Proč češi neprotestují?

Vrcholová i místní politika; vláda, zákony, soudy

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Mgslav 28. 12. 2021 16:48

Na Ukrajině - majdan, ve Francii - žluté vesty, v USA - black lives matter, dokonce v Rusku občané tvrdě protestovali proti zatčení Navalného. Nic podobného se v Česku neděje a zajímalo by mně proč. Pod slovem ''protestovat" já mám na mysli skutečně protestovat: zapalovat pyrotechniku, rozbíjet vitríny, vystavovat barikády, dávat agresivní odpor policii. Pochopitelně, pouhé setkání na náměstí a potom rozchod - to vůbec není žádný protest. Tak proč občané ČR nemají odvahu provádět radikálnější protest?
Mgslav
Čtenář

Odeslat příspěvekod reproman 29. 12. 2021 15:05

Až ti někdo zapálí auto a tvoje dítě trefí zbloudilá dlažka do hlavy, přestane ti to chybět.
reproman
Čtenář

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 13. 1. 2022 21:05

Já třeba nemam vůbec rád násilí takže nemam rád násilné demonstrace. Dá se přece demonstrovat i jiným způsobem: nenásilným.

Radikálnější demonstrace v ČR nevěstí nic dobrého. Zapalování, rozbijení majetku, zabarikádování cest je vážné provinění. Jednou jsem viděl hořet auto v ulici a hned jsme volal hasiče a bylo to vážně příšerné. Nedokážu si vůbec představit tohle.

Myslím, že tohle už je spíše nějaká válka než demonstrace. To co se děje vě světě, na Ukrajině, v Kazachstánu, nebo Brazílií je násilí a s poklidnou demonstrací to nemá mnoho společného. Doufám, že taková "demonstrace" tu nebude.
Good Morning America
Cyperpunk2077
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirr 11. 12. 2023 09:38

Naštěstí u nás většina lidí chodí do práce a má svých starostí dost.
Mirr
Čtenář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků