Antiparoubkismus

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mareq0 29. 10. 2008 00:00

Zajímalo by mě, jak se stavíte k této persóně současné politiky. Často o něm čtu ta nejhorší slova, ale dost dobře nechápu proč. Co vám na něm konkrétně tak vadí? Proč je tak moderní antiparoubkismus? Antitopolánkismus v takové míře neregistruju :D

Já sám nepovažuju Paroubka za nejlepšího možného vůdce ČSSD (takový Hašek, to by byl šéfík ;-) ). Má své mouchy (trošku zveličuje a rád se vyjadřuje i k tomu, k čemu by nemusel), ale mnohé komentáře na jeho osobu mi připadají hodně přehnané. Stejně tak celá kampaň antiparoubek.cz je pro mě absurdní...
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 10. 2008 00:27

Ono to jde vysvětlit snadno.
Když byl zvolen George Bush, měl jsem z toho velice nepříjemný pocit. Byl jsem fakt naštvaný a zároveň zklamaný. Věděl jsem, že tenhle člověk bude mít velmi špatný vliv na celosvětové dění a že nic dobrého z něj nekouká. Viděl jsem skoro všechny jeho předvolební projevy. Dost jsem to tehdy sledoval a přál jsem Americe i světu, ať to tenhle člověk nevyhraje.
No a ten samý pocit mám, když poslouchám projevy Paroubka. Vnímám ho jako velké ohrožení pro budoucnost české republiky a byl bych ráději, kdyby ten člověk tam nebyl.

Husí kůže mi naskočí jen při poslechu projevů tří lidí. Bush, Paroubek a Hitler. Proto to moje přirovnání k nim.
Naposledy upravil S-Tony dne 29. 10. 2008 00:37, celkově upraveno 2
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 29. 10. 2008 00:32

mareq0 píše:Zajímalo by mě, jak se stavíte k této persóně současné politiky. Často o něm čtu ta nejhorší slova, ale dost dobře nechápu proč. Co vám na něm konkrétně tak vadí? Proč je tak moderní antiparoubkismus? Antitopolánkismus v takové míře neregistruju :D

Já sám nepovažuju Paroubka za nejlepšího možného vůdce ČSSD (takový Hašek, to by byl šéfík ;-) ). Má své mouchy (trošku zveličuje a rád se vyjadřuje i k tomu, k čemu by nemusel), ale mnohé komentáře na jeho osobu mi připadají hodně přehnané. Stejně tak celá kampaň antiparoubek.cz je pro mě absurdní...


to vis, v ODS to svatousky nepreteka, malery neubivaji, tak se snazi odvracet pozornost jinam, kdyz to neni antikomunismus, tak za to muze Paroubek :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SPSS. 29. 10. 2008 08:29

S-Tony píše:...Husí kůže mi naskočí jen při poslechu projevů tří lidí. Bush, Paroubek a Hitler. Proto to moje přirovnání k nim.

To bude asi tím, že málo čteš a posloucháš i jiné persony a také tím, že se jedná o skutečně vůdčí osobnosti, které si respekt nemusí získávat zdviženým prostředníkem. ;-)
Kdyby měla takovou osobnost KSČM, nebo Dělnická strana, tak je to tu dávno jiné.
No a anti..něco je jen propaganda přisluhovačů protistrany. Vzpomeňte jak odrovnali Sládka.
Impossible is nothing
SPSS.
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 10. 2008 10:51

mareq0 píše:Zajímalo by mě, jak se stavíte k této persóně současné politiky. Často o něm čtu ta nejhorší slova, ale dost dobře nechápu proč. Co vám na něm konkrétně tak vadí? Proč je tak moderní antiparoubkismus? Antitopolánkismus v takové míře neregistruju :D


Mas to mit :)

1. Clovek bez vlastniho nazoru ridici se predevsim tim, co "chce" volic (i kdyz je to celkove pro spolecnost nevyhodne).
2. Demagog a populista, jehoz predci pouze Rath
3. Neschopny. Projevil se jiz jako ekonomicky namestek na Magistratu (dluhy na prazskem Vystavisti, Prvni mestska banka, fixovani zadluzeni mesta v EURECH za 36Kc/EUR)
4. Nafoukany. Mozna ne v osobnim zivote, ale v televizi pusobi jako nejvetsi bublina.
5. Levicovost pouze predstira (charita jako zasterka, "charitativni" predvolebni koncerty za jeho predposledni volebni kampane).
6. Zadne moralni zasady (jiz za minuleho rezimu se mu prezdivalo Kapsicka)
7. Obklopuje se lidmi typu Tvrdik, Vyvadil, Dimun, Benda, Kocka, Duricko

Jediny prinos Paroubka je cca minimalne 10% hlasu ODS pouze diky nemu.

V CSSD je na vysokych postech naprosty deficit levicovych lidi, vetsina je tam spise kvuli korytu (nerikam, ze v ODS je to nejak vyrazne lepsi). Za skutecnyho levicaka z tech soucasnych povazuju Skromacha.
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 10. 2008 19:02

Je to ve dvou rovinách - první je pocitová, druhá řekněme podepřená jasnými činy dotyčného:

V té první rovině:
Když nastoupil do funkce, vypadal (a pořád trošku vypadá) jako typický krajský tajemník KSČ. Neumí se oblékat, je tlustý a potí se. Jeho mimika mu pak dotváří "image" druhořadého mafiánského bosse. Jeho plamenné projevy pak připomínají něco mezi Mussolinim a Chruščovem.

Tyhle věci se dají natrénovat, dá se i zhubnout a dostatečné množství kosmetiky vyřeší i to pocení. Za to jak člověk vypadá sice nemůže, ale jeho vzhled na okolí chtě nechtě působí.

Kromě toho má totální nedostatek vkusu a připomíná tak velmi odpudivou kastu ruských novozbohatlíků.

V té druhé rovině:
kromě sedmi bodů, které napsal 4honza bych přidal ještě pár výroků a činů, které o tomto pánovi leccos napoví:

1) Výrok "a co z toho budu mít já?" používaný hojně při povolebních jednáních
2) Výrok "Dámy a pánové, nezlobte se, ale kdo z vás tohle má" - na tiskové konferenci k nejasnostem jak vyplatí manželku, bude splácet na dva byty a ještě na auto.
3) Výrok "to si budete muset zvyknout" pronesený v zákulisí ČT, když redaktor v žertu řekl, že si nějak nedovede představit, že by ho mohl titulovat jako premiéra
4) Články o CzechTeku kde paušálně označil všechny účastníky za feťáky a přenašeče infekčních chorob
5) Výměna manželky - zde nepochybně mistrnně vykalkulované + jeho veletoč ve vztahu k občanskému sdružení jeho dnes již bývalé manželky
6) Nedávný článek v Právu, kde kritizuje vládu za "rozdávání předvolebních dárků" a tvrdí, že uvažovaný schodek (dle něj 58,1 mld.) je daleko více než bylo za vlád ČSSD.
7) Gottwaldovský projev po volbách 2006. Zde opět musel otočit, když zjistil, že vlastně nevyhrál.
8) Označení voličů za stupidní, za což se opět jakoby "omluvil"
9) Dnes již památný výrok o komunistech a marťanech
10) Bere politiku nesmírně osobně a emocionálně (viz například "beze mě si ani ruce neumejou").
11) malý doplněk předchozího příspěvku: k těm lidem - je tam ještě sedmilhář převlékač kabátů demagog Rath a zpovykaný "jezedák" Hašek.

Pokud mě napadne něco dalšího, připíšu to sem.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 29. 10. 2008 19:14

Já jsem si vzpomněla na jeden Výrok :-D těsně po volbách: " Jen hloupí lidé, by volili proti ČSSD" to mně docela dostalo, když to zahlásil..
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 10. 2008 19:59

Kirkwood píše:Já jsem si vzpomněla na jeden Výrok :-D těsně po volbách: " Jen hloupí lidé, by volili proti ČSSD" to mně docela dostalo, když to zahlásil..

Ten vyrok zni presne: "Jenom politicky naprosto stupidni clovek by volil proti CSSD". Dalsi den si uz nevzpominal, potom se omlouval v poslanecke snemovne (to jsem ovsem nevidel).

http://www.youtube.com/watch?v=DiHvh8KSVFw
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 29. 10. 2008 21:48

Ano. Taky jsem to psal (v osmém bodě)
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 29. 10. 2008 23:01

Díky za odpovědi, ale moc jste mě nepřevědčili. Pořád mám dojem, že jste nějací moc zaujatí :-)

Vzhled - no comment :-)
Řev Hitlera byl "jedinečný", na to Paroubek nemá hlas. Chruščova si pamatuju jak mlátil botou do řečnického pultíku :-) Mussoliniho si nevybavuju...
Výroky jistě zazněly, některé jsou zbrklé, některé matoucí (čti lživé), některé v kontextu i vtipné. Nic co by vybočovalo z mezí současné politiky ;-)

Musíte přitvrdit ;-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ES0 29. 10. 2008 23:28

me by zajimalo, jestli si stejne tak podrobne vsimate co kdy a kde rekl nejaky predstavitel ODS

Es kommt der Tag!

Víc takových Kožených!

:)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 10. 2008 23:38

mareq0 píše:Díky za odpovědi, ale moc jste mě nepřevědčili. Pořád mám dojem, že jste nějací moc zaujatí :-)



Bud konkretnejsi, napriklad, ktery z bodu, ktery jsem zde napsal, se ti zdal malo presvedcivy.

Napriklad staci ukazat, kdy sel Paroubek proti verejnemu mineni nebo kdy udelal neco jednoznacne zasluzneho (a neprivlastnil si pouze cizi zasluhy).
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 10. 2008 23:46

ES0 píše:me by zajimalo, jestli si stejne tak podrobne vsimate co kdy a kde rekl nejaky predstavitel ODS
:)


Jiste, ze jo. Treba na samotnem vyroku "Es kommt der Tag!" neni samo o sobe nic spatneho, pouze ta veta je zprofanovana sudetackymi nacisty. Nicmene by ji Topolanek pouzivat nemel, ale on ji nepouzil verejne, poslal ji SMSkou novinari, coz je spise dosti nejapny zert, ale nikoliv jeho politicky nazor. Horsi je to s jeho verejnym vyrokem o Noci dlouhych nozu ...
4honza
Datel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 10. 2008 00:15

4honza:
1) To je i pozitivní, že poslouchá především přání voličů. Když je splní, vydělá na tom. Když ne, půjde dolů. Co z těch slibů je pro společnost nevýhodné?
2) Proč myslíš? Viz. bod 1)
3) Nejsem ekonom, ani o tom nic nevím (tím neříkám že to tak nebylo, jen to fakt netuším). Mohl bych napsat, že je i velmi schopný, když dokázal tak přesvědčivě zvítězit v posledních volbách (i když to nebyla jenom jeho zásluha).
4) Každý je nějaký, na mě působí jiní mnohem hůř. Každopádně to není nic, čím by "škodil lidem".
5) Nespojoval bych dohromady charitu a levicové smýšlení. Podle mě nijak nevybočuje z poměrně stabilního kurzu ČSSD.
6) Zatím nic nevyplavalo na povrch.
7) Aféry byly, jsou a budou v každé straně. Máme i Čunka, Kalouska, Moravu, Tlustého, Tlučhoře, Dalíka a kilometrový zástup dalších "hrdinů"...

No prostě nic neobvyklého :-))
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slonik 30. 10. 2008 00:59

mareq0 píše:Díky za odpovědi, ale moc jste mě nepřevědčili. Pořád mám dojem, že jste nějací moc zaujatí :-) ....



Upřímně řečeno, název tématu a úvodní příspěvek má význam "Proč vám vadí Paroubek" a ne "přesvědčte uživatele mareq0, že Paroubek je horší než si on myslí". Já jsem jen napsal, co mi na tomhle pánovi vadí - pravda, opomněl jsem jeho fenomenální článek o inspirujícím odkazu Vítězného Února - (kdyby něco takového napsal někdo mimo ČSSD, tak by mu to Rath v první televizní diskusi omlátil o hlavu - tak jako Bendlovi členství v SSM v posledních OVM).

O vzhledu jsem psal, že za něj člověk z většiny sice nemůže, ale přesto ovlivňuje vnímání jedince ostatními. Jsou lidé, kteří takovýhle handicap dokážou z větší části překrýt, jsou lidé, kteří ho naopak doslova vystavují.

ESO: Es kommt der Tag je velmi nevkusný výrok. Na druhou stranu zazněl tuším pouze s textové zprávě jednomu novináři a to v odpovědi na relativně idiotskou otázku a nikoliv jako v přímém přenosu vysílaná reakce na výsledek voleb. SMSka je trapný úlet, tisková konference je promyšlený záměr. Na otázku, zda takový úlet omlouvám, odpovídám NE - je to přesně ten nedostatek noblesy, o kterém jsem psal v tématu "nejlepší premiér".
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků