Sčítání lidu, domů a bytů 2011

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trent 15. 3. 2011 16:37

To je fakt prima. Ani v Praze, ani u nás na venkově nikdo formuláře nepřinesl. Na venkově se ani nikdo neobtěžoval vhodit lísteček s datem návštěv "komisaře"(Rexe?). Vzhledem k negativním zkušenostem s lokálními pobočkami pošty(jak v Praze, tak v balíkově) máme se ženou povinnost vyčkat půlhodinovou frontu na sčítací formulář tam...? Ta vidina mě vůbec nepřitahuje, protože nemám jediný rozumný důvod, proč toto podstupovat. Zvlášť, když mi z toho neplyne žádný přínos(v podobě doručeného psaní, balíku, zaplacené složenky apod). Snekac se asi bude divit, ale zrovna u mě toto vzbudí ještě více negativních emocí na stranu Sčítání lidu, slonů, šneků, domů, salaší a bytů.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod MgX 15. 3. 2011 22:38

Sloniku za příspěvek napsaný 14. 3. 2011 23:16 Ti dávám tlačítkem PODĚKOVAT srdíčko. Ne, že bych měl rád tuto funkci, ne, že bych byl na kluky, ale protože se mi líbí Tvá schopnost rozumně a v poklidu argumentovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Slonik 16. 3. 2011 00:27

Snad mě nebudete kamenovat za odkaz, ale na facebooku je k dispozici oficiální stránka komunikační kampaně ke Sčítání jejíž součástí je i diskusní část. Pro čtení informací není nutné mít účet na facebooku. Zejména to fórum doporučuju pozornosti - zaznívá tam spousta otázek a lze si tam udělat i určitý, byť omezený obrázek o tom, jak celá akce "funguje". I když administrátoři momentálně zvolili nejspíš scénář krizové komunikace (t.j. do rozhodného okamžiku pokud možno odpovídat co nejméně), je to zajímavé čtení (třebas i vývoj stylu odpovědí). Z hlediska komunikace je to takový "jednooký mezi slepými.
http://www.facebook.com/scitanilidu2011
a diskuse: http://www.facebook.com/board.php?uid=241214951122
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod QWRTY 18. 3. 2011 23:24

Nazdar lidi,
dnes jsem obdržel sadu sadu formulářů ke sčítání lidu, domů a bytů a zjistil jsem, že obsahují nejen plnou adresu, jméno a příjmení (požadováno je doplnění přesného data narození), ale i individuální identifikátory (čárkový kód, IDOB). Otázky, jak jsou položeny, celkem akceptuji, ale pouze pod podmínkou, že by byly zpracovány zcela anonymně. Zbývá se tedy rozhodnout, jakým způsobem to celé bojkotovat. Zajímalo by mě, jak to budete řešit vy? Já váhám nad dvěma řešeními - buď dotazník vyplnit zcela smyšlenými údaji, nebo odstranit identifikátory (udělat kopii se zakrytými poli) a dotazník vyplnit pravdivě (vyjma data narození). Jelikož se dotazník může poslat obálkou, využil bych této možnosti. Máte někdo nějaký jiný nápad?
QWRTY
Čtenář

Odeslat příspěvekod aquarkko 19. 3. 2011 01:53

jo, nejradši bych si taky všecko vylhala, ale se bojím, že tvý nacionále maj dobře zaznačený, a když tam tvoje jméno neuvidijou, bude tě stíhat upomínka za upomínkou...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Slonik 24. 3. 2011 14:45

Jen tak pro legrácku - odpovědní obálka tak jak jsem jí obdržel na poště - kdybych tohle někomu poslal já, tak si o mě bude myslet, že si z něj dělám srandu nebo jím naprosto pohrdám :D

http://img197.imageshack.us/img197/5373/obalka.jpg
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Jeffe 26. 3. 2011 09:41

Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Moderátor

Odeslat příspěvekod eRiper 26. 3. 2011 11:22

Já vás některé nechápu. To se opravdu bojíte napsat údaje, které jste poskytli už někde jinde? Jaká bezpečnost? To snad chcete, aby každému přijela vyzvednout obálku ke dveřím obrněná dodávka. Navíc celá naše rodina bude vyplňovat dotazníky elektronicky, aby ušetřila poště práci. Jo poště, která musela/musí dodělávat práci namísto statistického úřadu.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod myšpulín 26. 3. 2011 12:36

Tak mi žena říkala že tchýně formulář vyplnila a odnesla na poštu již během týdne. Já se někdy kouknu na to elektronické vyplnění na netu. Vědu z toho dělat nebudu, nemám důvod nic zamlčovat ani si vymýšlet.
Ty pošťačky lituju, dělají to povinně, po pracovní době za pár korun. Ono chodit do práce na šestou a chodit domů k půlnoci několik dní po sobě není žádný med. Nevím proč na to nevzali dobrovolníky, myslím že mezi studenty nebo aktivními důchodci jich našli dost a výsledek by byl snad lepší.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod trent 26. 3. 2011 14:42

eRiper: ale jsou údaje, které jsem nikde jinde neposkytl. A nevidím rozumný důvod, proč je poskytovat povinně a ne zcela anonymně zrovna "státu".
Pořád mi to trochu přijde, jako argumenty ohledně odposlechů apod, že když mám čisté svědomí, může mi to být jedno.
Když jsme u té anonymity. Je zajímavé, že mám trvalé bydliště v Praze a tady na vsi nám doručila pošta strojově předepsaný formulář na mé jméno. O to víc mi to přijde zvláštní, když žena zde trvalé bydliště má a sama dostala formulář vyplněný propiskou.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 3. 2011 16:53

bezpečnost je téměř absolutní - dnes jsem si stáhnul jeden bytový formulář dokonce dvakrát. Na tom by nebylo nic divného kdybych pokaždé nepoužil jiné heslo. Mimochodem bytový list nepočítá s celkem běžným stavem, kterým je kotelna v domě.
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod martinsip 26. 3. 2011 21:59

Nemám tu jejich obálku a na netu to vyplnit nemůžu. Co s tím?
martinsip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 26. 3. 2011 22:49

Pokud máš alespoň archy, tak je můžeš předat na sběrném místě, což jsou některé pošty poštu lze najít v sice zprasené, ale alespoň trochu funkční aplikaci http://komisari.scitani.cz (vyhledávání podle tvé adresy). Další možností je odevzdat je komisaři. A nebo si tu obálku vyrob (nevím jestli se to smí, ale u tohohle sčítání se asi smí všechno) - Jak vypadá ta co jsem dostal na poště já je zde: http://img197.imageshack.us/img197/5373/obalka.jpg.

Na poště a od komisaře si můžeš vyžádat potvrzení o odevzdání. Obálka vhozená do schránky je obyčejná zásilka (tudíž bez garance doručení).
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod martinsip 26. 3. 2011 22:56

No já právě aby to nemusela být ta jejich spešl.

A to kdy si pro to mají znova přijít dají zase vědět nějakým oznámenín ve schránce?
martinsip
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 27. 3. 2011 01:31

Tak ta "spešl" co jsem dostal vypadala jako by jí přežvýkala kráva nebo nějaký bezdomovec nosil týden v igelitce. Na jedné straně utržený a na druhé straně křivě ustřižený papír nalepený lepidlem na obyčejnou obálku. Fakt bych to nehrotil.
Slonik
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka