Sčítání lidu, domů a bytů 2011

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trent 5. 3. 2011 01:03

Zakládám zde toto téma. možná trochju pozdě, ale přeci.
Chtěl bych znát Váš názor na tuto akci. A zároveň bych se chtěl dozvědět, jaký přínos tato akce pro mě, nebo Vás, může mít.
Můj názor je ten, že stát si bez tohoto může zjistit mé majtekové poměry. Daňové přiznání se podává každý rok, evidence o potomstvu je teké vedena, nemovitosti teké jsou evidovány na jméno a dokonce i vlastnictví automobilu či motocyklu je úředne dohledatelné. Do ostatních údajů, je dle mého názoru každému kulové. A celé to pak zaměstnává mnoho lidí a spolkne mnoho peněz.
Tím ovšem nechci toto vlákno ovlivnit svým názorem a rád se nechám přesvědčit o opravdovém přínosu pro společnost.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 5. 3. 2011 19:56

Zdravím,

na vlastnictví automobilů, motocyklů, televizí apod. se nikdo ptát nebude.

Ale co se týče mého názoru, tak taky nejsem pro. Jak napsal Trent - pokud by si stát dal práci, tak si informace může zjistit jinými způsoby.

Popravdě si nedokážu moc představit tuto akci, protože si myslím, že v tom musí být děsný nepořádek. Spousta lidí formulář nevyplní, možná ani nepřevezme. A když už vyplní tak nesprávnými údaji.

Vemte si třeba situaci: Člověk, který má trvělé bydliště někde a bydlí úplně v jiném městě třeba v nájmu. Komisař přinese formuláře na obě místa. Pokud bude mít štěstí a bude se vyskytovat na těch místech, tak bude mít ty formuláře 2x. Nebo se mu naopak nepovede zastihnout ani jeden termín.

Myslíte, že pak stát bude nějak podle nějakého registru kontrolovat, kdo to nevyplnil, kdo si dotazníky nepřevzal?

Musí v tom být děsný chaos.

Toť můj názor.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Abox 5. 3. 2011 20:02

Abox
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 6. 3. 2011 20:09

no asi tak: pokud nemusím, tak nic podobnýho vyplňovat nechci
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 6. 3. 2011 21:24

Souhlasím s tím,co bylo napsáno v předchozích příspěvcích. Je to dobrý kšeft pro vydavatele tiskopisů a zdroj informací pro vlezlé reklamní agentury, aby ještě rafinovaněji a efektivněji mohly vymývat mozky. Dozví se úroveň vzdělání, druh zaměstnání no a k zahození nejsou ani údaje o rodných číslech. Sledované údaje jsou směšné a asi je vymyslel někdo za těžké prachy. A uváděné důvody pro sčítání jsou přinejmenším úsměvné. Celé by to bylo k smíchu, kdyby to nebylo ovšem tak tragikomické. Pochopil bych, kdyby tam třeba byly údaje proč se nechci ženit nebo vdávat, zda moje současné zaměstnání a perspektiva odpovídá dosažené kvalifikaci, proč bydlím i s rodinou u rodičů, co je důvodem rozvodů, zda jako rodič budu schopen umožnit dítěti studovat na VŠ, jakou mám představu o bydlení. No raději dál nebudu o otázce "sčítání" uvažovat, asi to nemá cenu.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 6. 3. 2011 22:48

údaje jako rodné číslo, byliště atd. mi opravdu znepokojují. Když si vezmu jací lidé budou s těmito údaji zacházet, tak je mi z toho špatně. A informace o tom, že je to anonymní a že potom budou důležitá data skartovány - tomu nevěřím - pokud bude nějaký problém, tak určitě bude možnost do tohoto nahlédnout..

Zajímalo by mne, jestli když to nevyplním, tak jestli opravdu budou ty lidi stíhat a nebo to je jen taková pohružka těch 10 000 pokuty.
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jeffe 7. 3. 2011 13:38

Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 7. 3. 2011 13:46

U nás se zase objevily lístky s nesmyslnými časy návštěv, respektive je tam jen jméno komisaře a nic víc.. viz. http://zpravy.idnes.cz/scitaci-komisari ... domaci_brm

Takovým lidem máme svěřit své osobní údaje? To si dělaj srandu?
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 3. 2011 13:55

U nás v paneláku napsali rozpis jak při odečtech vody.
Ve schránkách nebylo nic. Do bytu nikoho vodit nebudu, řeknu že to vyplním elektronicky, návod si najdu na internetu ať mi dá jen ten kód.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod trent 7. 3. 2011 18:16

Jeffe: To nebyly podvodníci... vláda rozpočtové odpovědnosti potřebuje vybrat kde se dá. Ani to sčítání není zadarmo, tak se to musí kompenzovat.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 7. 3. 2011 19:42

Nevite, jestli uz kdyz Vam predava ten formular, tak jestli uz tam je predvyplnene Rodné číslo, jméno, bylidště atd.??

A nebo to vyplňuji sám? Musím to vyplnit ty základní údaje před ní?

díky za info
msimcard
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 7. 3. 2011 21:34

Já se asi u některých bodů vyřádím :D

Jinak je to celé byrokratický nesmysl. Skoro všechny údaje mají naše slavné "ouřady" k dispozici. Ale aby si to někdo z toho vytáhl, no, to by asi ten dotyčný musel pracovat...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 7. 3. 2011 21:39

Já ještě do schránky nic nedostal, tak mě asi nechtěj započítat :D
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 7. 3. 2011 21:46

Sčítají lidi a ne hobity :D 8-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 7. 3. 2011 22:09

tak cajk 8)
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Přeborník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků