Antiparoubkismus

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mareq0 29. 10. 2008 01:00

Zajímalo by mě, jak se stavíte k této persóně současné politiky. Často o něm čtu ta nejhorší slova, ale dost dobře nechápu proč. Co vám na něm konkrétně tak vadí? Proč je tak moderní antiparoubkismus? Antitopolánkismus v takové míře neregistruju :D

Já sám nepovažuju Paroubka za nejlepšího možného vůdce ČSSD (takový Hašek, to by byl šéfík ;-) ). Má své mouchy (trošku zveličuje a rád se vyjadřuje i k tomu, k čemu by nemusel), ale mnohé komentáře na jeho osobu mi připadají hodně přehnané. Stejně tak celá kampaň antiparoubek.cz je pro mě absurdní...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 10. 2008 01:27

Ono to jde vysvětlit snadno.
Když byl zvolen George Bush, měl jsem z toho velice nepříjemný pocit. Byl jsem fakt naštvaný a zároveň zklamaný. Věděl jsem, že tenhle člověk bude mít velmi špatný vliv na celosvětové dění a že nic dobrého z něj nekouká. Viděl jsem skoro všechny jeho předvolební projevy. Dost jsem to tehdy sledoval a přál jsem Americe i světu, ať to tenhle člověk nevyhraje.
No a ten samý pocit mám, když poslouchám projevy Paroubka. Vnímám ho jako velké ohrožení pro budoucnost české republiky a byl bych ráději, kdyby ten člověk tam nebyl.

Husí kůže mi naskočí jen při poslechu projevů tří lidí. Bush, Paroubek a Hitler. Proto to moje přirovnání k nim.
Naposledy upravil S-Tony dne 29. 10. 2008 01:37, celkově upraveno 2
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod ES0 29. 10. 2008 01:32

mareq0 píše:Zajímalo by mě, jak se stavíte k této persóně současné politiky. Často o něm čtu ta nejhorší slova, ale dost dobře nechápu proč. Co vám na něm konkrétně tak vadí? Proč je tak moderní antiparoubkismus? Antitopolánkismus v takové míře neregistruju :D

Já sám nepovažuju Paroubka za nejlepšího možného vůdce ČSSD (takový Hašek, to by byl šéfík ;-) ). Má své mouchy (trošku zveličuje a rád se vyjadřuje i k tomu, k čemu by nemusel), ale mnohé komentáře na jeho osobu mi připadají hodně přehnané. Stejně tak celá kampaň antiparoubek.cz je pro mě absurdní...

to vis, v ODS to svatousky nepreteka, malery neubivaji, tak se snazi odvracet pozornost jinam, kdyz to neni antikomunismus, tak za to muze Paroubek :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod SPSS. 29. 10. 2008 09:29

S-Tony píše:...Husí kůže mi naskočí jen při poslechu projevů tří lidí. Bush, Paroubek a Hitler. Proto to moje přirovnání k nim.

To bude asi tím, že málo čteš a posloucháš i jiné persony a také tím, že se jedná o skutečně vůdčí osobnosti, které si respekt nemusí získávat zdviženým prostředníkem. ;-)
Kdyby měla takovou osobnost KSČM, nebo Dělnická strana, tak je to tu dávno jiné.
No a anti..něco je jen propaganda přisluhovačů protistrany. Vzpomeňte jak odrovnali Sládka.
Impossible is nothing
SPSS.
Čtenář

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 10. 2008 11:51

mareq0 píše:Zajímalo by mě, jak se stavíte k této persóně současné politiky. Často o něm čtu ta nejhorší slova, ale dost dobře nechápu proč. Co vám na něm konkrétně tak vadí? Proč je tak moderní antiparoubkismus? Antitopolánkismus v takové míře neregistruju :D

Mas to mit :)

1. Clovek bez vlastniho nazoru ridici se predevsim tim, co "chce" volic (i kdyz je to celkove pro spolecnost nevyhodne).
2. Demagog a populista, jehoz predci pouze Rath
3. Neschopny. Projevil se jiz jako ekonomicky namestek na Magistratu (dluhy na prazskem Vystavisti, Prvni mestska banka, fixovani zadluzeni mesta v EURECH za 36Kc/EUR)
4. Nafoukany. Mozna ne v osobnim zivote, ale v televizi pusobi jako nejvetsi bublina.
5. Levicovost pouze predstira (charita jako zasterka, "charitativni" predvolebni koncerty za jeho predposledni volebni kampane).
6. Zadne moralni zasady (jiz za minuleho rezimu se mu prezdivalo Kapsicka)
7. Obklopuje se lidmi typu Tvrdik, Vyvadil, Dimun, Benda, Kocka, Duricko

Jediny prinos Paroubka je cca minimalne 10% hlasu ODS pouze diky nemu.

V CSSD je na vysokych postech naprosty deficit levicovych lidi, vetsina je tam spise kvuli korytu (nerikam, ze v ODS je to nejak vyrazne lepsi). Za skutecnyho levicaka z tech soucasnych povazuju Skromacha.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 10. 2008 20:02

Je to ve dvou rovinách - první je pocitová, druhá řekněme podepřená jasnými činy dotyčného:

V té první rovině:
Když nastoupil do funkce, vypadal (a pořád trošku vypadá) jako typický krajský tajemník KSČ. Neumí se oblékat, je tlustý a potí se. Jeho mimika mu pak dotváří "image" druhořadého mafiánského bosse. Jeho plamenné projevy pak připomínají něco mezi Mussolinim a Chruščovem.

Tyhle věci se dají natrénovat, dá se i zhubnout a dostatečné množství kosmetiky vyřeší i to pocení. Za to jak člověk vypadá sice nemůže, ale jeho vzhled na okolí chtě nechtě působí.

Kromě toho má totální nedostatek vkusu a připomíná tak velmi odpudivou kastu ruských novozbohatlíků.

V té druhé rovině:
kromě sedmi bodů, které napsal 4honza bych přidal ještě pár výroků a činů, které o tomto pánovi leccos napoví:

1) Výrok "a co z toho budu mít já?" používaný hojně při povolebních jednáních
2) Výrok "Dámy a pánové, nezlobte se, ale kdo z vás tohle má" - na tiskové konferenci k nejasnostem jak vyplatí manželku, bude splácet na dva byty a ještě na auto.
3) Výrok "to si budete muset zvyknout" pronesený v zákulisí ČT, když redaktor v žertu řekl, že si nějak nedovede představit, že by ho mohl titulovat jako premiéra
4) Články o CzechTeku kde paušálně označil všechny účastníky za feťáky a přenašeče infekčních chorob
5) Výměna manželky - zde nepochybně mistrnně vykalkulované + jeho veletoč ve vztahu k občanskému sdružení jeho dnes již bývalé manželky
6) Nedávný článek v Právu, kde kritizuje vládu za "rozdávání předvolebních dárků" a tvrdí, že uvažovaný schodek (dle něj 58,1 mld.) je daleko více než bylo za vlád ČSSD.
7) Gottwaldovský projev po volbách 2006. Zde opět musel otočit, když zjistil, že vlastně nevyhrál.
8) Označení voličů za stupidní, za což se opět jakoby "omluvil"
9) Dnes již památný výrok o komunistech a marťanech
10) Bere politiku nesmírně osobně a emocionálně (viz například "beze mě si ani ruce neumejou").
11) malý doplněk předchozího příspěvku: k těm lidem - je tam ještě sedmilhář převlékač kabátů demagog Rath a zpovykaný "jezedák" Hašek.

Pokud mě napadne něco dalšího, připíšu to sem.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Kirkwood 29. 10. 2008 20:14

Já jsem si vzpomněla na jeden Výrok :-D těsně po volbách: " Jen hloupí lidé, by volili proti ČSSD" to mně docela dostalo, když to zahlásil..
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 10. 2008 20:59

Kirkwood píše:Já jsem si vzpomněla na jeden Výrok :-D těsně po volbách: " Jen hloupí lidé, by volili proti ČSSD" to mně docela dostalo, když to zahlásil..

Ten vyrok zni presne: "Jenom politicky naprosto stupidni clovek by volil proti CSSD". Dalsi den si uz nevzpominal, potom se omlouval v poslanecke snemovne (to jsem ovsem nevidel).

http://www.youtube.com/watch?v=DiHvh8KSVFw
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 10. 2008 22:48

Ano. Taky jsem to psal (v osmém bodě)
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 10. 2008 00:01

Díky za odpovědi, ale moc jste mě nepřevědčili. Pořád mám dojem, že jste nějací moc zaujatí :-)

Vzhled - no comment :-)
Řev Hitlera byl "jedinečný", na to Paroubek nemá hlas. Chruščova si pamatuju jak mlátil botou do řečnického pultíku :-) Mussoliniho si nevybavuju...
Výroky jistě zazněly, některé jsou zbrklé, některé matoucí (čti lživé), některé v kontextu i vtipné. Nic co by vybočovalo z mezí současné politiky ;-)

Musíte přitvrdit ;-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod ES0 30. 10. 2008 00:28

me by zajimalo, jestli si stejne tak podrobne vsimate co kdy a kde rekl nejaky predstavitel ODS

Es kommt der Tag!

Víc takových Kožených!

:)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 10. 2008 00:38

mareq0 píše:Díky za odpovědi, ale moc jste mě nepřevědčili. Pořád mám dojem, že jste nějací moc zaujatí :-)

Bud konkretnejsi, napriklad, ktery z bodu, ktery jsem zde napsal, se ti zdal malo presvedcivy.

Napriklad staci ukazat, kdy sel Paroubek proti verejnemu mineni nebo kdy udelal neco jednoznacne zasluzneho (a neprivlastnil si pouze cizi zasluhy).
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 10. 2008 00:46

ES0 píše:me by zajimalo, jestli si stejne tak podrobne vsimate co kdy a kde rekl nejaky predstavitel ODS
:)

Jiste, ze jo. Treba na samotnem vyroku "Es kommt der Tag!" neni samo o sobe nic spatneho, pouze ta veta je zprofanovana sudetackymi nacisty. Nicmene by ji Topolanek pouzivat nemel, ale on ji nepouzil verejne, poslal ji SMSkou novinari, coz je spise dosti nejapny zert, ale nikoliv jeho politicky nazor. Horsi je to s jeho verejnym vyrokem o Noci dlouhych nozu ...
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 10. 2008 01:15

4honza:
1) To je i pozitivní, že poslouchá především přání voličů. Když je splní, vydělá na tom. Když ne, půjde dolů. Co z těch slibů je pro společnost nevýhodné?
2) Proč myslíš? Viz. bod 1)
3) Nejsem ekonom, ani o tom nic nevím (tím neříkám že to tak nebylo, jen to fakt netuším). Mohl bych napsat, že je i velmi schopný, když dokázal tak přesvědčivě zvítězit v posledních volbách (i když to nebyla jenom jeho zásluha).
4) Každý je nějaký, na mě působí jiní mnohem hůř. Každopádně to není nic, čím by "škodil lidem".
5) Nespojoval bych dohromady charitu a levicové smýšlení. Podle mě nijak nevybočuje z poměrně stabilního kurzu ČSSD.
6) Zatím nic nevyplavalo na povrch.
7) Aféry byly, jsou a budou v každé straně. Máme i Čunka, Kalouska, Moravu, Tlustého, Tlučhoře, Dalíka a kilometrový zástup dalších "hrdinů"...

No prostě nic neobvyklého :-))
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 10. 2008 01:59

mareq0 píše:Díky za odpovědi, ale moc jste mě nepřevědčili. Pořád mám dojem, že jste nějací moc zaujatí :-) ....

Upřímně řečeno, název tématu a úvodní příspěvek má význam "Proč vám vadí Paroubek" a ne "přesvědčte uživatele mareq0, že Paroubek je horší než si on myslí". Já jsem jen napsal, co mi na tomhle pánovi vadí - pravda, opomněl jsem jeho fenomenální článek o inspirujícím odkazu Vítězného Února - (kdyby něco takového napsal někdo mimo ČSSD, tak by mu to Rath v první televizní diskusi omlátil o hlavu - tak jako Bendlovi členství v SSM v posledních OVM).

O vzhledu jsem psal, že za něj člověk z většiny sice nemůže, ale přesto ovlivňuje vnímání jedince ostatními. Jsou lidé, kteří takovýhle handicap dokážou z větší části překrýt, jsou lidé, kteří ho naopak doslova vystavují.

ESO: Es kommt der Tag je velmi nevkusný výrok. Na druhou stranu zazněl tuším pouze s textové zprávě jednomu novináři a to v odpovědi na relativně idiotskou otázku a nikoliv jako v přímém přenosu vysílaná reakce na výsledek voleb. SMSka je trapný úlet, tisková konference je promyšlený záměr. Na otázku, zda takový úlet omlouvám, odpovídám NE - je to přesně ten nedostatek noblesy, o kterém jsem psal v tématu "nejlepší premiér".
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 10. 2008 02:35

Ano, beru na vědomí názory na to, co vám na něm vadí.
Čím tedy škodí lidem?
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 30. 10. 2008 10:08

Staci ti par faktu?

Antimonopolni urad a auditori zjistili, ze v dobe 98-2002 (kdy byl ekonomicky namestek Paroubek) bylo 132 ze 140 proverovanych zakazek v rozporu se zakonem.

Z prvni mestske banky se ztratili 2 miliardy korun. Za primeho dohledu ekonomickeho namestka Paroubka (mesto tam v dobe krize nalilo dalsi stamiliony korun).

Jsou tam i perly. Zakazka na sklenik v botanicke zahrade v Troji z puvodni smluvni castky 20milionu pomoci ruznych dodatku zaplatilo mesto 200 milionu.

Tady je par slibu, s kterymi CSSD vyhrala volby. To uz neni jen demagogie, ale, sliby byly naprosto nerealne v zakladu:

http://zpravy.idnes.cz/cssd-naslibovala ... domaci_zra

U levicoveho politika bych cekal nejake socialni citeni. V pripade Paroubka nehrozi, viz napriklad byt, ktery mu byl pridelen na magistratu s dotaci! Dotace mely jit na podporu socialnich bytu.

Proc nektere kauzy nevyplavaly jeste na povrch - protoze v Praze v tom jsou namoceni i lide spjati z ODS (nebo primo z ODS). Ale to nejsou predsedove strany, ci kandidati na premiera teto zeme.

Argumentovat vyhranymi volbami? Muzeme argumentovat volbami v roce 1946, kde Gottwald a spol ziskal 40% hlasu? Byli schopni? "Ano", byli predevsim vsehoschopni. Par faktu, k temo volbam a slibech je tady: http://www.totalita.cz/volby/volby_1946.php

Hodnotit politiky je treba podle cinu, ne podle slibu. Argumentovat tim, ze politik splni, co si volic preje? Tady uz existuje davne pouceni z prime demokracie ve reckych Atenach. Proto existuje prevodni paka zastupitelske demokracie. Lide si treba preji lyncovat ostatni s odlisnym mensinovym nazorem, potlacovat mensiny, neplatit zadne dane apod. Tohle se nazyva populismus, ale naslouchani volici je neco jineho - kdyz bude kopirovat nazor volice, skonci spolecnost stejne spatne jako Ateny.
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Lukino 30. 10. 2008 12:33

4honza: totalni, naprosty souhlas...
Lukino
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 10. 2008 23:20

Jak už jsem napsal, nejsem ekonom a uvedené věci nedokážu hodnotit. Ekonomie na vysokých postech je o velkých penězích a ne vždy se všechno povede. Praha za jeho úřadování nezkrachovala, víc nevím ;-)

Hovořit o nesplněných slibech po týdnu (či dvou) po volbách :arrow: zajímavé :hm Neznám předvolební sliby ze všech krajů, ale tady je jeden konkrétní krajský příklad:
1. Zabráníme privatizaci krajských nemocnic
2. Zamezíme převodu silných regionálních zdravotních pojišťoven na obchodní společnosti
3. Zrušíme poplatky v krajských zdravotních zařízeních
4. Zasadíme se o zlepšení kvality ovzduší především v průmyslových aglomeracích
5. Zkvalitníme dopravní obslužnost
6. Zabezpečíme prostředky na opravy silnic a mostů
7. Podpoříme rozvoj středního a učňovského školství
8. Podpoříme žadatele o dotace ze strukturálních fondů EU
9. Podpoříme důležité profese - zkvalitníme pracovní podmínky učitelů a pracovníků v sociálních službách
10. Zvýšíme kvalitu života seniorů
http://moravskoslezsky.cssd.cz/s2199/s2322

iDnes je dost pravicový, to mi vše vysvětluje. Posbírat několik střípků a pak to vydávat za senzaci, inu novinařina.

Byt mu byl přidělen.

Gottwald. Proč chodit tak daleko? Komunistů se všichni tradičně už bojí :D Tady máš taky populistický dokument: http://www.ods.cz/volby/weby/2006/smlouva.php
Rozebírat jej snad ani nemá smysl...

Co je tedy ono naslouchání voliči? Starověká demokracie má s tou naší společný snad už jen ten název. A neřekl bych, že Atény doplatily na demokracii...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 30. 10. 2008 23:32

Podle mně trochu rozumný člověk, který taky trochu myslí na budoucnost (svou nebo i ČR), nemůže volit Paroubka.
Paroubek je zde pro krátkozraké lemply, kteří zapomněli na doby minulé (na to jak nic nebylo a jak bylo všem ouvej). A takových jak vidno je dostatek.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 10. 2008 23:36

S-Tony: Já znám dost lidí, kterým se za té šílené krutovlády komunistů žilo lépe. Tedy aspoň to tvrdí...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 31. 10. 2008 00:01

mareq0:

1. Je tu zasadni rozdil. Ten odkaz neni o nesplnenych slibech, ale o nesplnitelnych(!!) slibech, protoze krajske vlady a senat nemuze takove zmeny sam vyvolat - nemaji pravomoce. To je zakladni rozdil proti smlouve ODS s volici (kde byli vetsinou volby splnitelne - za urcitych predpokladu). To, ze poplatky za zdravotnictvi nelze zrusit uz vyslo najevo davno, jedine reseni je proplacet je zpetne.

2. Byt pridelen? To je hodne nepresne - ty byty se kupovali za cenu dotovanou magistratem! Byty se prideluji napriklad mestskym policajtum, ale pouze po dobu jejich sluzby a neprodavaji se jim (zustavaji ve vlastnictvi obce). Tohle jsou stotisicove castky do kapsu tem, kteri k bytu prisli (a sami o tom pomoci znamych magistratnich uredniku rozhodovali)

3. "Naslouchat volici" - je to zprofanovane slovo. Za prve kdyz neco volic chce, tak mu musim sdelit vyhody i nevyhody (napr. nebude-li se platit 30Kc poplatek, bude daleko vetsi zneuzivani lekarske pece a leku a je fer to vycislit). Je to o prosazovani priorit, ktere se jevi dulezite - napr. uprednostnim reformu policie pred poradanim olympiady (protoze olympiadu nikdo nechce), ale volic nebude hlasovat v referendu, jak ma reforma probihat. K tomu je verejna debata lidi, co tomu rozumi a ne hospodskych tlachalu.

4. Strach z komunistu bych rekl, ze je dost opravneny. Sice existuji komuniste-idealisti, ti jsou ovsem na zacatku jejich vladnuti rychle odstaveni a nastupuje "tvrda delnicka pest".
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod mareq0 31. 10. 2008 00:17

To je trošku i slovíčkaření. Jestli poplatky nyní nemohou zrušit, tak je mohou zpětně proplácet lidem nebo mohou být za lidi placeny přímo "krajem". Pro lidi prostě přestanou existovat a lidem je už pak jedno, že zrušeny de facto ani nebyly.
Podobný příklad ze smlouvy s voliči ODS. Řekni mi, jak může ODS třeba zabránit 12. bodu:
Zabráníme nástupu rudé koalice KSČM a ČSSD v jakékoli formě. Zabráníme posilování vlivu komunistů.

To nemohou vůbec ovlivnit a přesto to slibují...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 31. 10. 2008 00:27

mareq0 píše:Zabráníme nástupu rudé koalice KSČM a ČSSD v jakékoli formě. Zabráníme posilování vlivu komunistů.
To nemohou vůbec ovlivnit a přesto to slibují...

1. Nezabranili tomu diky prebehlikum CSSD? :) Tim zabranili koalici KSCM a CSSD.
2. Alespon se o to snazi retorikou(ruzna varovani a mobilizace), i kdyz pokud je volic zvoli v dostatecnem poctu, tak to samozrejme neovlivni (ale to se podle pruzkumu nezdalo moc pravdepodobne).
3. Dneska Senat napriklad projednaval navrh posoudit ustavnost KSCM u US :)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod Slonik 31. 10. 2008 20:47

mareq0 píše:To nemohou vůbec ovlivnit a přesto to slibují...

Proč by nemohli. Pokud k tomu dostanou dostatečný mandát, tak mohou. Jakýkoli volební slib je vždy podmíněn dosažením dostatečného mandátu.
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod mareq0 1. 11. 2008 19:30

No právě, pokud lidi nebudou volit ČSSD a KSČM. Pokud ODS dostane silný mandát. V tom slibu ale žádné pokud není. A jaká je realita :D ?
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod lu.kas 2. 11. 2008 20:59

mareq0 píše:S-Tony: Já znám dost lidí, kterým se za té šílené krutovlády komunistů žilo lépe. Tedy aspoň to tvrdí...
a) mohli být neschopní, nesamostatní, ale poslušní. Takovým se skutečně mohlo vést lépe
b) obecně platí, že z minulosti si líp lidé pamatují to lepší. Já taky, a i v krátkodobým horizontu.
c) za komunistů jim bylo o min. 20 let míň. Tedy, mohli ještě před sebou vidět pozitivní budoucnost, vést spokojený život. Dnes to jsou důchodci, které toho už moc dobrýho nečeká, jsou nemocní, sami atd. Chápu, že se cítí hůř...

(všechno to jsou jenom teoretické možnosti, vysvětlující fakt, proč dneska někdo prohlásí, že se měl líp).
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod Slonik 3. 11. 2008 02:20

mareq0 píše:No právě, pokud lidi nebudou volit ČSSD a KSČM. Pokud ODS dostane silný mandát. V tom slibu ale žádné pokud není. A jaká je realita :D ?

Ten slib je jasný a implicitně podmíněný dostatečnou silou této strany. Myslím, že to každý uvažující občan pochopí.

Kritizovat za nesplněné sliby má smysl v okamžiku, když by nějaká strana získala 101 křeslo či více.
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Chichi 16. 1. 2009 17:38

Paroubek je člověk, jenž dokázal v ČSSD vytvořit totalitní režim. Jakmile Paroubek řekne: "budete hlasovat takhle!" tak všichni bez ohledu na vlastní názor musí hlasovat podle rozkazu. A běda! jestli někdo poruší rozkaz. Okamžitě ponese následky jak v politickém prostředí tak i v mediálním. Bude označován jako zrádce přeběhlík či zkorupovanec. Příklad je například volba Prezidenta ČR. Mají poslanci hlasovat podle svého názoru nebo podle toho co dostanou za rozkaz od svého předsedy? To je k zamyšlení... Jistý ale je že jedinci, kteří hlasovali jinak než jim bylo nařízeno dopadli špatně. Tohle velmi silně přípomíná léta 1948-1989 a to co dělo v KSČ.
Nick: Chichi; Povolání: Nosič dříví do lesa; Zájmy: Hledání dříví
Chichi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 16. 1. 2009 18:17

Spíš bych to viděl tak, že si umí zjednat ve své straně pořádek :D Zrovna tohle si myslím že je jeho velmi silná parketa.
A když Paroubek řekne někomu z ČSSD ať skočí z okna tak skočí? Já myslím že ne. Každý má svůj rozum a měl by se jim řídit, ale zároveň musí striktně respektovat politiku své strany vedenou předsedou. Ale máš pravdu, že v některých případech je toho politického písečkaření až moc, a to lze vysledovat u všech stran.
Naposledy upravil mareq0 dne 16. 1. 2009 18:24, celkově upraveno 1
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 16. 1. 2009 18:23

Jenže pořádek v podání pParoubka je spíše sklopit oči, uši, stáhnout ocas a jít bez řečí v řadě za vůdcem, jenž má jako jediný na vše správný názor. Komu se to nelíbí, tak běda. A to už tu jednou bylo.
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 16. 1. 2009 18:30

Tak toho jsem si nevšiml a v takové straně nikdo být nemusí, není to povinnost. Kdyby tam byly poměry takové, jak tvrdíte, tak ji stejně může každý svobodně opustit. Ale to se neděje. Nevidíte to příliš černobíle?
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 16. 1. 2009 18:44

mareq0 píše:Kdyby tam byly poměry takové, jak tvrdíte, tak ji stejně může každý svobodně opustit. Ale to se neděje.
Neděje? Opravdu neděje? Mno já ti nevim ... :D Ti co to už nevydželi a opustili poslanecký klub, to je vzduch? No ale nééé, co to plácám, ty vlastně uplatila ODS, jak jinak!
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Petr N 16. 1. 2009 18:47

Viz poslanec Snítilý.
Taky by mohli odejít z Poslanecký sněmovny, to by ale přišli o koryta.
Petr N
Čtenář

Odeslat příspěvekod mareq0 16. 1. 2009 19:10

jannnn píše:Ti co to už nevydželi a opustili poslanecký klub, to je vzduch? No ale nééé, co to plácám, ty vlastně uplatila ODS, jak jinak!

Jedna vlaštovka jaro nedělá, ať už to bylo jakkoliv, asi tak :D A děje se tak samozřejmě jenom a pouze v ČSSD a výhradně za Paroubka v čele ;-) Jak taky jinak, vždyť mluvíme o antiparoubkismu, což je přesně ono.
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Olimant 16. 1. 2009 19:37

Ted kdyz si to tak procitam tak se me vybavila pisnicka, kde se zpiva: "Tenhle baraak na odstrel". Nevim proc... Kazdopadne pParoubek, jeho projev a kdyz jsem videl (Kocka atd.) tak i jeho okoli jsou me SILNE nesipmaticky...

Snazil jsem se udrzet vasne na uzde, snad je to patrne ;-)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 1. 2009 08:49

Paroubek je klon Gotwalda
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mareq0 29. 5. 2009 19:12

Vajíčková kampaň - další projev antiparoubkismu.
Trošku nechápu jak tupě dokáží někteří "lidé" prezentovat své "názory". Mně by ani nevadilo kdyby si někdo dovolil rozplácnout vajíčko na čele svého nenáviděného politika, oni si to občas opravdu zaslouží, ale to co se dělo v Praze překročilo všechny meze.
To už nebylo symbolické gesto, ale sprosté výtržnictví nejhrubšího kalibru.
A musím říct, že v tomto ohledu u mě Paroubek zabodoval, jak celou situaci zvládl...

(A ještě si trošku dovolím rýpnout, Pražáci opět potvrdili svou pověst :D :D :D )
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 5. 2009 20:05

Co dokázali Pražáci? Že nemají rádi komouše co se tváří jak lidumilní sociálové?
Vajíčka jsou fajn. Konečně někdo proti němu něco dělá a jen nekecá.
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 29. 5. 2009 20:07

Souhlasím. Ty první vajíčka měli smysl. To v Praze ale byla jen zábava. Kdyby se tam někoho z vrhačů zeptali, co přesně jim na Paroubkovi vadí a nebo kdo tam všechno vůbec na pódiu stojí, dostalo by se jim určitě zajímavých odpovědí. Stejně tak kdyby se házelo proti Topolánkovi (čunkovi, bursíkovi), vsadím se, že bychom tam viděli ty samé tváře. Každopádně to ale Paroubkovi přeji :-D
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 29. 5. 2009 20:08

Kdo nepochopil podstatu listopadového majetkového převratu v listopadu 1989,bude se stále jen divit.Demokracie byla jen zástěrkou pro přerozdělení majetku.Kupónová privatizace prý byla "zpackaná",ale kdepak,to bylo rpomyšlené krok po kroku včetně úmyslně "děravých" zákonů.V tomto státě musela za KAŽDOU cenu vzniknout úzká skupina dobře informovaných a vzájemně spolupracujících "jen více takových Kožených".Tito lidé se obklopili díky svým ohromným majetkům různými Dalíky a postupně vznikla milionářská mafie,které válcovala poslance a veškeré snahy,které by nějak ohrožovali jejich penězotoky.Jestliže má být manipulace majetkem účinná,múže ho mít jen úzká skupina.90 % zbytku národa na to musí doplácet,mlaskat nemohou všichni.Peníze jsou všemocné a to tak,že i sdělovací prostředky z toho chtějí mít podíl.Takže si všímejte,co se chrlí na posluchače a čtenáře.Pak se divíme,že snadno manipulovatelný národ se chová tak,jak se chová.Co je proti hromadění majetku za každou cenu,to je odpudivé a každý,kdo hlásá sociaální spravedlnost je všemožně umlčován.Korunu tomu všemu dala ODS v čele "chlapa s gulama",ale bohužel nic víc z něho rozumného nevzešlo.O výrocích na hranici pobuřování raději ani nemluvě.Co to bylo za vládu? Zpívající ministrině obrany,no hrůza.Úplatkářskou aférou zostuzený ministr,no raději toho nechat.Co se dělo za zády voličů raději nedomýšlet.Ministr Řebíček se ani neohřál ve vládě a kupuje za stamilióny vilu v Dubaji,kde si na to tak rychle asi vydělal?Nejvyšší čas,že taková vláda byla smetena,bylo to ale moc pozdě,příliš nechala naši ekonomiku na pospas začínající krizi a jediná starost byla,jak rozkrást stamiliardy ve zdravotnictví,kam musí každý ze zákona platit,to se to pak rozebírá hromádka,když její vytváření je tak snadné.Vláda se zmohla jen na takové zhovadilosti,jako poplatky ve zdravotnictví.Ještě bych pochopil za pobyt v nemocnici,ale proč lékárníkovi za to,že zvedne,s prominutím,zadek a laskavě mi vydá lék.A ani to nemusí dokladovat,jak takovéto *****é peníze asi posilují zdravotnictví ?No a pak se divte,že je taková smršť nenávisti proti KSČM a ČSSD,když jako jediní na politické scéně chtějí to hnojiště rozmetat.Omlouvám se,že jsem se tak rozepsal,ale kdo nechce,ať nečte.
po trávě se nechodí,tráva se hulí
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 29. 5. 2009 20:17

Ty voe to jsou zase kecy :-D
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod jannnn 29. 5. 2009 20:27

lip bych to nerekl, ten pan ma evidentne nejaky komplexy :D

jinak s vajickama ze zacatku sem sympatizoval, to co bylo na Andelu uz bylo moc. ale zaslouzil si to.
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 29. 5. 2009 20:31

Já se spíš těším na ty kecy,až se bude blížit výročí Velké kapitalistické listopadové revoluce.To se teprve dozvíme,jak se tady žilo na stromech,o totální nesvobodě,teroru,no počkám si na další kalibry.Lepší jsou fronty na práci,než na banány,člověk si víc uvědomí svoji bezmocnost.Je to takové demokratičtější,každý si může vybrat,jak říká "chlap s gulama".Kdo chce práci,ten si ji najde,jen lemplové jsou na podpoře.
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Jack111 29. 5. 2009 20:42

nazdar (novy): Buď rád, že se tvoji rodiče (či ty sám, ale čtyřicet ti asi není) neznelíbili komunistům. V jiném případě bys o nesvobodě a teroru od komunistů mluvil jinak.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 5. 2009 21:06

nazdar (novy):
No jistě, že je lemplové a blbečci jsou na podpoře. Ale bohužel jich je přes 10% .-)
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 29. 5. 2009 21:35

Pokud jde o lidi na podpoře,citoval jsem "chlapa s gulama".Znám osobně dost lidí,co hledají práci,jsou tam i maturanti,ale proč by maturant měl jít zametat chodníky,když to nejde dělat ani ten,co se s bídou podepíše.
A pokud jde o to pronásledování za minulého režimu,děda byl soukromý zemědělec,takže je asi každému jasný,jak to bylo dál,ale bylo to jeho rozhodnutí,říkal,že je svým pánem a z tehdejších pohlavárů si dělal legraci,když přišli buzerovat,že nesplnil nesplnitelné,nabídl jim hrábě s výzvou,ať mu pomohou budovat republiku.Babičku to soukromnictví stálo zdraví a to nemluvím o jiné době,než o sedmdesátých letech,jenže jako dětem nám to nějak nedošlo.
Mám vlastní provozovnu a jsem na tom jako děda,musím platit krvavé daně,sociální a zdravotní pojištění i kdybych nevydělal ani kačku.Mohu tento režim chválit?Pochopil bych,že budu platit z toho,co vydělám,ale platit ze zákona,to je krádež podložená paragrafem.Kdo mi pomůže se zakázkami?Ano,je to moje rozhodnutí,jenže podnikám už pár let a nikdy to tak nebylo,je nefér měnit pravidla během hry.
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Andrew_R 29. 5. 2009 22:09

Musím říct, že jsem se vážně nasmál. Kdyby ČSSD jejich program nemyslela vážně, šel bych je volit - přidali mi několik dnů života. A ještě asi přidají.
To say 'I love you' one must know first how to say the 'I.'
Andrew_R
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Olimant 30. 5. 2009 16:00

nazdar (novy): Ty ze podnikas? Nejak me z toho tveho prispevku vyznelo, ze jsi na podpore a nebo v nejlepsim nekde u soustruhu...

Jinak celkem vtipne, skoda, ze jsi to myslel vazne...

Mimochodem, souhlasim s tema poplatkama a taky s tim, ze by se nemelo platit v lekarne... Ale na zaklade toho, ze se plati v lekarnach, nemuzes odsoudit celej zakon (kterej neni dobrej, ale ma podle me dobrou myslenku)...

CSSD jsou pekni lhari. Zacina to slibama a konci to jejich vyrokama, ze u nas je financni krize... Takoveho demagoga jakym je jirka paroubku opravdu NE!
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 31. 5. 2009 18:50

nazdar (novy) píše:,jenže jako dětem nám to nějak nedošlo.

Že ti nedošla spousta jiných věcí (nebo trpíš schízou) dokazuješ ve své předchozím příspěvku kde pěješ ódy na socany a komouše. Druhá možnost je, že vůbec nepodnikáš protože tak blbý abys volil ty co by ti v momentě kdy dostanou příležitost podnikání řádně ztížili (jde o "jistoty" přece!!!) nebo rovnou znemožnili snad nejsi!?!? :roll:
Magistr Kelly
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 1. 6. 2009 21:28

To,že nesouhlasím s některými zákony tohoto režimu ještě neznamená,že chválím jinou politiku,politika bude vždycky svinstvo pro obyčejného člověka.Strach o svoji provozovnu nemám,protože už nehrozí takové násilnosti jako v 50. letech,jenomže dosavadní nastavená pravidla nejsou právě nejlepší pro podnikání a brečel bych,když musím ze zákona platit i na ty,kteří makat nechtějí.Jestliže musím ze zákona platit nemalé daně atd.měl bych také mít právo alespoň na pár dnů placené dovolené,jako má každý zaměstnanec.Sice si mohu vzít volno kdy chci,ale zase nic nevydělám,čili to moje volno je neplacené.A to jsou takové momenty,pro které nemohu tento systém chválit.
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jannnn 1. 6. 2009 22:44

tak co navrhuješ chytrolíne?
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod Olimant 1. 6. 2009 23:00

To ale srovnavas nesrovnatelne. Zamestnanec pokud je placenej od hodiny tak dela tak aby si udrzel praci, ale aby se nepredrel (vetsinou), ale i kdyby makal jak cernej tak bude mit porad stejne. Kdezto ty muzes makat mesic 2x tolik a potom si vyberes napriklad 2x tak dlouhou dovolenou.
Navic, pokud mas zamestnance, tak ty mu urcujes plat za kterej maka. Sam si muzes platit 2x tolik a potom jet na dovolenou s tim, ze ji nemas placenou, atd... On musi do prace i kdyz se mu nechce, ale ty si reknes, dneska na to kaslu a zustanes doma a nikdo te nevyhodi, ale on to udela parkrat a je bez prace :-)

Navic, kdyby tohle nebylo pro tebe nejvyhodnejsi tak to urcite nedelas a delas neco jineho, pro tebe vyhodnejsiho ;-)

To je jen tvuj pohled, ale neberes v uvahu spoustu veci, ktere s tim souvisi. Ale to je asi tou ceskou povahou, na vsechno nadavat a kritizovat. Nerikam, ze takhle to je spravne a ma to tak byt, ale jeto tak, tak je potreba se s tim poprat a nerikat oni maj placenou dovolenou, maj se lepsi. Tak se stan taky zamestnancem, kdyz se ti to libi vic :-P
Olimant
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 6. 2009 10:34

nazdar: Nevím na co si stěžuješ - živnost je tvoje volba. To že tě nikdo nebuzeruje (nadřízení a pod) je vyváženo větší zodpovědností. To že jediné volno co máš je volnem "neplaceným" zase vyvažuje možnost uplatnit si proti výnosům náklady a z nich daň neplatit (třeba i dopravu do provozovny). Neříkám, že je vše ideální, ale zatím se situace mírně zlepšila. Ač se letost platila daň i z pojištění, tak díky odpisům jsem při svém příjmu platil o dost méně toho co vloni. Kamarád nejdřív skuhral že mu zrušili společné zdanění, ale jen do té chvíle, když na místo velmi malé daně, kterou platil ještě vloni mu stát velmi slušnou kupičku peněz vrátil.
Podotýkám, že jsme oba drobní živnostníci a naše příjmy jsou srovnatelné s průměrně placenými zaměstnanci.

Když bych se měl vrátit k tématu, tak mistr P. je mi čím dál tím odpornější. Přijde mi, že se poslední dobou chová už jen výhradně podle průzkumů a rad imagemakerů. A vůbec mu to nejde - je jako buran, kterému zuli holinky, navlékli ho do kvádra a poslali nakoupit místo do Lidlu k Tiffanimu. Image krajského tajemníka KSČ prokladané StBáckým stylem "no tak, pane Louka, řekněte nám to pěkně po chlapsku .... ". Prostě hnus, hnus, hnus, hnus.
A co je vůbec nejhorší, že staví svůj marketing na štvaní lidí proti sobě - pacitenty proti lékařům a lékárníkům, nájemníky proti majitelům domů, zaměstnance proti zaměstnavatelům. To je Gottwaldovský princip, to je humus a špína nejhoršího kalibru. A doufám, že na to dojedou dřív než tu stihnou udělat druhé Maďarsko. Sice už taky nejsem nejmladší, ale v době kdy budou mistr P a jeho melody makers dávno prdět do kytek, já budu ještě nejspíš naživu a nerady bych dožíval v zbankrotovaném státě.
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 2. 6. 2009 10:46

Mně se strašně líbí, jak řeší Marešův komix...proč bysme nešli do Štrasburku, když to stát zaplatí...*****
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod opatt 2. 6. 2009 10:51

Vzdycky kdyz se zactu do nejake politicke diskuze, tak se to toci okolo dvou panu - Topolanka a Paroubka. Co maji delat lide, kteri nesouhlasi ani s jednim? Oba toho maji dost spolecneho (charakter), oba jsou pouze lide a netroufam si rici, ze jsou primi reprezentanti programu svych stran.
Jinak, pokud bych se mel vratit k puvodni otazce, tak Paroubek je dle meho jeden z nejhorsich, ne-li nejhorsi predseda CSSD za celou dobu jeji porevolucni historie.
Lust och fägring stor!
opatt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod srato 2. 6. 2009 10:53

v posledni TV debate na CT kdy stali proti sobe Topolanek a Paroubek mne bylo vyslovene neprijemne (kdyz prehlednu neuveritelne hloupe kecy na obou stranach) neustale prime koukani JP do kamery ktera ho snimala, myslim ze je to opet na radu nejakeho imagemakera. Pripadalo mne prirozenejsi kdyz Topolanek diskutoval s moderatorem a s Paroubkem a pri tom se dival na ne nez pristup druhe strany. Samozrejme se jedna o ciste subjektivni pocit, nekdo to muze vnimat jako pevnejsi nazor a charakter (coz bylo zrejme ucelem)
srato
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Slonik 2. 6. 2009 11:05

Bobroněnko: Samozřejmě souhlas - bude to zábava. Marešův komiks takhle řešil i nynější managor volební kampaně Karel Březina.

Ten ze sebe nejdřív v bulváru udělal nadsamce, který opíchá i ježka a když ho pak Mareš nakreslil, chtěl se začal soudit. Soud tehdy vyhrál (jen omluvu), protože mu Mareš nakreslil pindíka ...

Někdy v té době zárovněn vyplynulo na povrch, že pěkných pár desítek či stovek tisíc z erárních peněz utratil za "občerstvení" v podobě drahého alkoholu a cigaret. No a teď dělá volební kampaň ... :-)
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod srato 2. 6. 2009 11:15

Karel Brezina aka byvaly ministr bez protfeje mne svym objevenim taky prekvapil. To snad musi CSSD delat schvalne, ze vybira do sveho tymu lidi ze kterych mne naskakuje malem koprivka (Paroubek, Brezina, Tvrdik, ...)
srato
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 2. 6. 2009 13:31

opatt: A co je na tom divného?
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod opatt 3. 6. 2009 14:05

Jack111 píše:opatt: A co je na tom divného?

na cem presne?
Lust och fägring stor!
opatt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 3. 6. 2009 14:38

opatt píše:Vzdycky kdyz se zactu do nejake politicke diskuze, tak se to toci okolo dvou panu - Topolanka a Paroubka.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod opatt 4. 6. 2009 14:18

Jo tohleto...
No, z nekolika duvodu:
1) Vsiml jsem si, ze mame vice nez 2 politicke strany
2) To, ze jsou predsedove, z nich jeste nedela osoby hodne vlastniho lidoveho kultu
3) pres jina slova oba delaji s minimalnimi obmenami to same a jejich slovnik ma tez plno podobnych vyrazu
4) Za tu dobu, co jsou nam nastrkavani uz musi byt notne ohledeni
5) Nechce se mi verit, ze oblibeni a zboznovani jsou lide s mizivym moralnim kreditem a neschopnosti vlastni sebereflexe.

Proto se divim...
Copak nemaji jednotlive strany vice clenu? Clenu, kteri take pracuji a predkladaji zakony a jsou ochotni diskutovat o svem programu? Nebo maji vischni pocit ze 1 muz (ci nekde mozna zena) dela celou politickou stranu?
Neni predstava o jednom "führerovi", ktery vse (pro blaho me) zaridi, zcestna?
Lust och fägring stor!
opatt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 6. 2009 14:58

Jsou hlavní no. Lidi nemají moc přehled, kdo má zrovna jakou funkci ve stranách a co kdo dělá. Maximálně občas nějaká aféra či přímo konkrétní čin nějakého ministra. Když se ale chtějí lidé bavit o politické straně, těžko dají dohromady její celé vedení. Ale lidé se chtějí o politice bavit, chtějí na někoho nadávat.
Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod nazdar (novy) 4. 6. 2009 21:29

Ono je různé,za jakých podmínek člověk zahájil svoji živnost.Někdo dostal v restituci celé vybavené haly a jiný po ztrátě zaměstnání musel začít od nuly.To jsou ty "stejné startovací podmínky " pro podnikatele,jak kdysi hlásal současný hradní pán.Dnes jsem za vodou,ale začínal jsem skutečně od nuly stavěním dílen se značným zadlužením.Nikomu nepřeji,aby v době vedení živnosti omarodil,kdo ví o co jde,umí si vypočítat nemocenské dávky.Nechci zde školit,každý má svůj poznatek,nebo zkušenosti z okolí.Několik let zpět byla zavedena minimální daň z příjmů,koho zajímalo,jak to poškodí ty,kteří měli právo uplatňovat odpisy a v mnoha případech jim to bylo znemožněno,protože by se dostali pod hranici tzv.minimální daně,takže v důsledku nemohli odpisy uplatnit.Takových momentů je více,ale tato diskuze není o podnikání.Zkuste a uvidíte.
nazdar (novy)
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Slonik 17. 6. 2009 09:58

Co myslíte, že si řekne pokladní z ústeckého Lidlu když si přečte tohle http://zpravy.idnes.cz/sef-cssd-a-herec ... _domaci_dp ? Myslíte že to bude něco jako "Ten je dobrej, když utratí za odpoledne tolik co já vydělám za rok"?
Slonik
Expert

Odeslat příspěvekod mareq0 17. 6. 2009 19:29

Řekne si že je to všechno buržoazie a půjde volit komunisty. V horším případě k volbám ani nepřijde :'(

:D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 6. 2009 19:58

Jack111
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 17. 6. 2009 23:09

mareq0 píše:Řekne si že je to všechno buržoazie a půjde volit komunisty. V horším případě k volbám ani nepřijde :'(

Snad v lepsim pripade, ne? O:-)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod 4honza 17. 6. 2009 23:16

Slonik: Pokladni z Lidlu (pokud to neni brigadnik-student), nema doma Internet a cte (spise prohlizi) maximalne v Blesku nebo Aha. A protoze ten pan s tou supersexy celebritou se krasne usmiva, urcite mu to neublizi :-)

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domac ... pekna.html
4honza
Datel roku 2009