Antiparoubkismus

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 10. 2008 02:35

Ano, beru na vědomí názory na to, co vám na něm vadí.
Čím tedy škodí lidem?
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 10. 2008 10:08

Staci ti par faktu?

Antimonopolni urad a auditori zjistili, ze v dobe 98-2002 (kdy byl ekonomicky namestek Paroubek) bylo 132 ze 140 proverovanych zakazek v rozporu se zakonem.

Z prvni mestske banky se ztratili 2 miliardy korun. Za primeho dohledu ekonomickeho namestka Paroubka (mesto tam v dobe krize nalilo dalsi stamiliony korun).

Jsou tam i perly. Zakazka na sklenik v botanicke zahrade v Troji z puvodni smluvni castky 20milionu pomoci ruznych dodatku zaplatilo mesto 200 milionu.

Tady je par slibu, s kterymi CSSD vyhrala volby. To uz neni jen demagogie, ale, sliby byly naprosto nerealne v zakladu:

http://zpravy.idnes.cz/cssd-naslibovala ... domaci_zra

U levicoveho politika bych cekal nejake socialni citeni. V pripade Paroubka nehrozi, viz napriklad byt, ktery mu byl pridelen na magistratu s dotaci! Dotace mely jit na podporu socialnich bytu.

Proc nektere kauzy nevyplavaly jeste na povrch - protoze v Praze v tom jsou namoceni i lide spjati z ODS (nebo primo z ODS). Ale to nejsou predsedove strany, ci kandidati na premiera teto zeme.

Argumentovat vyhranymi volbami? Muzeme argumentovat volbami v roce 1946, kde Gottwald a spol ziskal 40% hlasu? Byli schopni? "Ano", byli predevsim vsehoschopni. Par faktu, k temo volbam a slibech je tady: http://www.totalita.cz/volby/volby_1946.php

Hodnotit politiky je treba podle cinu, ne podle slibu. Argumentovat tim, ze politik splni, co si volic preje? Tady uz existuje davne pouceni z prime demokracie ve reckych Atenach. Proto existuje prevodni paka zastupitelske demokracie. Lide si treba preji lyncovat ostatni s odlisnym mensinovym nazorem, potlacovat mensiny, neplatit zadne dane apod. Tohle se nazyva populismus, ale naslouchani volici je neco jineho - kdyz bude kopirovat nazor volice, skonci spolecnost stejne spatne jako Ateny.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Lukino 30. 10. 2008 12:33

4honza: totalni, naprosty souhlas...
Lukino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 10. 2008 23:20

Jak už jsem napsal, nejsem ekonom a uvedené věci nedokážu hodnotit. Ekonomie na vysokých postech je o velkých penězích a ne vždy se všechno povede. Praha za jeho úřadování nezkrachovala, víc nevím ;-)

Hovořit o nesplněných slibech po týdnu (či dvou) po volbách :arrow: zajímavé :hm Neznám předvolební sliby ze všech krajů, ale tady je jeden konkrétní krajský příklad:
1. Zabráníme privatizaci krajských nemocnic
2. Zamezíme převodu silných regionálních zdravotních pojišťoven na obchodní společnosti
3. Zrušíme poplatky v krajských zdravotních zařízeních
4. Zasadíme se o zlepšení kvality ovzduší především v průmyslových aglomeracích
5. Zkvalitníme dopravní obslužnost
6. Zabezpečíme prostředky na opravy silnic a mostů
7. Podpoříme rozvoj středního a učňovského školství
8. Podpoříme žadatele o dotace ze strukturálních fondů EU
9. Podpoříme důležité profese - zkvalitníme pracovní podmínky učitelů a pracovníků v sociálních službách
10. Zvýšíme kvalitu života seniorů
http://moravskoslezsky.cssd.cz/s2199/s2322

iDnes je dost pravicový, to mi vše vysvětluje. Posbírat několik střípků a pak to vydávat za senzaci, inu novinařina.

Byt mu byl přidělen.

Gottwald. Proč chodit tak daleko? Komunistů se všichni tradičně už bojí :D Tady máš taky populistický dokument: http://www.ods.cz/volby/weby/2006/smlouva.php
Rozebírat jej snad ani nemá smysl...

Co je tedy ono naslouchání voliči? Starověká demokracie má s tou naší společný snad už jen ten název. A neřekl bych, že Atény doplatily na demokracii...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 10. 2008 23:32

Podle mně trochu rozumný člověk, který taky trochu myslí na budoucnost (svou nebo i ČR), nemůže volit Paroubka.
Paroubek je zde pro krátkozraké lemply, kteří zapomněli na doby minulé (na to jak nic nebylo a jak bylo všem ouvej). A takových jak vidno je dostatek.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 10. 2008 23:36

S-Tony: Já znám dost lidí, kterým se za té šílené krutovlády komunistů žilo lépe. Tedy aspoň to tvrdí...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 31. 10. 2008 00:01

mareq0:

1. Je tu zasadni rozdil. Ten odkaz neni o nesplnenych slibech, ale o nesplnitelnych(!!) slibech, protoze krajske vlady a senat nemuze takove zmeny sam vyvolat - nemaji pravomoce. To je zakladni rozdil proti smlouve ODS s volici (kde byli vetsinou volby splnitelne - za urcitych predpokladu). To, ze poplatky za zdravotnictvi nelze zrusit uz vyslo najevo davno, jedine reseni je proplacet je zpetne.

2. Byt pridelen? To je hodne nepresne - ty byty se kupovali za cenu dotovanou magistratem! Byty se prideluji napriklad mestskym policajtum, ale pouze po dobu jejich sluzby a neprodavaji se jim (zustavaji ve vlastnictvi obce). Tohle jsou stotisicove castky do kapsu tem, kteri k bytu prisli (a sami o tom pomoci znamych magistratnich uredniku rozhodovali)

3. "Naslouchat volici" - je to zprofanovane slovo. Za prve kdyz neco volic chce, tak mu musim sdelit vyhody i nevyhody (napr. nebude-li se platit 30Kc poplatek, bude daleko vetsi zneuzivani lekarske pece a leku a je fer to vycislit). Je to o prosazovani priorit, ktere se jevi dulezite - napr. uprednostnim reformu policie pred poradanim olympiady (protoze olympiadu nikdo nechce), ale volic nebude hlasovat v referendu, jak ma reforma probihat. K tomu je verejna debata lidi, co tomu rozumi a ne hospodskych tlachalu.

4. Strach z komunistu bych rekl, ze je dost opravneny. Sice existuji komuniste-idealisti, ti jsou ovsem na zacatku jejich vladnuti rychle odstaveni a nastupuje "tvrda delnicka pest".
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod mareq0 31. 10. 2008 00:17

To je trošku i slovíčkaření. Jestli poplatky nyní nemohou zrušit, tak je mohou zpětně proplácet lidem nebo mohou být za lidi placeny přímo "krajem". Pro lidi prostě přestanou existovat a lidem je už pak jedno, že zrušeny de facto ani nebyly.
Podobný příklad ze smlouvy s voliči ODS. Řekni mi, jak může ODS třeba zabránit 12. bodu:
Zabráníme nástupu rudé koalice KSČM a ČSSD v jakékoli formě. Zabráníme posilování vlivu komunistů.

To nemohou vůbec ovlivnit a přesto to slibují...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 31. 10. 2008 00:27

mareq0 píše:Zabráníme nástupu rudé koalice KSČM a ČSSD v jakékoli formě. Zabráníme posilování vlivu komunistů.
To nemohou vůbec ovlivnit a přesto to slibují...

1. Nezabranili tomu diky prebehlikum CSSD? :) Tim zabranili koalici KSCM a CSSD.
2. Alespon se o to snazi retorikou(ruzna varovani a mobilizace), i kdyz pokud je volic zvoli v dostatecnem poctu, tak to samozrejme neovlivni (ale to se podle pruzkumu nezdalo moc pravdepodobne).
3. Dneska Senat napriklad projednaval navrh posoudit ustavnost KSCM u US :)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Slonik 31. 10. 2008 20:47

mareq0 píše:To nemohou vůbec ovlivnit a přesto to slibují...

Proč by nemohli. Pokud k tomu dostanou dostatečný mandát, tak mohou. Jakýkoli volební slib je vždy podmíněn dosažením dostatečného mandátu.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod mareq0 1. 11. 2008 19:30

No právě, pokud lidi nebudou volit ČSSD a KSČM. Pokud ODS dostane silný mandát. V tom slibu ale žádné pokud není. A jaká je realita :D ?
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod lu.kas 2. 11. 2008 20:59

mareq0 píše:S-Tony: Já znám dost lidí, kterým se za té šílené krutovlády komunistů žilo lépe. Tedy aspoň to tvrdí...
a) mohli být neschopní, nesamostatní, ale poslušní. Takovým se skutečně mohlo vést lépe
b) obecně platí, že z minulosti si líp lidé pamatují to lepší. Já taky, a i v krátkodobým horizontu.
c) za komunistů jim bylo o min. 20 let míň. Tedy, mohli ještě před sebou vidět pozitivní budoucnost, vést spokojený život. Dnes to jsou důchodci, které toho už moc dobrýho nečeká, jsou nemocní, sami atd. Chápu, že se cítí hůř...

(všechno to jsou jenom teoretické možnosti, vysvětlující fakt, proč dneska někdo prohlásí, že se měl líp).
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 3. 11. 2008 02:20

mareq0 píše:No právě, pokud lidi nebudou volit ČSSD a KSČM. Pokud ODS dostane silný mandát. V tom slibu ale žádné pokud není. A jaká je realita :D ?

Ten slib je jasný a implicitně podmíněný dostatečnou silou této strany. Myslím, že to každý uvažující občan pochopí.

Kritizovat za nesplněné sliby má smysl v okamžiku, když by nějaká strana získala 101 křeslo či více.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Chichi 16. 1. 2009 17:38

Paroubek je člověk, jenž dokázal v ČSSD vytvořit totalitní režim. Jakmile Paroubek řekne: "budete hlasovat takhle!" tak všichni bez ohledu na vlastní názor musí hlasovat podle rozkazu. A běda! jestli někdo poruší rozkaz. Okamžitě ponese následky jak v politickém prostředí tak i v mediálním. Bude označován jako zrádce přeběhlík či zkorupovanec. Příklad je například volba Prezidenta ČR. Mají poslanci hlasovat podle svého názoru nebo podle toho co dostanou za rozkaz od svého předsedy? To je k zamyšlení... Jistý ale je že jedinci, kteří hlasovali jinak než jim bylo nařízeno dopadli špatně. Tohle velmi silně přípomíná léta 1948-1989 a to co dělo v KSČ.
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 16. 1. 2009 18:17

Spíš bych to viděl tak, že si umí zjednat ve své straně pořádek :D Zrovna tohle si myslím že je jeho velmi silná parketa.
A když Paroubek řekne někomu z ČSSD ať skočí z okna tak skočí? Já myslím že ne. Každý má svůj rozum a měl by se jim řídit, ale zároveň musí striktně respektovat politiku své strany vedenou předsedou. Ale máš pravdu, že v některých případech je toho politického písečkaření až moc, a to lze vysledovat u všech stran.
Naposledy upravil mareq0 dne 16. 1. 2009 18:24, celkově upraveno 1
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka