Sametová revoluce (rok 1989) vaším pohledem

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trent 2. 12. 2009 19:51

No já si to dávat znovu nebudu. Polda mluvil o době temna. Ty jsi mluvil o army-shopech. Až později o kotcích(i když nevím co tím myslíš).
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod polda 2. 12. 2009 20:21

No že by tam za bolševika rozdávali německý usky a výbavu U.S Army to asi ne.Kdyby mi tenkrát nebylo teprv 14 a měl už občanku tak mě ve Znojmě z toho slíkli do naha nějaký debi love PS-VB.
Spíše se to rovnalo = sháněj....sháněj... nesehnal......sehnal....nesehnal. Pro většinu platilo Urob si sám a hodně přešívej. Ale to už jsem OT. Radši bych chodil 2-3 měsíce dnes na brigádu a pak si koupil výbavu než v tehdejší době celou zimu furt něco shánět. Otázka zní-jestli by mě to v dnešní době chytlo stejně a mám obavy, že ne. Tehdejší doba na to byla super, dnes té zábavy je neurekom a nejsem si jist,zda tramping vůbec přežije až pamětníci vymřou.

Kotce pokud si pamatuj(25 let je přeci dost) bylo něco jako výprodej+bazar+starožitnosti u Haveláku ?? nerad bych blafoval,mám pocit že ještě něco takového bylo i v okolí Žitná=Ječná.Bez známostí a podpultovky jsi tam stejně jako v celé ČSSR v 80.letech dostal kulový. To jsi spíš upěl v DTM Na Petštýně a sehnal vláčky TT či modely letadel z NSR. 8-)
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 2. 12. 2009 22:32

Marcel Kudlvasr má pravdu a ví o čem mluví.Moje nemoc jsou zbraně,je to sice finančně dost náročné,ale to je jiná věc.Mluvím o tom zázemí.Z vyprávění vím,že se střelectví vždycky věnovala okrajová pozornost,protože se jedná o okrajovou záležitost ve srovnání s trempováním.Jen např.získat zbrojní průkaz není zrovna jednoduché,o cenách zbraní ani nemluvě.Ale k věci,je to o tom zázemí,o té podpoře.Bohužel do trempování,skautingu atd.proniko to čecháčkovské být IN a být OUT.Celkové hnutí to značně poškodilo a "paďouři" vítězí.Platí to bohužel snad všude,v našich střeleckých klubech takové snahy také začínaly nabírat nezdravý směr,ale tady platí,že ani sebedražší zbraň nenastřílí kvalitní výsledky,pokud majitel je nemehlo.Mezi námi platí,že nerozhoduje cena zbraně,ale schopnosti střelce,výsledky jsou velice snadno ověřitelné.Bohužel v "čundráctví" to tak výrazně nelze ohraničit,a proto se tam tak výrazně vetřelo to nezdravé "porovnávání vybavení".
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod polda 3. 12. 2009 09:21

No střelectví těžko mohlo být jiná než okrajová záležitost,získat zbrojní pas a flintu jsi mohl jen jako prověřenej myslivec,či sportovní střelec a jinak si střílet mohl leda flusbrokem a diabolkama za barákem do plechovky. To nezdravé "porovnávání vybavení" bylo v čundráctví když už jsem tam v 80. letech vlezl,takže žádná novinka dnešní doby.
polda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod trent 3. 12. 2009 10:35

No asi standartní česká vlastnost. Do aut se oblékáme. Kdo nemá in telefon, jako by nebyl. Kdo nemá pořádné oblečení, jako by nebyl. Když přijdu do krámu, ještě než mě personál pozdraví, přejede očima od bot po hlavu. Já to vidím tam kde bydlíme. Jsou tam nové činžáky a řadovky. Polovina lidí z řadovek kouká na lidi z činžáků jako na něco míň. Při tom si neuvědomují, že některé ty byty byly stejně drahé, né-li dražší než řadovky. No když to shrnu, tak je to k zblití a mám je chuť posílat do *****. Místo aby pozdravili,tak se na člověka koukaj povýšeně. Né všichni, ale je jich kupodivu dost.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod aquarkko 3. 12. 2009 18:30

jo jinak viděli jste tu ostudu včera v tv? název dokumentu si nevzpomenu, ale v jedný části se ptali jakýsi osmnáctiletý pipiny mimo jiné na definici termínu demokracie, a ona pořád jen "demokracie...demokracie...ééé...poraďte mi někdo...". i když je fakt, že předtím nedokázala říct bez škobrtnutí svoje jméno, věk a kolik let po revoluci se narodila
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 12. 2009 18:33

Definici demokracie bych možná taky na ulici nedal.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 3. 12. 2009 22:04

... tak stačí umět trošku řecky, že ;-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Anonymous 3. 12. 2009 23:00

No, to ale ani není tak úplně definice, že?
Anonymous

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 4. 12. 2009 00:10

Ale sympatico, hej a vystihující problema České Republiky, kdo nám teď vládné, na veřejnosti, v zaměstnání i ,,za bukem,,? Starec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 12. 2009 00:21

Aqua: na které to bylo TV?

Jinak stále tvrdím, že Marcel trochu lakuje situaci na černo.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod aquarkko 4. 12. 2009 01:15

na ČT...ale nevím, jestli 1 nebo 2
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod trent 4. 12. 2009 08:12

Slonik: Ano Marcel je trochu škarohlíd, ale zase je fakt, že když se ti pak dostavý důkaz, jací někteří jedinci opravdu jsou, tak to třeba tak černě nevidí.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 4. 12. 2009 14:11

Hmmm nenosím žádné brýle proti slunci ani pro parádu, a některým lidem bych doporučoval Ty zbarvené do růžova či modra rychle schovat do šuplíku na Ty opravdu,,lepší Časy,, a nebo ať je hoděj rovnou do kontejneru, he. Houmíci je pak směněj za pivčo, jedno, že...Tulák Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod aikoN 15. 12. 2009 10:13

No, hoši je tu toho požehnaně :-). Pardon, delší dobu jsem tu nebyl, musel jsem se věnovat jiným věcem (zkouška z Aj apod.). Původně mi tahle diskuze mě sloužit jako doplněk k již skoro hotové práci, ale zdá se, že zde mám pomalu více odpovědí a myšlenek, než jsem dokázal získat cestou standardní :-)

Abych uvedl práci na pravou míru: Mám zadanou seminárku, ve které mám srovnat výpovědi pamětníku na rok 1989. Tzn. vyzpovídat pár lidí. Výsledkem tedy nebude anketa, nýbrž soubor výpovědí, srovnání a vyvozené závěry. Vzhledem k tomuto faktu bych rád speciálně poděkoval Marcelu Kudlvasrovi, za jeho názory a čas strávení jejich sepisováním.

Všem moc díky, hodně mi to pomohlo :-)
Naposledy upravil aikoN dne 15. 12. 2009 11:39, celkově upraveno 1
aikoN
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka