Pauza volí do EP 2009

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Koho budete volit do EP?
Konec hlasování: 5. 6. 2009 07:26
ODS 11 %  45%  [ 11 ]
ČSSD 2 %  8%  [ 2 ]
KSČM 4 %  16%  [ 4 ]
KDU-ČSL 1 %  4%  [ 1 ]
SZ 0 %  0%  [ 0 ]
Strana svobodných občanů 2 %  8%  [ 2 ]
Dělnická strana 1 %  4%  [ 1 ]
Libertas.cz 0 %  0%  [ 0 ]
Liberálové.cz 0 %  0%  [ 0 ]
jinou 3 %  12%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 24

Odeslat příspěvekod jannnn 5. 6. 2009 19:52

mno tak sem to tam byl hodit a ucast opravdu valna ... z asi 3 archu co jsem videl byl odskrtnuty jen jediny clovek a to nas soused - soudruh byvaly esenbak.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 6. 6. 2009 10:35

U nás nával. Takových 30-40% mohlo být odškrtaných.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 6. 6. 2009 14:53

Tak jsem to tam včera taky hodil.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod MarkFX 7. 6. 2009 09:13

ja též
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 7. 6. 2009 18:00

já jsem to nehodila, protože tradičně mi nic nepřipomělo datum...já vím, že namítnete, že si to každej má hlídat sám, ale místo megalomanskejch reklam by se měl klást trošku větší důraz na to, aby lidi věděli dostatečně včas, kterej víkend to je (příklad: možnost objednat si upomínku smskou)...bo já do místa trvalýho bydliště nejezdím zdaleka každej víkend a lístky tam v lepším případě přijdou tak dva dny před volbama a popravdě, mám důležitějhší věci v hlavě. škoda, chtěla jsem volit. tak, a do mě, jak su zhýčkaná :D
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hastrman07 7. 6. 2009 20:14

Tak doufám, že realita bude jiná, než představa pauzáků ;-)
Hastrman07
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Olimant 7. 6. 2009 20:45

Doufam, ze realita bude stejna jako vysledky zde na pauze ;-) jeje, to by jsme se meli :-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mbing 7. 6. 2009 20:50

Dopis s lístky se už recykluje.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 7. 6. 2009 20:50

no ja bych rekl, ze zrovna v tomdle pripade to nikdo nijak nepozna :)
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 8. 6. 2009 07:09

aquarkko píše: možnost objednat si upomínku smskou ...... do místa trvalýho bydliště nejezdím zdaleka každej víkend a lístky tam v lepším případě přijdou tak dva dny před volbama a popravdě, mám důležitějhší věci v hlavě. škoda, chtěla jsem volit. tak, a do mě, jak su zhýčkaná :D


To je dobrý nápad. Možná by stálo za to obětovat pár minut jeden mail straně, kterou by jsi eventuelně chtěla volit. Třeba se na to vykašlou, třeba ale začnou svým voličům tento servis poskytovat. Vzhledem k tomu, že celostránkový inzerát v MFD nebo Právu stojí cca. 200k, jistě by na to fondy našli.

Lístky chodí asi týden před. Asi by i stálo za úvahu, aby si lidi mohli vyřídit voličský průkaz na CzechPointech (třeba nejpozději 3 týdny před volbami; pak už jen v místě bydliště). Obecně by asi stát měl možnost volby trošku zkomfortnit :-).

Šít to Tebe nebudu - volit je u nás právo nikoli povinnost (na rozdíl třeba od Lucemburska, Kypru a Řecka, kde bys pravděpodobně mohla za pár dní čekat složenku na pokutu :-|).

-----------------
Hastrman: pořadí vítěze dopadlo jak jsme tu očekávali.
-----------------

ODS se velmi zvedla a její úspěch je přesvědčivý. Samozřejmě k tomu pomohla nízká volební účast a odhodlaní voliči (tohle už nebylo jen tzv. tvrdé voličské jádro). Zbývá doufat, že tenhle z prachu vydupaný kapitál neprohospodaří.

Ačkoli jsem nakonec BoBo nevolil, mrzí mě, že se tam nedostala. Nicméně můj hlas měl takhle asi větší smysl a těch skoro 5% je za 3 měsíce existence Suverenity velmi slušný výkon.

Zelení doplatili na svojí rozhádanost a možná i určitou tupost Kateřiny Jacques co se týče nosných témat jejich politiky. Ačkoli (podle projevů něčím sjetá) vytlemená Olga Zubová se snažila ve volebním studiu ČT24 něco sčítat (1,9% SZ + 0,6% DSZ), tak poněkud opomněla, že vznik jejich subjektu a tzv. "svinský marketing" (= tvrzení že je podporuje Václav Havel, což nebyla pravda) udělal jejich potenciálním voličům (mladí lidé, kteří se o politiku zas až tak moc nezajímají) v hlavě pěknou bramboračku.

Lidovci díky disciplinovaným voličům a nízké účasti obhájili s odřenýma ušima oba mandáty z minulých voleb (ale fakt o pár hlasů). Myslím, že je to ale jejich labutí píseň, protože se za pár dní začne propírat Cyrilův soud s katolickou charitativní organizací o majetek za 50Mega.

Komunisti jsou asi stálice, rovněž disciplinovaní voliči spolu s nízkou volební účastí udělají své. Ale snad tam pomůže příroda. Je aspoň dobře že se tam nedostala Kateřina Konečná, jejíž blbost je takřka nekonečná :-).

A ČSSD? Totálně zpocený Paroubek na livě vysílané tiskovce drtil mezi zubama, že je třeba pogratulovat vítězi a podobně. Tentokráte byla příčinou podle něj nízká volební účast a fakt, že se jedná o "třetiřadé volby" a že to všechno podle průzkumů věděl. Kubiceho a Vítězný Únor tentokrát nechal někde v sobě (i když na něm bylo vidět, jak moc by to říct chtěl). Nabízí se otázka jaké to byly průzkumy o kterých mluvil před volbami (podle nic to měli jasně vyhrát). A rovněž se nabízí otázka, co je to za hospodáře, když na třetiřadé volby rozfrcá 70 Mega.

Malé strany (i s dosavadními poslanci) propadly. Ačkoli mi někteří z nich byli docela sympatičtí, říkám dobře jim tak. Nechápu, proč se Hybášková odtrhla od SNK-ED a založila stranu s naprosto shodným programem. Tlustýmu a Libertasu osobně to taky přeju - jejich odpor vůči Lisabonské smlouvě jsem vnímal jako účelový a na rozdíl od Suverenity velmi nekvalifikovaný a amatérský.

Posledním zklamáním je, že Dělnická strana překročila 1% a dostane tím pádem příspěvek na úhradu volebních nákladů. Je to sice "jen" cca. půl milionu korun, ale i tak.

No tak to je asi vše co jsem si z dnešního nočního televizního vysílání odnesl.

:-)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 8. 6. 2009 07:16

Volím stranu přátel Obrázek
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 8. 6. 2009 08:23

aquarkko píše:já jsem to nehodila, protože tradičně mi nic nepřipomělo datum...


To je pravda, mobily jsou u nás stále rozšířené jen minimálně a jen ty nejdažší modely mají dneska kalendář s možností nastavit si upomínku s předstihem.
Třeba až se víc dostane mezi lidi ta věc, které říkají "internet" tak se možnost si rychle najít informace které člověk potřebuje zlepší - údajně jen naťukáš heslo "volby do Evropského parlamentu 2009" a ten internet ti najde kde se a pak jen klikneš myší a zjistíš jak volit, kde a kdy...
Už se těším až takové vymoženosti budeme jednou my nebo aspoň naše děti mít.... :nenapadne

aquarkko píše:ale místo megalomanskejch reklam by se měl klást trošku větší důraz na to, aby lidi věděli dostatečně včas, kterej víkend to je
´

By se měl? A kde je občan a jeho zodpovědnost? Doby paternalistického státu který tě bude vodit za ručičku je naštěstí pryč .
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Anonymous 8. 6. 2009 08:28

Anonymous

Odeslat příspěvekod aquarkko 8. 6. 2009 09:22

Slonik: co se týče lístků, tak tejden možná u vás, u nás ne...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 8. 6. 2009 10:24

skoda, ibrahim maiga nemal dost hlasov :(
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků