Klasické knihy vs. E-book

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Preferujete e-booky nebo klasické knížky?
e-booky 8 %  10%  [ 8 ]
klasiku 42 %  56%  [ 42 ]
nečtu vůbec nic 7 %  9%  [ 7 ]
čtu obojí 17 %  22%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 74

Odeslat příspěvekod 2Pix 26. 11. 2005 01:28

ja rad ctu scenare k filmum, vetsinou jejich originalni verze .. takze df e-book vytisknutej na par listu papiru (protoze pak si rad potrhavam nejaky pasaze, ze kterejch cerpam kdyz pisu svoje clanecky :-))))
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod ES0 26. 11. 2005 06:24

Lemur píše:... Ale nikdy bych to na papir netisknul - obecne netisknu nic, co nemusim, nejsem "zabijak stromu". ...

no, tim si nejsem jisty, cim mensi spotreba papiru tim mensi duvod vydelavat na sazeni stromu :wink:
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod keane 26. 11. 2005 09:52

k e-book si nikdy nevytvoříte tak intimní vztah jako ke klasické knížce:-)
Melancholickým se člověk stává, když o životě přemýšlí – cynickým, když vidí, jak se s ním většina lidí vypořádává.
keane
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 26. 11. 2005 14:35

Presne tak, proste klasika je klasika. Jeste jsem si vzpomnel, ze kamos asi tak pred pul rokem precetl celeho Harryho Pottera v PDF, no to bych se z toho zblaznil. Nikdy!
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hondaq 26. 11. 2005 19:51

:pozor2 k ebooku si vytvořím naprosto stejnej vztah jako k papírový knize je to jedno tak jako tak mi ta kniha něco dá a vzpomínám na ní úplně stejně jako na papírovou knihu není v tom žádný rozdíl....
je fakt že číst knihu na monitoru bych asi taky nemohl(možná proto že bych u toho nevydržel) ale na founu mi to příjde úplně geniální...

btw Zkuste si číst papírovou knížku v tunelu ve vlaku při zhasnutým osvětlení :wink: :mrgreen:
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Hondaq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 29. 11. 2005 19:34

Hondaq píše::pozor2 k ebooku si vytvořím naprosto stejnej vztah jako k papírový knize je to jedno tak jako tak mi ta kniha něco dá a vzpomínám na ní úplně stejně jako na papírovou knihu není v tom žádný rozdíl....
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 29. 11. 2005 20:56

keane píše:k e-book si nikdy nevytvoříte tak intimní vztah jako ke klasické knížce:-)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hondaq 30. 11. 2005 03:58

Samuel Gordon píše:Nevim no, kazdy ma na to jiny nazor...

jj to máš pravdu nemá cenu to někomu vnucovat každej má na to fakt svůj názor a pro někoho je výhodná klasická kniha a pro někoho ebook(hodně lidí co znám se diví že čtu knížky na mobilu :D ) ... pro mě je rozhodně výhodnější ebook protože jak sem psal tak nemám jedinej důvod číst klasický knížky a opravdu ať o tom přemýšlím z jakýkoliv strany tak nemůžu najít jedinou výhodu pro papírový knížky :| .

.quote="cache"]A imho neexistuje vztah ku knihe (ako objektu), ale ku pribehu, vymyslenemu svetu, ci hlavnej postave

tak s tim musím jak jinak než souhlasit...
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Hondaq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 2Pix 30. 11. 2005 04:11

kdyz je v HD tma tak spim .. kdyz je v HD svetlo, tak spim ... ja mam rad hromadnou dopravu :-D ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Honny 6. 2. 2006 01:19

čtu e-booky... na PDAčku.
x_X
Honny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 24. 4. 2007 13:38

doporučte začátečníkovy ten nejlepší program pro čtení E-Bůků :)
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod blino 24. 4. 2007 17:12

Word alebo Acrobat Reader :mrgreen:
R.I.P. Baky *16.3.1984 - +25.12.2007

i5 2500K, Noctua NH-U9B SE2, Asus Maximus IV GENE-Z, Asus HD5770 1GB, 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHz, Crucial M4 128GB, 850W Enermax Revolution 87+ , Fractal Core 1000
blino
Nadšenec

Odeslat příspěvekod van vren 24. 4. 2007 17:42

DocReader není špatný
be obscene... be be agressive
van vren
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Noovo 24. 4. 2007 17:50

E-book jsem si neprecetla ani jednu, verim v klasiku:)
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod marz 24. 4. 2007 17:54

Na e-booky ve formátu .pdb můžu doporučit Ybook. V pohodě prográmek, vypadá dobře, pár dobrých funkcí a má parádní pozadí na stránky - vypadá to jako opravdová kniha :-).
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka