Proc si romove nici svuj majetek?

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 19. 4. 2006 20:07

ono je to dost slozite tema. Chci jenom rici, ze soucasna situace romske problematiky je velkou mirou spojena s obdobim pred rokem 89. V te dobe byli dost na okraji spolecnosti. A jeden z duvodu, proc to pretrvava do dnes souvisi s jejich vztahem ke sve rodine. Jelikoz rodice a jejich predkove nemeli napr. moznost jit studovat, museli navstevovat zvlastni skoly apod., tak tezko budou sve deti vychovavat tak, aby byli pilnymi zaky apod. Nechce se mi tady o tom moc rozepisovat. Kdysi jsem na to psal seminarku a ty souvislosti okolo R. jsou znacne slozite.
Adam Bernau
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ally 19. 4. 2006 20:27

Ve městečku, kde jsem jako dítě žila, jsme Romy (tehdy jsme říkali jen Cikáni a nebylo to myšleno hanlivě) měli. Do práce museli chodit (to bylo ještě za komunistů), děti chodily do školy a moc se od nás nelišili. Mnohem větší raubíři byli třeba Řekové, kterých tam bylo také dost. Po revoluci už je do práce nikdo nenutí a tím, že je plno nezaměstnaných si každý zaměstnavatel vezme raději jiné pracovníky. A ti co jsou slušní a pracovat by chtěli, mají smůlu, že jim většina ostatních Romů kazí reputaci. Je to začarovaný kruh. Navíc jim často chybí to vzdělání a dělat za minimální mzdu nějakou těžkou dřinu se jim nechce (a komu by se chtělo). Na jednu stranu si ničí byty, ale zase i když nemají peníze, tak často neoželí zlaté šperky, kožené bundy a auto (i když sice staré-ale taky žere benzín). Je to s nimi fakt složité. Ale asi velkou chybou bylo nastěhovat hodně Romů na jedno místo.
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Vincent 6. 5. 2006 14:35

U nás ve městě jich žije taky spousta..a jejich styl života je určitě k zamyšlení. Sice si pořád stěžují, že nemají peníze, ale v hospodách a hernách je člověk vidí skoro pořád. Na kouření a chlast taky maj, ale aby dali svoje děti do školy tak to je ani nenapadne. Když dostanou podporu. tak okamžitě vyrážej na nákupy do obchoďáků, a navštěvujou nejluxusnější restaurace u nás. Tak já nevím, ale myslím si, že by se měli udělat změny v tomhle systému. Nejhorší je, že oni vlastně nejsou k ničemu nuceni, podporu jim stát bude vyplácet neustále tak proč by se museli nějak snažit... a když jim člověk jen něco řekne, tak je hned obviněn z rasismu.
Vincent
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 6. 5. 2006 17:19

Adam: Oni nebyli na okraji společnosti před rokem 89,vždy byli a jsou stále.A tam taky patří.
Pavel Mareš
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Pavel Mareš 6. 5. 2006 17:19

Adam: Ať maj mentalitu jakou chtěj! Až ti bodne kudlu do břicha,tak se budeš divit.
Pavel Mareš
Nadšenec

Odeslat příspěvekod christian 6. 5. 2006 19:36

[quote="Pavel Mareš";Adam: Oni nebyli na okraji společnosti před rokem 89,vždy byli a jsou stále.A tam taky patří.t/quote]

A asi jim to zrejme nevadi..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Johny[CZ] 15. 8. 2006 10:48

Vážně nechápu, proč si pořád stěžují na rasismus. Teda spíš chápu, ale nechápu, proč jim to prochází. Nebo to taky chápu?
Nedávno jsem viděl v tv nějakej pořad o nich, a tam si stěžovali, že když přijdou do obchodu, ochranka zbystří. Jakpak by ne? Vždyť oni sice dělají stejně trestných činů (přestupků) jako bílí, ale je jich desetkrát míň. Já kdybych měl obchod, tak taky radši kontroluju cikány, protože je to prostě "výkonnější". Ale i tak jsem si řikal, že to až tak jejich chyba není, že je to pouze společností. Ale proč potom existují i slušní cikáni?

Možná to bude znít trochu rasisticky / xenofobně, kdyžtak to smázněte. Když já jsem na ně trochu alergický, po té, co mě v noci na sídlišti okradli... Teda já vim, ty prachy jsem jim dal sám, oni dokonce říkali, že mi je vrátí, ale asi to znáte... (Spíš doufám, že neznáte!)
Johny[CZ]
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 15. 8. 2006 19:21

Romy mám rád a cigány do plynu.
Petr.kkk
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod elit 16. 8. 2006 10:10

Nikdo nejsme rasisti. Cigani totiz rasa nejsou. Jsou to svine.
elit
Poslední varování

Odeslat příspěvekod patrik3200 24. 8. 2006 17:01

ally píše:Ve městečku, kde jsem jako dítě žila, jsme Romy (tehdy jsme říkali jen Cikáni a nebylo to myšleno hanlivě) měli. Do práce museli chodit (to bylo ještě za komunistů), děti chodily do školy a moc se od nás nelišili. Mnohem větší raubíři byli třeba Řekové, kterých tam bylo také dost. Po revoluci už je do práce nikdo nenutí a tím, že je plno nezaměstnaných si každý zaměstnavatel vezme raději jiné pracovníky. A ti co jsou slušní a pracovat by chtěli, mají smůlu, že jim většina ostatních Romů kazí reputaci. Je to začarovaný kruh. Navíc jim často chybí to vzdělání a dělat za minimální mzdu nějakou těžkou dřinu se jim nechce (a komu by se chtělo). Na jednu stranu si ničí byty, ale zase i když nemají peníze, tak často neoželí zlaté šperky, kožené bundy a auto (i když sice staré-ale taky žere benzín). Je to s nimi fakt složité. Ale asi velkou chybou bylo nastěhovat hodně Romů na jedno místo.s/quote]
úplen stebou suhlasim,mas pravdu
NOkia3330 -> NOkia3200 -> SEK700i -> NOkia6230i ->uvidime :0
patrik3200
Čtenář

Odeslat příspěvekod Petr.kkk 24. 8. 2006 18:24

elit píše:Nikdo nejsme rasisti. Cigani totiz rasa nejsou. Jsou to svine.
Ty hele neurážej dobytek
Petr.kkk
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 4. 1. 2007 16:14

S-Tony píše:Ten majetek co ničí není jejich,ale města. Oni jsou jen v nájmu za který navíc neplatí.e/quote]

No právě! Neplatí a stejně si stěžujou! A když se jim upře nějaké právo tak hned se o tom dozvídám v novinách a TV. Mají větší práva než ostatní lidé a to není dobré. To sem docela zvědav tak za 10 let jak to bude vypadat. :hm Zrovna minule sem se koukal jak vystěhovali romy z takového moc hnusného baráku a ubytovali je do úplně new bytových buněk a oni si pořád stěžujou. Už vážně nevím co si mám o tom všem myslet :(
MichaelJackie.S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod r.polasek 4. 1. 2007 19:15

Kurňa nedávno mi byl pdobný příspěvek smazaný a přitom tady je sto horších? ja je to možné? CO kdyby byli moderátoři trochu spravedlivější?
Nemám rád blbce, primitivy, socany a lidi, kteří nerozlišují I a Y.
r.polasek
Nadšenec

Odeslat příspěvekod iwigirl 4. 1. 2007 19:25

r.polasek píše:Kurňa nedávno mi byl pdobný příspěvek smazaný a přitom tady je sto horších? ja je to možné? CO kdyby byli moderátoři trochu spravedlivější?p/quote]

a co kdybys namísto kritizování závadné příspěvky hlásil? (teď vím, žes nahlásil a taky tě chválím) Od toho tu ten čudlík je. Nestíháme všechno procházet.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod MichaelJackie.S 4. 1. 2007 19:30

iwigirl: jen aby to při mazání nedopadlo jako minule. Teď nevím jestli to bylo tady na pauze nebo kde ale moderátoři s oblibou rádi mažou jakékoliv příspěvky se slovem rom či cikán v obsahu :( Přece od toho je snad fórum aby si člověk o těchto problémech promluvil. Samozřejmě bez urážek apod. Jinak neber si to osobně, nevím kdo to maže tak aby si se na mě nezlobila :mrgreen:
MichaelJackie.S
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka