Zákony džungle

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Chcete živořit ?
Konec hlasování: 27. 3. 2012 17:30
ANO 2 %  20%  [ 2 ]
NE 2 %  20%  [ 2 ]
NEVÍM 0 %  0%  [ 0 ]
MĚ JE TO FUK 2 %  20%  [ 2 ]
V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NE !!! 4 %  40%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 10

Odeslat příspěvekod obcanpm 28. 3. 2011 17:30

Budou ti jiní, než ti špičkoví a schopní, vyhlazeni ? Je to pokračování poslední světové války, ale v jiné podobě ? Ekonomická likvidace lidí, moderní způsob vyhlazovací války ? Komentáře : XXXXXXXXXXXXX a komentáře zde na pauza.cz. MgX - moderátor
:-!
Naposledy upravil MgX dne 28. 3. 2011 20:48, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněn link porušující pravidla fóra.
obcanpm
Čtenář

Odeslat příspěvekod Jack111 28. 3. 2011 18:05

cože?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod obcanpm 28. 3. 2011 19:18

Díky za dotaz, více na XXXXXXXXXXXXX a více zde na pauza.cz. MgX - moderátor
Naposledy upravil MgX dne 28. 3. 2011 20:49, celkově upraveno 2
Důvod: Odstraněn link porušující pravidla SF.
obcanpm
Čtenář

Odeslat příspěvekod tibika 28. 3. 2011 19:28

Páči sa mi ten etnicky, pohlavne a vekovo vyrovnaný obrázok v hlavičke :D

Obrázek
tibika
Návštěvník

Odeslat příspěvekod obcanpm 28. 3. 2011 23:11

I kouzelný smajlíkův úsměv a vlídné slůvko potěší. Díky.
PM.
obcanpm
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 3. 2011 13:51

Říkal jsem si, že chápu skoro všechno. A zjevně nechápu. Ale musím říct, že totální pocit nevědomosti, který ve mě vyvolal tento thread je opravdu hodně relaxační :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod obcanpm 29. 3. 2011 15:01

Pojem "závit odpočinkový" ? Teď zjevně nechápu asi já. :-]
obcanpm
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 3. 2011 17:03

toto diskusní vlákno tak jak jsem si ho přečetl ve mě vyvolává úžasný a uvolňující pocit nevědomosti.

Celkem mě baví i číst si spiklenecké teorie. Čili když dostanu nějakou potravu, potěší mě to :-)
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod trent 29. 3. 2011 17:14

Tak k té spiklenecké teorii... Když se ohlédneme do minulosti i do říše fauny, tak silnější přežívá na úkor slabšího. Ovšem u lidí to není tak jednoznačné, jako u zvěře. Vždycky byla vrchnost, ale nikdy ta vrchnost nevyhubila ty slabší poddané. On by jaksi nebyl nikdo, kdo by na ni pracoval. ;-)
Jinak je to poznat i v běžném životě. Schopnější/chytřejší/nadanější se mají mnohdy lépe, než méně schopní atd. Nakonec to je to, co lidi žene kupředu.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod obcanpm 29. 3. 2011 18:06

Úspěšní ať se mají dle svých zásluh a méně úspěšní také, o tom to není.
Řeč byla a je o lidských právech a jedno z takových práv, je právo na život.
Vrchnost a poddaní, jak jste to zmínil, to je v pořádku, však jen a pouze za předpokladu, že ti poddaní žijí a neživoří, čili, že jsou vytvořeny takové podmínky pro život poddaných, aby poddaní nežili na hranici života a smrti.
Současná situace "poddaných" v ČR je mnohdy na této hranici.
Ne každý je k tomuto všímavý, ne každý se o takové věci zajímá.
Zřejmě patříte mezi občany, kterých se toto zatím nedotklo a proto i Váš náhled je takový, jaký je.
Většina lidí, kteří se zatím nedostali do takové situace, si myslí a mnozí jsou i přesvědčeni, že jich se to netýká a jim se to stát nemůže, je to omyl, na který však přijde každý až tehdy, kdy už je pozdě a nic už s tím není schopen udělat, ostatních se to totiž potom opět netýká a jsou opět nevšímaví, někdy i v negativním slova smyslu "přející".
PM.
obcanpm
Čtenář

Odeslat příspěvekod trent 29. 3. 2011 18:22

Netvrdím a už vůbec nejsem přesvědčen, že mě se to stát nemůže. Naopak jsem přesvědčen, že pokud je člověk v produktivním věku, má svůj život ve svých rukách. A pokud není, měla by se o něho postarat smečka, nikoliv stát. V poslední době mám velmi silný pocit, že by se měl stát a naši politici přestat míchat do životů normálních lidí. Každý sám dobře ví, co má dělat. Na to nepotřebuje stát. Naopak ten v lidech tu vlastnost rozhodování o vlastních věcech potlačuje a odnaučuje. Bohužel v dnešní době je situace taková, že stát se montuje do životů poněkud debilně. Takže ať to buď dělá pořádně a z občanstva jsou ovce/opice, nebo ať to nedělá vůbec.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod obcanpm 29. 3. 2011 19:17

Žijeme v jedné velké smečce a ta se skládá z mnoha menších a menších smeček, kde nejmenšími smečkami jsou rodiny, ovšem rodiny jsou také různé, některé početné, jiné méně početné a ne vždy bývá ta velká rodina smečkou.
Žije v naší VELKÉ rodině i mnoho těch, kteří se řadí přímo do té NEJVĚTŠÍ naší smečky, ale žádnou menší smečku nemají.
Mají snad tito lidé umírat, nebo živořit, odvrženi smečkou ?
Já říkám NE, takové situaci.
Stát jsme my, stát není žádným prostorem, ve kterém jsme v podnájmu, stát je náš, stát je všech občanů, kterým jest domovem a ti občané, kteří řídí chod tohoto státu, jsou hlavou této naší největší smečky, někdy chytrou, jak kdy a jak pro koho, někdy méně chytrou hlavou, však stále platí jedno a to, že jest jejich povinností, strategií a organizačně zajistit krmení celé smečce, žádný z nich nekrmí jen část svého těla, nebo jen část své malé smečky, své rodiny.
Lvice se také nenažere, aniž by nakrmila strážce smečky a mladé, lva s lvíčaty.
Tšmi lvy jsme v tomto ohledu jen znakem.

PM. :-]
obcanpm
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 3. 2011 19:31

obcanpm: nebudu tu rozpitvávat svoje soukromí, nicméně znám oba stavy a ten špatný se mi přihodil za minulého režimu a věř nebo ne, ale vůbec, ale absolutně nikoho to taky nezajímalo, nehledě na absenci možností s tím něco pořádně udělat, poradit se a podobně.

Docela by mě tedy zajímalo jako jakými konkrétními způsoby je zde někomu upíráno právo na život. Možná si jen nerozumíme ... :-)
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod trent 29. 3. 2011 20:57

Mě by to tedy zajímalo také.
Možná to jen také nechápu o čem je zde řeč. Pokud někdo potřebuje pomoci, může mu přeci pomoci kdokoliv z nás. A jestli se tak neděje, je jen věcí řekněme pokřivené morálky. Na druhou stranu, a možná to bude znít značně cynicky, nemocné, slabé kusy v přírodě také umírají bez pomoci smečky, která chrání zdravé. To u lidí vznikla solidárnost ochraňovat slabé, nemocné...
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 3. 2011 11:26

Ale jeden tip na zákon džungle bych měl. Nejsem sice aktivista, ale tohle je fakt síla (film je s titulky, takže i nespeakující ho mohou shlédnout).
Rozhodně doporučuji nebýt příliš najedený a děti poslat spát ...

http://www.youtube.com/watch?v=ce4DJh-L ... r_embedded
Slonik
Expert