáchor 20. 5. 2005 13:18

Docela by mě zajímalo jakej máte názor na setrvání páně Paroubka u moci. Já si myslím, že tuhle zemi k volbám nedovede. Musím dokonce říci, že mně sedne mnohem méně než p. Gross.
Šáchor

Odeslat příspěvekod Thom 20. 5. 2005 20:59

Dočkejme času. On se (snad) znemožní.
Thom
Čtenář

Odeslat příspěvekod ConPower 20. 5. 2005 21:18

To sem sice moc nepatří, ale ta jeho žena ho moc dobře nereprezentuje... Bude podle vás vládnout pak ODS? Snad vše tomu nasvědčuje.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Asspenn 20. 5. 2005 22:07

Paroubek nebo někdo jiný, předčasných voleb, které by byly včas, se nedočkáme. A i kdyby, dokud budou lidi volit půprocentní strany, postrádá to jakýkoliv smysl.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 20. 5. 2005 23:53

Kupodivu mně Paroubek nepřipadá tak zlej. Přečtěte si o něm např. velice zajímavý článek v posledním Reflexu od Pečinky. Nehleďte na to, jak vypadá; když jej posloucháte, nemluví nesmysly a nemlží jako jeho svazácký předchůdce. Navíc se zdá být razantní při prosazování změn, což je taky potřeba. Nechci jej chválit, ještě neměl čas se ukázat, ale nebudu jej ani hanět (ze stejného důvodu)
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ivo M. 21. 5. 2005 00:49

Už podle výsledků hlasování v minulé Sedmičce, kde asi o 4% prohrál v diváckých sympatiích s Topolánkem, mu lidé věří mnohem více než komukoliv předtím.
Ivo M.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 21. 5. 2005 04:53

bigdoc píše:Kupodivu mně Paroubek nepřipadá tak zlej. ... nemluví nesmysly a nemlží jako jeho svazácký předchůdce. d/quote]


Je to obrovský pragmatik a pokud vidí, že mlžení a mluvení nesmyslů se lidem nelíbí, nebude to dělat. Podobně jako příklad s jeho bývalou tiskovou mluvkou - x let držel tu nekompetentní intelektově zakrněnou káču na ministerstvu, ale jakmile se o jejích "kvalitách" dozvěděla širší veřejnost, musela ta kočička od válu.

Předvedl zatím dvě věci ve kterých exceluje. První je "řiťolezectví". Velmi podrobně jsem si prostudoval to co přednesl ve sněmovně - budeme podporovat úplně každého, všem něco dáme, nikomu nic nevezmeme, nikdo nebude muset platit ... aneb přesně podle stařičkého bonmotu "Co nemohu splnit, mohu alespoň slíbit".

Druhou věcí je schopnost handlu s čímkoliv za cokoliv - viz trafika pro Laštůvku, nadbíhání komunistům (do pěti let by mohli být ve vládě, ... ).

Prostě bezskrupulózní a nebezpečný populista.
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Asspenn 21. 5. 2005 05:48

bigdoc píše:Kupodivu mně Paroubek nepřipadá tak zlej. Přečtěte si o něm např. velice zajímavý článek v posledním Reflexu od Pečinky. Nehleďte na to, jak vypadá; když jej posloucháte, nemluví nesmysly a nemlží jako jeho svazácký předchůdce. Navíc se zdá být razantní při prosazování změn, což je taky potřeba. Nechci jej chválit, ještě neměl čas se ukázat, ale nebudu jej ani hanět (ze stejného důvodu)n/quote]


Nevšiml jsem si, že by ho v předchozích příspěvcích někdo haněl.
Já osobně to myslím tak, že pro nějaké změny, pro nás opravdu podstatné, je úplně jedno, kdo tam sedí. Jednotlivec absolutně nemá šanci a za provázky se tahá úplně jinde. Nebo si myslíte, že Gross skutečně řídil neprůhlednou pavučinu policejních důstojníků, sedících desetiletí na svých propletených židlích? Ve svém věku ani nemohl, to prostě duševní vývoj jedince tak brzo neumožňuje, i kdyby se učil seberychleji.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 21. 5. 2005 06:35

Asspenn píše:
Já osobně to myslím tak, že pro nějaké změny, pro nás opravdu podstatné, je úplně jedno, kdo tam sedí. Jednotlivec absolutně nemá šanci a za provázky se tahá úplně jinde. Nebo si myslíte, že Gross skutečně řídil neprůhlednou pavučinu policejních důstojníků, sedících desetiletí na svých propletených židlích? Ve svém věku ani nemohl, to prostě duševní vývoj jedince tak brzo neumožňuje, i kdyby se učil seberychleji.z/quote]


Ale tak s tím vůbec nesouhlasím. Předseda vlády má opravdu značné pravomoci; to, že Gross byl víceméně loutkou, která se chtěla jen "zavděčit" a tak dělala to, co jí radili různí poradci, je pravda, ale je to symptom Grosse, ne vlády. Vzpomeňte si na vlády Klausovy a koneckonců i na vládu Miloše Zemana - zde lídr v čele prosadil opravdu hodně, protože věděl, co chce a pravomoce měl. (Nekomentuju, jestli dělali dobrou práci nebo ne).
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hnědka 21. 5. 2005 13:41

Asspenn píše:Nevšiml jsem si, že by ho v předchozích příspěvcích někdo haněl.
Já osobně to myslím tak, že pro nějaké změny, pro nás opravdu podstatné, je úplně jedno, kdo tam sedí. Jednotlivec absolutně nemá šanci a za provázky se tahá úplně jinde.
hnědka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Asspenn 21. 5. 2005 15:33

bigdoc, hnědka:

Souhlasím, ale nic to podle mně nemění na tom, že z hlediska zásadních změn je jedno, kdo tam sedí. Ano, ten post s sebou nese značné pravomoci, ale jejich využití nutně vyžaduje OSOBNOST - proto jmenovaní Klaus či Zeman opravdu dokázali prosadit zásadní věci. Ale v současné viditelné politické špičce nevidím osobnosti tohoto formátu. Ti dva ve své době měli podporu svých partají, zatímco dnešní lídři mají za zády smečku usilující jen o to, jak se co nejdéle udržet. Z Tlustého i Langra se stali žvanilové, Topolánek je mediální kašpar bez autority osobnosti, ČSSD od Zemana nikoho takového neměla, snad trochu Sobotka, ale ten to nechce. Zbývá Kalousek a Kasal, kteří to nikdy nevezmou, protože na jednobarevnou vládu nemají šanci a funkce jazýčku na vahách jim dokonale vyhovuje.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hnědka 21. 5. 2005 16:37

Asspenn: ODS sice nema nejake extra leadry, ale maji pripraveno spoustu reforem, ktere, pokud se dostanou k moci, prosadi. CSSD nema nic. Myslim, ze tohle neni moc o leadrech, ale spise o sile ve Snemovne. Leader se hlavne hodi k tomu, aby dal strane jasnou vizi a ta uspela ve volbach.
hnědka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Asspenn 21. 5. 2005 19:29

[quote="hnědka"; .... ODS sice nema nejake extra leadry, ale maji pripraveno spoustu reforem, ktere, pokud se dostanou k moci, prosadi. .... Leader se hlavne hodi k tomu, aby dal strane jasnou vizi a ta uspela ve volbach.[/quote]

A jak jinak se dostat k moci než úspěchem ve volbách, a to pokud možno totálním? To mi přesně chybí - neprofláknutý, neprovařený ksichty s vizí, který by přilákaly dostatek voličů. Proto se bojím, že ať už v řádným termínu, nebo dřív, zase se bude lepit koalice, čili ústupky a kompromisy namísto zásadních změn.
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek.jan 21. 5. 2005 21:48

Kazdy dohozeny predseda vlady za nynejsi vlady CSSD je nejprve nejoblibenejsim politikem v zemi a kdyz rezignuje, tak jsou jeho reference oproti nastupnim nulove (neuveritelne jak lide meni nazory). Kdyz odstupoval pan Spidla, myslel jsem si ze hur byt nemuze - musim podekovat panu Grossovi, ze mi ukazal ze muze. Uvidime co pan Paroubek, zatim mluvi pekne. A myslim to uprimne!
adamek.jan
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Luke 21. 5. 2005 23:48

bigdoc píše:Kupodivu mně Paroubek nepřipadá tak zlej. Přečtěte si o něm např. velice zajímavý článek v posledním Reflexu od Pečinky. Nehleďte na to, jak vypadá; když jej posloucháte, nemluví nesmysly a nemlží jako jeho svazácký předchůdce. Navíc se zdá být razantní při prosazování změn, což je taky potřeba. Nechci jej chválit, ještě neměl čas se ukázat, ale nebudu jej ani hanět (ze stejného důvodu)n/quote]

Člověk bez názoru tam nemá co dělat...a to jeho: myslím si, domnívám se...to se dobře uvedl
Luke
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků