PŘIRAVILA LUISA MÜLLEROVÁ: MEIN KAMPF OČIMA DNEŠKA

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod gotti 30. 3. 2008 10:22

Ahoj.uvažuji že koupím tuhle knihu,ale pořád si nejsem jistý,jestli jí mám koupit.chtěl by sem přeložené znění celé Hitlerovo Mein kampf,ale mám strach,že tohle bude jen pár úrivků a komentáře spisovatelky...neměl jste jí někdo v ruce?Díky
gotti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 30. 3. 2008 12:09

mein kampf je na netu...
preklad cesky z originalu, staci to zkusit zadat do vyhledavace.

http://nacismus.mysteria.cz/meinkampf/

myslim, ze to bude kompletni
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gotti 30. 3. 2008 12:26

tu stránku znám,ale já čtu rád knížky.u tý knížky píšou:Rešerše, citace, komentáře.tak právě nevím,jestli je v tý knížce překlad celého mein kampfu,nebo jen části
gotti
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 3. 2008 13:32

Myslím, že to jsou jenom výtažky. Jenom jsem ji prolistoval a nekupoval - mám dojem že byla (je?) v levných knihách. Určitě bych ji bral, kdyby byla kompletní, ale takhle ani náhodou...

Mobil-man dík za link.
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 30. 3. 2008 17:03

A co se zkusit stavit v knihovne? Treba ji tam budou mit... treba :)
Ja dival do online katalogu moji knihovny a Mein kampf tam je, ale nevim, jestli ho pujci, kdyz je to vlastne "protipravni".
Mobil-man
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mareq0 30. 3. 2008 20:23

No s tou knihovnou nevím, ale po bazarech se dá v pohodě sehnat - jenom ta cena je ve stovkách až tisících kč... Zase tak extrémně po ní netoužím, spíše jenom zvědavost. Zejména ovlivnění F. Nietzschem atd. atd.

Nejlepší reklamu jakou ji mohli udělat je zakázat ji :lol:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod DarkLady 8. 4. 2008 10:29

Jenže Main Kampf má jeden zásadní problém: nedá se číst. Hitler měl "dar od Boha" - byl to skvělý řečník, dokázal ovládal masy. Takových lidí bylo v historii víc. Dobrý řečník umí mluvit, ale většinou neumí psát. Zdůvodnění je prosté - mluvčí píše jako kdyby mluvil, ale psané slovo má trošku jiná pravidla. Platí to i naopak. Stejně tak spisovatel se neumí obvykle dost dobře vyjadřovat - tím chci říct, že ho nemůžeme označit za znalého rétoriky. Mluví totiž jako kdyby psal. A tak když dělali spojenci po válce průzkum, zjistili, že Main Kampf sice mnoho lidí vlastnilo, ale skoro nikdo ho nečetl. Je to nestravitelné. Já osobně jsem dokázala dočíst až do kapitoly Mnichov. A když jsem svůj výkon srovnala s tím průzkumem - byla jsem nadprůměrná. :-))
+ 23.6.2007
DarkLady
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 8. 4. 2008 11:30

ještě jsem to nečetla, ale až budu moct, uvidíme, kam se dostanu
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod DarkLady 8. 4. 2008 11:40

přeju co nejmenší trápení :-))
+ 23.6.2007
DarkLady
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 8. 4. 2008 19:32

Kousek jsem přečetl (viz link výše) a jako těžké čtení mi to nepřijde. Je fakt že čtu různé "horrory" (antická lit., filozofie,...), ale tohle se čte docela snadno. Třeba čtení Bible je oproti tomu žvýkání betonu :mrgreen:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod DarkLady 9. 4. 2008 07:44

nesouhlasím. Já čtu především starou literaturu, a u Bible záleží na překladu (mluvíš nejspíš o Bibli Kralické), Mein Kampf je ale naprosto o něčem jiném. Schválně, za jak dlouho zjistíš, že čteš některé odstavce znovu a znovu, protože máš neodbytný pocit, že jsi stále něco nepochopil? ;-)
+ 23.6.2007
DarkLady
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 9. 4. 2008 10:48

já mám furt ten neodbytnej pocit, že Hitler byl génius a trochu se mu to zvrtlo...samozřejmě s tím, co dělal, nesouhlasím, ale masy ovládl dokonale. sakra, mě štve, že to nemůžu začít číst už teď, abych věděla, o čem doopravdy mluvím!
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod DarkLady 9. 4. 2008 11:16

byl to génius průměrnost, to je pravda. Uměl skvěle mluvit, uměl skvěle manipulovat. Ale to je všechno. A žes to nečetla, toho nemusíš nikdy litovat. Věř mi ;-)

Já každému doporučuju číst jen to, co ho nějak obohatí. Ať už je to cokoliv, ale ta kniha musí člověku něco říct, něco v něm nechat. A Mein Kampf Ti nedá nic, co by Ti bylo nějak prospěšné...
+ 23.6.2007
DarkLady
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 9. 4. 2008 13:13

Mám na mysli kralickou, ale to je jedno - máme na to oba jiný názor, takže asi nemá cenu už to dál pitvat :-)

Mein Kampf každého obohatí minimálně s historického hlediska ;-)
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 9. 4. 2008 13:17

no já zastávám názor, že každá knížka člověku něco dá...i ta blbá
aquarkko
Legenda

Další stránka