Generální stávka státních zaměstnanců

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod AliGiro 3. 12. 2010 01:06

Já jsem spokojený s tím, že 8.12. nemusím do školy do té zimy :mrgreen:
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 12. 2010 17:10

Ve středu má být nejtepleji :-D
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 3. 12. 2010 18:54

to je detail :D Jde o to, že budu moci být doma...ale jak se ukázalo, stejně do školy musím :'(
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 3. 12. 2010 19:13

dobře ti tak. Navíc třeba zrovna tví učitelé stávkovat nebudou
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod trent 3. 12. 2010 19:15

Taky si myslím, že by mládež neměla nahrazovat rukojmí. Jejich vzdělání je daleko důležitější, než nějaký peníze a stávky.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 12. 2010 20:10

Proč by učitelé stávkovali? Vždyť ti dostanou přidáno!
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 4. 12. 2010 10:08

Jo a ještě den před stávkou :D
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AliGiro 5. 12. 2010 13:43

Slonik píše:dobře ti tak. Navíc třeba zrovna tví učitelé stávkovat nebudou

Stávkovat budou...Ale stávku podporuju(ne kvůli tomu, že se nebudu učit :D), ale kvůli tomu, že to jak se šetří na školách je katastrofa(ale taky v tom možná hraje roli to, že máme za ředitele strašnou držgrešli)
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 12. 2010 14:10

U nás na škole učitelé nestávkujou ale aby jsme byli IN tak stávkuje jídelna :() tudíž 2x velkou svačinu sebou !!
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruk600 6. 12. 2010 19:07

Parazit přestane jeden den parazitovat :-] To se hodí. Ještě by to mohl několkrát zopakovat a hostitel zjistí, že parazita nepotřebuje. Radek John prohlásil, že z důvodu šetření bude muset omezit počty zaměstnanců ministrstva vnitra z 1900 na 1500 a to je prý až na kost. Myslím, že i tak je 1500 zaměstnanců docela velká fabrika a zajímalo by mě co tam vyrábí. Máme ovšem i další ministrstva a ty produkují totéž.
bruk600
Čtenář

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 12. 2010 12:53

nás je asi 500. A stávkovat nebudu. Proč parazit? V čem jsem parazit?
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 12. 2010 13:14

Slonik: no, když to postavíš takhle osobně, tak v čem přesně jsi užitečný?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 7. 12. 2010 15:49

Hele, měli byste toho nechat. S tím parazitem to nebylo moc vhodný. Mně se nelíbí, když se háže jedna skupina lidí do jednoho pytle. A nedivil bych se, kdyby to Slonik vzal osobně. Nevím, co dělá Bruk, ale jemu by se taky nelíbilo, pokud by se do jeho profese někdo navážel, ale přes internet to jde snadno..

I já bych mohl paušalizovat a říct, že podnikatelé v téhle zemi jsou zlodějské ku*vy, co nutí lidi dělat za pár šupů, stát šulí na daních a pořád si stěžují, jak mají málo a jací to jsou vlastně chudáci, které tu dusí vysoké daně, atd. Paralela v posledních dvou bodech se státnimi zaměstnanci je podobná. Podnikatelé také pořád brečí a stěžují si..

Mohl být říct, že voliči ODS jsou zloději, stejně jako všichni kravaťáci, voliči ČSSD jsou naopak socky a nemakačenkové a ti, co se živí rukama? To jsou prostě lopaty.

Ale je to všechno pravda? Samozřejmě, že ne. Ale uznejte, že posuzovat, kdo je užitečný a kdo je parazit je dost o ústa. A já bych si teda to slovo v souvislosti s nějakou profesí nikdy neodvážil použít. Kam by pak tahle společnost došla? A když už se bavíme, co by museli být důchodci a příjemci sociálních dávek?

Já vím, že to nebylo myšleno přímo na Slonika, ale když to takhle použijete před někým, kdo v té státní správě pracuje, zní to, jako byste za parazita označil přímo jeho. A kdybysme stáli vedle sebe, musel bych takovému člověku dát přes držku. A to myslím smrtelně vážně..

Uznávám, že státní zaměstnanci se tu netěší moc velké oblibě, ale na druhou stranu, kdyby to měli být oni, kdo vládě ukážou, že už si my lidi nenecháme kakat na hlavu, jsem pro.. Jen je škoda, že se ozvou jen kvůli platům..a ne obecně kvůli celkové politice vlády..
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 7. 12. 2010 16:58

mikicz: mám na starosti několik dílčích agend, které představují docela slušně velké státní prostředky. Starám se o standardizované výkazy, o to aby každá koruna, kterou daňový poplatník v tomto segmentu vydá měla svůj racionální základ. Mojí prací je, aby výsledky toho co se z peněz nás všech utratí byly co nejdostupnější pro každého kdo o ně má zájem.

Abych předešel spekulacím, tak osobně nerozhoduji ani o koruně.

A užitečnost měřená finančním přínosem? Zpracoval jsem podklady pro vrácení státních (= našich) peněz, které byly použity věcně špatně a tak jsem státu (= nám všem) letos ušetřil asi stonásobek svého výdělku. Jestli je to moc nebo málo nechám na Tobě.

Btw v čem jsi užitečný Ty? To jen že se tak expresívně ptáš. Já se ptal v čem jsem parazit proto, že mě tu z toho někdo bez bližších podrobností nařknul.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 12. 2010 18:12

Slonik píše:A užitečnost měřená finančním přínosem?

no já osobně nepovažuji za užitečného nikoho, kdo mi nejdřív pod pohrůžkou kriminálu sebere peníze a potom rozhoduje o tom, kam nebo komu je dá. Bez ohledu na míru efektivity toho přerozdělení.

Slonik píše:Btw v čem jsi užitečný Ty? To jen že se tak expresívně ptáš. Já se ptal v čem jsem parazit proto, že mě tu z toho někdo bez bližších podrobností nařknul.


Mí zákazníci si myslí, že jsem užitečný tím, co jim dodávám, nebo pro ně dělám. Všichni se svobodně a dobrovolně rozhodli, že to chtějí právě ode mě a také mi za to všichni dobrovolně platí částky, na kterých jsme se předem dohodli. Kdyby si mysleli, že jim užitečný nejsem, spolupracovali by s konkurencí, která je v mém oboru poměrně velká.

-- 7. 12. 2010 18:19 --

dockalacek píše:I já bych mohl paušalizovat a říct, že podnikatelé v téhle zemi jsou zlodějské ku*vy, co nutí lidi dělat za pár šupů, stát šulí na daních a pořád si stěžují, jak mají málo a jací to jsou vlastně chudáci, které tu dusí vysoké daně, atd.


Jako každý i ty zaměňuješ podnikatele a zlatokopy. Znám spoustu zlatokopů i podnikatelů a víš čím se liší? Zlatokopově dělají to co ty přisuzuješ podnikatelům a podnikatelé se snaží o to, aby se jim, jejich zaměstnancům, jejich obchodním partnerům a i zákazníkům dařilo co nejdéle, protože jen tak můžou dál rozvíjet to co dělají. Ty na obrazovkách neuvidíš, maji totiž moc práce s tím, aby vše fungovalo a nemají ani čas, ani chuť plkat nesmysly v TV.

dockalacek píše:Ale je to všechno pravda? Samozřejmě, že ne. Ale uznejte, že posuzovat, kdo je užitečný a kdo je parazit je dost o ústa. A já bych si teda to slovo v souvislosti s nějakou profesí nikdy neodvážil použít. Kam by pak tahle společnost došla? A když už se bavíme, co by museli být důchodci a příjemci sociálních dávek?


no vezměme to třeba biologicky. Parazit je organismus, který ije na úkor jiného organismu, nazývaného hostitelem. Parazit může být pro hostitele jak pozitivním, neutrálním nebo negativním článkem. Příklady všech 3 najdeš v libovolné učebnici biologie.

Asi se shodneme, že stát a potažmo úředníci jsou v tomto smyslu parazité. O tom, do které z kategorií patří můžeme diskutovat, ale podstatné je, že bez hostitele by nepřežili.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků