Jakou právě čtete knížku?

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod macabe 26. 7. 2010 20:41

ted jsem dočetl Tomio Okamura a bylo to nic moc teda spis onicem
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 26. 7. 2010 22:24

Tom Rob Smith - Dítě číslo 44
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibika 26. 7. 2010 23:11

Tak po dlhej dobe čítam niečo iné, než skriptá či nejaký manuál. Je to ABC of Relativity od Bertranda Russella, kde je snaha vysvetliť základy GTR/STR takmer bez jediného vzorca, len pomocou analógií...

Napísané je to velmi pekne, len tie analógie začínajú byť také komplikované, že nejaký ten vzorec by to vcelku odlahčil :oops: No aspoň že to má len 150 strán, keďže to budem čítať asi 2-3krát, než z toho niečo mať :nenapadne
tibika
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 27. 7. 2010 09:21

To ctes v anglictine? To bych cital tak 10000x, nez bych to pobral :) Me stacila ucebnice o STR pro gymply, cteni idealni do vlaku, vzorce neresit... takovy prijemny cteni... jen furt nevim, kdo byl vrah (zahradnik?)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibika 27. 7. 2010 10:44

No jo, v angline... za 85 rokov nenašla dobrá duša, čo by to preložila :-) Celkom sa to dá, je to písané vcelku "čtivo", takže v pohode.

Len je problém, že k mnohým vysvetleniam by sa hodila nejaká schéma, nákres, ale tu je to čiste len slovami, takže prekúsať sa niektorými pasážami nie je jednoduché. Každopádne, velmi rád by som tomu aspoň v základoch rozumel :hm No ked v tom niečomu nerozumiem, tak sa jednoducho nemám koho spýtať.

Keby mal niekto tip na podobnú literatúru, tak sa poteším O:-)

suk píše:cteni idealni do vlaku

jj, presne moj prípad :D
tibika
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 27. 7. 2010 11:03

Ja v anglictine se obcas dam do cteni Neila Strausse (The Game...) a i to mi dela problemy. V podstate technickou literaturu bych v anglictine neprecetl asi vubec (zase na druhou stranu, technicky manualy k pocitacovejm vecem ctu jak kdyby byly v cestine... )

a podobnou literaturu... obavam se, ze uz jedine nejakou sadu vzorcu primo od autora teorie :) .. nebo podle toho co od toho ocekavas, ja si tu gymplackou ucebnicu cetl jen tak v ramci obecnyho rozhledu, potrebovat (krom diskusi se stejne postizenejma lidma v hospode :D ) to stejne nikdy nebudu....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibika 27. 7. 2010 11:28

No s takými knihami je problém - bud jeden extrém bez vzorcov (Russell) alebo opačný - kvantá vzorcov, tenzory, zložitý formalizmus, a na to vo vlaku nie je priestor.

Ešte vyskúšam Six Not-So-Easy Pieces od Feynmana, kde by to práve malo byť vcelku dobre vyvážené (aj matematika, ale netreba ešte doktorát). Ono pri tejto literatúre som asi úplne odkázaný na anglickú literatúru, v CZ/SK takmer nič také nevychádza. Twilight sa asi predáva lepšie ;-]
tibika
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 7. 2010 13:53

dočetla jsem nedávno Kunderu v němčině...moje první seznámení s ním, chvilkama jsem si říkala, že úžasný, chvilkama divný...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 28. 7. 2010 19:05

EKKAR píše:A četls celou Asimovovu "NADACI" (Foundation) ???? Ta má 7 svazků a asi tak půl biliardy postav... Ale jen asi o stovce se tam mluví konkrétněji, neboj...


Celou ne... mě jako obecně nevadí hodně postav, ale přece jen jsem k tomu přistupoval jako ke Kulhánkovi, ne jako k epopeji, takže jsem čekal trochu něco jiného.

Teď se pomalu prokousávám Stronciem. Oceňuju zase trochu jiný svět, na nějaké hodnocení si ale troufnu až to dolouskám.
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 7. 2010 13:04

Ťuhýk píše:Teď se pomalu prokousávám Stronciem. Oceňuju zase trochu jiný svět...

Jop. Třeba "Jobugela, Jobugela..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nebo "Svobodní lidé" :twisted: ...

EDIT:
Tak jsem našel tu malou knížku Kulhánka - jmenuje se to "Povídky", vyšlo to v nakladatelství Poutník v roce 2007 (ISBN 978-80-85892-90-1) a má to opravdu pidiformátek - 85 x 95mm. A ta minipovídečka, uvozující "Divoké a zlé", se opravu jmenuje " Je 7.00 - pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 30. 7. 2010 15:59

Asi před hodinou jsem dorazil Stroncium, takže pěkně za čerstva - není to tak špatný, jak se vesměs píše. Je pravda, že nesmrtelný hlavní hrdina není úplně to pravé (a lebka v metanu obzvlášť), ale četlo se to velmi dobře. Schéma zůstalo taky stejný, jen ten skoro tradiční závěrečný dějový zvrat si mohl odpustit... ale proti lebce v metanu to ještě šlo :) A chlazený Malý Švábík je lákavý :mrgreen:
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirkwood 30. 7. 2010 16:08

ENKAR: to už je Kulhánkův styl :D
Kirkwood
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 7. 2010 16:32

Kirkwood - já vím, Kulhánka mám "sežranýho" asi celýho, co u nás zatím vyšel
(Cesta krve I a II, Vládcové strachu, Noční klub I a II, Divocí a zlí I až IV, Stroncium - a ty Povídky...) :mrgreen: :mrgreen: Když se objevil, bylo to jako zjevení, tímhle stylem píše málokdo - i když třeba u Harryho Harrisona (Stainless Steel Rat) bys narazil na podobný styl děje...


Ťuhýk - no, jasně, ten konec je pajdavej, ale docela mne dostala raketa vypěněná z metanovýho ledu a raketový motory uplácaný z nějakýho kompozitu "ručně" nebo korekce vesmírné trajektorie palbou z pistole, kyborg slečna Hayesová - a pak taky "LUXOR" - něco jako Matrix pro urychlené vyhledávání krizových řešení pro reálný (?!?) svět... O chroupání turbolitu nebo nábojů do rotačního kanónu k svačině nemluvě...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 30. 7. 2010 19:48

Ale už podruhé za sebou mi zabili oblíbenou postavu, teď to byla Camilla. Taky jí tam mohl nechat víc :-)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 7. 2010 19:54

Pochop, nemůže tam nechat víc jak jednu hlavní "kladnou" postavu... I když ta postava zabíjí jak na běžícím páse...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků