Ministr dopravy neumí oficiální úřední jazyk ...

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MgX 11. 5. 2009 19:15

Musím přiznat, že jsem byl celkem v šoku, když jsem si přečetl následující článek
http://www.novinky.cz/domaci/168480-min ... ozada.html

Nejsem rasista, netrpím nějakou xenofobií a různými předsudky. Přesto jsou věci, které mě docela zaráží.
Každý poslední úředník v ČR, by měl důkladně ovládat naši mateřštinu, ale pro ministra něco takového neplatí. Navíc ani nemá české občanství.
... a tak si říkám, jestli v naší zemi je opravdu tak málo zkušených, čestných a v příslušném oboru vzdělaných lidí, že musíme „sahat ven“.

Možná v této době evropské integrace budu za blbečka, ale přesto jsem si neodpustil výše uvedené.

Moc často se nevyjadřuji k politickým apod. tématům - mám k tomu své důvody ... a tak se předem omlouvám, jestli je mnou poskytnutý link, již někde prodiskutováván.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 5. 2009 19:20

já v tom teda nevidim sebemenší problém. co je na tom špatnýho? pokud se nepletu, není to nikdo přitažený z ciziny, ale člověk který tu žil, jen neměl občanství.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 5. 2009 19:22

jannnn tak ... když půjdeš na pohovor a budeš chtít dělat někde ve státní správě, budeš muset ovládat CZ jazyk ... on je ministr a nemusí. To není dobrý příklad.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 5. 2009 19:26

ale čemu to vadí? kdyby mluvil japonsky a do ČR přicestoval předevčírem, tak neřeknu. ale takle...?
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod -pb- 11. 5. 2009 19:30

Tak myslím, že kdyby se slovenským ministrem stal Čech neumějící po slovensky, tak by se naši bratři asi ***** :-)
-pb-
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MgX 11. 5. 2009 19:34

jannnn když jsi státním úředníkem, tak máš mluvit jazykem státu - češtinou. V zahraničí atp. pak anglicky, německy .... Ale pokud tento jazyk (češtinu) nezvládáš již při nástupu do funkce - neměl bys být přijat. Pro každého „druhého“ by to tak platilo. Jenže zde vytváříme, jakousi VIP sortu, která může víc. Alespoň tak mně to nyní přijde.

A jinak souhlasím s tím, co napsal -pb- . To by asi někteří funkcionáři nerozdýchali ... by následovala revoluce, včetně defenestrace --- mám pocit :hm
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 5. 2009 19:54

takže tam radši dáme nějakýho panáka, který prd umí, ale vyžvejkne se česky? :oboze
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 5. 2009 19:56

Radsej sa modlite aby nebol rovnako natvrdli ako predchodcovia. A az potom rieste kravinky ;).

Vsetci mu rozumiete tak neviem preco sa cudujete. U nas mame politikov co hovoria oficialnym jazykom a i tak im nikto rozumny nerozumie.
anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 11. 5. 2009 19:58

jannnn takže tam raději dáme někoho, kdo je třeba Slovák, ale umí i oficiální úřední jazyk, a navíc je odborníkem v oboru ;-) :-)

Haldo já velmi dobře rozumím vašemu jazyku. Nemám s tím nejmenší problém. Stejně tak mám řadu přátel v SR. Jde mně spíše o princip.

Nechci to tu stavět ... jak jsem psal v jiné části SF - jako SR versus ČR.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 11. 5. 2009 20:01

hm, navic nesmi byt v zadne politicke strane, nesmi byt kamarad s zadnym politikem, museji se na nem vsichni shodnout, musi mit ale pritom zkusenosti z vysoke politiky, musi mit zkusenosti z oboru doprava, musi mit patricne vzdelani, musi vedet jak to chodi v Bruselu, atd, atd.

Sakra, z tolika lidi abysme snad losovali, jinak nikdy nevyberem.
jannnn
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 5. 2009 20:05

jannnn a tak zase nepřehánějme ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 11. 5. 2009 21:07

MgX: Pro ministra žádné takové pravidla nejsou. I na některých dalších místech ve státní správě, není nutnost mluvit česky. Jediný problém nastává, když by dělal zákony. Musely by se pro něj překládat, ale vzhledem k tomu, že tahle vláda nic neudělá, je to celkem jedno.
Jack111
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 5. 2009 21:11

Jack111 děkuji za informaci. Přesto si myslím, že by češtinu ovládat měl... :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 11. 5. 2009 21:15

Kdyby to byl Polák, tak by to byla blbost. Ale slovensky rozumíme všichni (když nepočítám úplně ty nejmladší, kterým je nějaký ministr ukradený). Ne, tohle mi fakt nevadí.
eRiper
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Player. 11. 5. 2009 21:36

no co je pravda, tak na Slovensku by si Janko Slota na Cechovi ministrovi zgustol
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků