Klasické knihy vs. E-book

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Preferujete e-booky nebo klasické knížky?
e-booky 8 %  10%  [ 8 ]
klasiku 42 %  56%  [ 42 ]
nečtu vůbec nic 7 %  9%  [ 7 ]
čtu obojí 17 %  22%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 74

Odeslat příspěvekod Revan 28. 7. 2007 08:08

Kdyz mate PDA s velkym displejem neni nic lepsiho.
oproti knize to ma:
1)mensi vahu, ctecka ma vahu 100g, maloktera kniha vazi mene.
2) nemusi se obracet stranky, ale text plynule roluje, ja jen urcuju rychlost
3)podsviceni
4) kamkoli jdu mam celouk knihovnu s sebou - malokdo by asi tahal 500 a vic knih.
5) Moznost nastavit si velikost textu podle libosti.
6) moznosti vyhledavani slov,vet apod.
Jedina nevyhoda je baterie (i kdyz tech 50-60 hodin je v poho) a nedostatek e-book knih. Ovsem to uz se docela zlepsuje.

Mimochodem, nesudte kdyz na to nemate vybaveni.
Pokud mate neco takovyhleho:
Obrázek
tak ke knize uz se nevratite.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 28. 7. 2007 09:27

i kdyby tyto přístroje uměli mluvit a stačilo by tedy položit PDA vedle sebe, zavřít oči a poslouchat děj knihy - i tak bych byl věrný klasice, kterou v mých očích nic nepřekoná 8)

ostatně: kdyby stála kniha v elektronické podobě stejně jako kniha klasická, 99,9% lidí by dalo přednost klasice a za nějaký soubor by těch 200-300 Kč ochotni zaplatit nebyli, jinými slovy: jediný důvod proč se vůbec začíné ee-bůk rozšiřovat mezi lidmi je jen jeho cena která se rovná nule (stáhnutí z netu) a kdyby stála těch 300 Kč okamžitě tento blbý projekt zanikne ...
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 28. 7. 2007 11:41

Revan: hej, to je dobré. Ale radši bych pro obracení stránek něco mačkal, než aby mi to furt rolovalo. To ale asi půjde taky nastavit...
Fuck8r: máš tam nějak moc kdyby ;-) Prostě je to takto, takovéto srovnávání absolutně nemá význam... To je jak říct, že kdyby všechny auta stály deset milionů, tak jezdíme na koních... ;-)
A to je hezká teorie - apokalypsu způsobí ebooky :-D To ještě žádné náboženství netvrdilo...
aquarkko: nové téma asi nemá cenu zakládat, na to je tady nás zastánců ebooků moc málo. A termín knihovna už jsem opravdu někdy slyšel, ale vždycky, když jsem tam byl ncen jít, jsem musel mít průvodce :-D
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 28. 7. 2007 11:47

já jen říkám, že e-bůky nachází oblibu u lidí jenom díky ceně (jsou zadarmo) ... a né díky svým kvalitám :wink:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 28. 7. 2007 11:51

Ceně a skladnosti ;-)
OT: ty taky ty avatary střídáš jak ponožky... :-)
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 28. 7. 2007 11:57

aváče: no jo :lol:

skladnost: někteří lidé (já třeba) nedají na svou knihovnu dopustit ! ... pěkný kus nábytku, nádherné obaly knih, charakteristická vůně, prostě to stylově dotváří interiér ... a né: "tady někde v compu mám v tom bordelu složku se soubory s texty knih" :o :roll:
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 28. 7. 2007 12:25

Kvůli škole su nucená číst knížky online, když nejsou v knihovnách k dostání...a neznám větší utrpení! Pořád klikat na "weiter", "weiter", "weiter" do zblbnutí...Nehledě na to, že po dvou hodinách takovýhodle čtení mám nervy v hajzlu a dík tomu knížečku o sto stránkách, kterou bych jinak přečetla za odpoledne, čtu 14 dní!!!
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 28. 7. 2007 15:55

Fuck8r: v jakém bordelu? Přesně vím, kde to je. A když hledám knížku, dám pěkně ctrl+F a nemusím prošmejdit celou knihovnu :-D
aquarkko: já jsem čtyřsetstránkový ebook přečetl myslím za tři dny. A to čteš asi hodně rychle, když musíš na weiter klikat pořád :-)
BTW: z kama ty knížky jsou? Že je to německy...?
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J1RK4 28. 7. 2007 18:36

Klasický knihy mají něco do sebe, je opravdu nepřekonatelné lehnout si s knížkou do postele a číst. U počítače to nikdy nebude tak pohodlné, PDAčka se tomu možná vyrovnají (nemůžu soudit). I to otáčení stránek má něco do sebe...kdo by to do mě řekl :D (student informatiky)

E-books mají zase výhodu, že prakticky nemusím nic shánět v knihkupectví nebo knihovně. Někdo mi poradí název knížky, já si ji stáhnu a přečtu. Normálně bych ji třeba nesehnal (nebo naopak samozřejmě). A pokud máte dobrý PDBreader, tak se to čte i celkem pohodlně (já používám yBook a jsem spokojen).

Všechno má svoje pro a proti...a tak je to se vším ;)
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 28. 7. 2007 20:14

Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 29. 7. 2007 11:37

aquarkko: uf, tak z toho nevím vůbec nic... :-B
J1RKA: yBook mám taky, ten se mi líbí. Nastavíš si rychlost otáčení, barvu stránek, velikost písma a je to skoro jako real book :-D
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 29. 7. 2007 12:03

Tak také malinko rozvířím řady těch, kdo tvrdí, jak jim papírové knihy voní :D .. Jsem zastánce e-books a to z jednoho velmi jednoduchého důvodu. Pokud si jednou přečtu knihu, už ji nemám potřebu číst znova, protože si vždy vzpomenu, jak to bude dál. Považuji tedy za zbytečnost utratit třeba 300Kč za knihu, kterou bych pak stejně někam fláknul a už ji nikdy nepřečetl. Z toho důvodu je pro mě elektronické čtení mnohem pohodnější. Na HDD ta jedna kniha zabírá směšné místo a i když ji už číst nebudu, klidně ji tam mohu mít, mohu ji také smazat. Líbí se mi ta volnost.

Zřejmě nemám pochopení pro ty řeči, že si na knihu můžeš sáhnout, přejet prstem po obalu, přivonět, vytrhnout si list, atp. Možná to bude tím, že vůbec nemám k literatuře dobrý vztah :wink:
Anonymous

Odeslat příspěvekod L.O.T.G. 29. 7. 2007 12:06

Jersey: :tleskani
Ale teď ti určitě řeknou, že od toho tu máme knihovny... :wink:
Hello losers, bite my shiny metal ass.
Whoever wins... We lose
Přeborník diskuzního fóra Pauza.cz™ :-)
L.O.T.G.
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 29. 7. 2007 12:24

Jersey II. píše:Pokud si jednou přečtu knihu, už ji nemám potřebu číst znova, protože si vždy vzpomenu, jak to bude dál...d/quote]

no ja sem některé knihy přečetl aj 8x (lovci mamutů, Robinson atd... ) :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquarkko 29. 7. 2007 12:30

Jersey: od čeho máme knihovny? :D Já chodím minimálně do tří, poplatek v MZK je stovka za rok, to je jak nic, univerzitní zadarmo...o penězích to opravdu není! Mimochodem, e-books, kolik zaplatíš za energii při "čtení"? :-P A když knížku opravdu chcu, tak si ju koupím. Jedna z mála věcí, za co není třeba litovat peněz. Navíc tři stovky za to vám snad přijde moc??? A antikvariáty, Levné knihy...tam máš všechno za zlomek ceny.
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků