Jakou právě čtete knížku?

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod macabe 26. 7. 2010 20:41

ted jsem dočetl Tomio Okamura a bylo to nic moc teda spis onicem
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 26. 7. 2010 22:24

Tom Rob Smith - Dítě číslo 44
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod tibika 26. 7. 2010 23:11

Tak po dlhej dobe čítam niečo iné, než skriptá či nejaký manuál. Je to ABC of Relativity od Bertranda Russella, kde je snaha vysvetliť základy GTR/STR takmer bez jediného vzorca, len pomocou analógií...

Napísané je to velmi pekne, len tie analógie začínajú byť také komplikované, že nejaký ten vzorec by to vcelku odlahčil :oops: No aspoň že to má len 150 strán, keďže to budem čítať asi 2-3krát, než z toho niečo mať :nenapadne
tibika
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 27. 7. 2010 09:21

To ctes v anglictine? To bych cital tak 10000x, nez bych to pobral :) Me stacila ucebnice o STR pro gymply, cteni idealni do vlaku, vzorce neresit... takovy prijemny cteni... jen furt nevim, kdo byl vrah (zahradnik?)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod tibika 27. 7. 2010 10:44

No jo, v angline... za 85 rokov nenašla dobrá duša, čo by to preložila :-) Celkom sa to dá, je to písané vcelku "čtivo", takže v pohode.

Len je problém, že k mnohým vysvetleniam by sa hodila nejaká schéma, nákres, ale tu je to čiste len slovami, takže prekúsať sa niektorými pasážami nie je jednoduché. Každopádne, velmi rád by som tomu aspoň v základoch rozumel :hm No ked v tom niečomu nerozumiem, tak sa jednoducho nemám koho spýtať.

Keby mal niekto tip na podobnú literatúru, tak sa poteším O:-)

suk píše:cteni idealni do vlaku

jj, presne moj prípad :D
tibika
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 27. 7. 2010 11:03

Ja v anglictine se obcas dam do cteni Neila Strausse (The Game...) a i to mi dela problemy. V podstate technickou literaturu bych v anglictine neprecetl asi vubec (zase na druhou stranu, technicky manualy k pocitacovejm vecem ctu jak kdyby byly v cestine... )

a podobnou literaturu... obavam se, ze uz jedine nejakou sadu vzorcu primo od autora teorie :) .. nebo podle toho co od toho ocekavas, ja si tu gymplackou ucebnicu cetl jen tak v ramci obecnyho rozhledu, potrebovat (krom diskusi se stejne postizenejma lidma v hospode :D ) to stejne nikdy nebudu....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod tibika 27. 7. 2010 11:28

No s takými knihami je problém - bud jeden extrém bez vzorcov (Russell) alebo opačný - kvantá vzorcov, tenzory, zložitý formalizmus, a na to vo vlaku nie je priestor.

Ešte vyskúšam Six Not-So-Easy Pieces od Feynmana, kde by to práve malo byť vcelku dobre vyvážené (aj matematika, ale netreba ešte doktorát). Ono pri tejto literatúre som asi úplne odkázaný na anglickú literatúru, v CZ/SK takmer nič také nevychádza. Twilight sa asi predáva lepšie ;-]
tibika
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 27. 7. 2010 13:53

dočetla jsem nedávno Kunderu v němčině...moje první seznámení s ním, chvilkama jsem si říkala, že úžasný, chvilkama divný...
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 28. 7. 2010 19:05

EKKAR píše:A četls celou Asimovovu "NADACI" (Foundation) ???? Ta má 7 svazků a asi tak půl biliardy postav... Ale jen asi o stovce se tam mluví konkrétněji, neboj...

Celou ne... mě jako obecně nevadí hodně postav, ale přece jen jsem k tomu přistupoval jako ke Kulhánkovi, ne jako k epopeji, takže jsem čekal trochu něco jiného.

Teď se pomalu prokousávám Stronciem. Oceňuju zase trochu jiný svět, na nějaké hodnocení si ale troufnu až to dolouskám.
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 7. 2010 13:04

Ťuhýk píše:Teď se pomalu prokousávám Stronciem. Oceňuju zase trochu jiný svět...

Jop. Třeba "Jobugela, Jobugela..." :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Nebo "Svobodní lidé" :twisted: ...

EDIT:
Tak jsem našel tu malou knížku Kulhánka - jmenuje se to "Povídky", vyšlo to v nakladatelství Poutník v roce 2007 (ISBN 978-80-85892-90-1) a má to opravdu pidiformátek - 85 x 95mm. A ta minipovídečka, uvozující "Divoké a zlé", se opravu jmenuje " Je 7.00 - pro dnešek nejvyšší čas zabít svého prvního policajta " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 30. 7. 2010 15:59

Asi před hodinou jsem dorazil Stroncium, takže pěkně za čerstva - není to tak špatný, jak se vesměs píše. Je pravda, že nesmrtelný hlavní hrdina není úplně to pravé (a lebka v metanu obzvlášť), ale četlo se to velmi dobře. Schéma zůstalo taky stejný, jen ten skoro tradiční závěrečný dějový zvrat si mohl odpustit... ale proti lebce v metanu to ještě šlo :) A chlazený Malý Švábík je lákavý :mrgreen:
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 30. 7. 2010 16:08

ENKAR: to už je Kulhánkův styl :D
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 7. 2010 16:32

Kirkwood - já vím, Kulhánka mám "sežranýho" asi celýho, co u nás zatím vyšel
(Cesta krve I a II, Vládcové strachu, Noční klub I a II, Divocí a zlí I až IV, Stroncium - a ty Povídky...) :mrgreen: :mrgreen: Když se objevil, bylo to jako zjevení, tímhle stylem píše málokdo - i když třeba u Harryho Harrisona (Stainless Steel Rat) bys narazil na podobný styl děje...

Ťuhýk - no, jasně, ten konec je pajdavej, ale docela mne dostala raketa vypěněná z metanovýho ledu a raketový motory uplácaný z nějakýho kompozitu "ručně" nebo korekce vesmírné trajektorie palbou z pistole, kyborg slečna Hayesová - a pak taky "LUXOR" - něco jako Matrix pro urychlené vyhledávání krizových řešení pro reálný (?!?) svět... O chroupání turbolitu nebo nábojů do rotačního kanónu k svačině nemluvě...
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 30. 7. 2010 19:48

Ale už podruhé za sebou mi zabili oblíbenou postavu, teď to byla Camilla. Taky jí tam mohl nechat víc :-)
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 7. 2010 19:54

Pochop, nemůže tam nechat víc jak jednu hlavní "kladnou" postavu... I když ta postava zabíjí jak na běžícím páse...
EKKAR
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka