Máte rádi poplatky ?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Olimant 17. 1. 2009 01:07

Dneska jsem se musel smat kdyz jesm se koukal na zpravy. Rikali, ze se vsichni hejtmani krome prahy domluvili, ze se budou proplacet ty prispevky ve forme daru. Jestli jsem to spravne pochopil, tak prijdu do nemocnice zaplatim 30 korun a pak abych tech veledulezitych 30 korun dostal zpatky tak budu nekolik minut vyplnovat nejakou darovaci smlouvu ze ktere kdyz to bude vic jak 3000 kc tak budu muset stejne platit darovaci dan. Tohle muze schvalit jedine CSSD a jeji hejtmani :D

Poplatky (ac ne uplne vyladene, ale to neni ani bodovy system) jsou jedna z mala veci, kterou 100% schvaluji a jsem rad, ze to ODS protlacila...

V lekarnach, kde se proplaceji recepty se delaj dlouhe fronty... Nereknu, pokud ma na listku 5 polozek nebo je v nemocnici tejden, v takovem pripade se uz vyplati tadyty "vychytavky" ""chytrych"" hlav CSSD, ale jinak je to zase dalsi papirovani.

Podle me by byl idealni stav nekde mezi systemem USA a tim nasim dosavadnim bez placeni. Takova nejaka stredni cesta. Ale to prevlecenej komous Jirka nikdy nedovoli, prece musi byt vsechno vsech, ne? :hm
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Skijumper 2. 2. 2009 11:02

Platím, nevadí mi. Mají svůj smysl pochopitelně taky.
Apple iPhone 7 128GB Mate Black + iPad Mini 4 Cellular 128GB Silver
Skijumper
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 2. 2009 11:40

A co teprve věta z tiskové zprávy pana stínového ministra ...

"...ČSSD splnila svůj předvolební slib a hradí za občany v lékárnách zřizovaných krajem poplatky ..." (celá tisková zpráva zde: http://www.cssd.cz/s14983/tiskove-zpravy/a21727.html). To skoro vypadá, jako by to platili ze stranické pokladny :D
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod xmms 2. 2. 2009 20:25

Já mám poplatky moc rád. Je totiž logické, že čím jsou služby dražší, tím jsou služby lepší a kvalitnější. Dává mi to životní jistotu, že o mě bude dobře postaráno. A to platí především ve zdravotnictví, v bankách a na úřadech. Proto si také kupuju nejrůznější výhodné nabídky úvěrů, produktů a služeb za zbytek mého platu, protože chci být bez rizika zajištěn. Vždy totiž vím, že za mnou stojí velká a silná společnost, která mi vždy pomůže. Vždy si vybírám jen ty nejlepší služby typu VIP, profi, exclusive, professional, platinum, komplexní řešení apod.

A když po tom všem budu navíc ještě obdarován a dostanu 30 Kč, tak si toho moc vážím, protože vím, jak mě mají rádi. Také moc rád vyplňuju smlouvy, formuláře a chodím na úřady podávat nejrůznější přiznání. Vždy se moc stydím, protože je tam s tím musím chodit otravovat, když je úřednice unavená a radši by šla domů; úplně ji chápu. Je mi jasné, že to tam mají těžké, dle front je vidět, jak moc musí být taková agenda nákladná, a proto se mi všechny poplatky zdají příliš nízké. Právě naopak je nutné platit ještě mnohem víc, aby mohli zavést víc poplatků a formulářů, abychom se do budoucna měli ještě lépe. Třeba by mohli investovat do dalších úředníků a fronty pak budou menší. Budoucnost je právě v poplatcích.

A proto podpořme růst cen.
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmms 6. 2. 2009 18:18

Reakce žádná? Všichni to vidí stejně?
Vždycky bude někdo lepší než ty. A krysám se nikdy nevyrovnáš. Nikdy!
xmms
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 2. 2009 18:40

Obrázek
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marty89 7. 2. 2009 16:23

Poplatky jsou všehovšudy k ničemu a stejně se po příštích volbách s největší pravděpodobností zase zruší. Jinak jsem celkem rád, že se už nemusí platit (respektive se platí jenom podpisem na darovací smlouvě) a nechápu lidi, kterým vadí dostat dar a radši i přesto zaplatí oněch 30,- čímž už teď jenom přidělávají práci personálu nemocnice.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod Jack111 7. 2. 2009 16:46

Marty89: Jak jsi přišel na to, že placením přiděláváš práci personálu? Vždyť se to platí v automatech. Naopak přiděláváš práci, když chceš dostat 30 Kč zpátky.
Že tys tam ještě nebyl?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 7. 2. 2009 16:57

Nechce se mi to psát, tak použiju Slonikův příspěvek:

A aby to nebylo tak jednoduché, tak i jeden krajem zaplacený poplatek musí dotyčný příjemce uvést do žádosti o přídavky na děti a další sociální dávky jako ostatní příjem a pokud překročí hranice takto "odpuštěných poplatků" určitou hranici, musí dotyčný podat přiznání k darovací dani a zaplatit jí

myslím, že pro dost lidí je lepší zaplatit směšných 30 korun, než se pak (s odpuštěnim) srát s tímto...
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 7. 2. 2009 17:26

xmms píše:Reakce žádná? Všichni to vidí stejně?

Spíš to všichni prokoukli :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marty89 7. 2. 2009 18:16

Jack111: Náhodou znám člověka, který pracuje přímo v nemocnici. Nemocnice zrušila automat, aby do něho lidi (většinou důchodci) zbytečně neházeli peníze, a tak s teď s těma prachama lidi chodí rovnou za sestrama (ideálně ještě chcou stovkou zaplatit 30,-, aby byla nějaká sranda), pro které je mnohem jednodušší, aby pacient šoupl na kus papíru svůj podpis. Takže pro tvou informaci vím o čem mluvím.
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod Olimant 8. 2. 2009 14:49

Marty89 píše:Jack111: Náhodou znám člověka, který pracuje přímo v nemocnici. Nemocnice zrušila automat, aby do něho lidi (většinou důchodci) zbytečně neházeli peníze, a tak s teď s těma prachama lidi chodí rovnou za sestrama.

Tak to je zajimava nemocnice.. Nejsi ze Stredoceskyho kraje? ani bych se nedivil, kdyby to doporucil pan rath... Ja bych teda radsi zaplatil nez zase vymejslet nejaky kravince... nehlede na to, ze samotnej system pridelal praci personalu, pac ty museji ty smlouvy nekam zalozit a nevim co s nema jeste delat.

Navic je videt jak sou lidi slusne receno nechytri. Jdou do lekarny, kde se neplati poplatky, ale lek ktery tam koupi je o 40 korun drazsi nez v lekarne s poplatkama, tudiz jeste prodelaji 10 korun a vystoji frontu... Holt, sme cesi, co k tomu dodat?
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Marty89 8. 2. 2009 17:39

Ze středočeského kraje fakt nejsem, a ohledně toho přidělávání práce personálu, tak za to může samotné vymýšlení jakýchsi pochybných poplatků, které nemají vpodstatě žádný smysl a skoro nikdo vpodstatě neví kam tečou.
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009

Odeslat příspěvekod Kirkwood 8. 2. 2009 20:52

Včera jsem byla na pohotovosti a divila jsem se, jak se ke mně sestřička i pan doktor chovali slušně. A s radostí jsem jim těch 90 Kč dala a nechala 10 Kč diško, takže mám ráda poplatky ;-)
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod Snekac 8. 2. 2009 23:20

No byl jsem ve čtvrtek u doktora a platil jsem, žádnej dar (naštěstí) nepotřebuju a nesouhlasím se zrušením :)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka