Terry Pratchett - Úžasná Zeměplocha

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 11. 2. 2007 11:07

Ja mam tech knizek doma asi deset. Nejradsi mam Lehke Fantasticno, Mrakoplas je muj vzor... 8)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod van vren 14. 3. 2007 13:28

Nikdy jsem nic ze Zeměplochy nečetl a tak bych se chtěl zeptat, zda na sebe ty díly navazují? Jestli ne, tak jaký byste mi doporučili (dneska jdu do knihovny a už nevím co si půjčit)
be obscene... be be agressive
van vren
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 14. 3. 2007 19:51

Vicemene navazuji. Nektere primo (Barva kouzel -> Lehke fantasticno), nektere neprimo. Pratcettovy knizky ze zemeplochy se deli na nekolik druhu, podle toho ktere postavy tam vystupuji, bud jsou zamerene na magy, nebo na mestskou hlidku, nebo na babky carodejky... realie zemeplochy jsou ale porad stejny. Jedinou postavou ktera se vyskytuje vsude je snad jen Smrť :)

Takze bych kazdopadne doporucil zacit s uplne prvni knihou z cele serie - Barva Kouzel
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod van vren 14. 3. 2007 23:44

No, už jsem si půjčil Stráže! Stráže! Má to teda vůbec cenu číst, když ty ostatní díly neznám?
be obscene... be be agressive
van vren
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 15. 3. 2007 08:18

Urcite ma. Knizky s mestskou hlidkou na sebe navazuji neprimo, navic straze straze je vyborna :) Kdyz tam bude odkaz na neco co se stalo driv, tak te to v poznamce pod carou odkaze na nejakou starsi knizku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 19. 4. 2008 21:28

Já jsem před několika lety četl jednu knihu (nevím název), ale moc mě nezaujala. Ale včera jsem viděl film Otec prasátek a líbil se mi hodně (je to za poslední dobu jediný film co mě opravdu zaujal). Uvažuju, že bych dal autorovi ještě šanci :hm
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 20. 4. 2008 08:44

Určitě dej :) Jestli můžu ale doporučit, tak něco staršího. Ty novější (třeba teď naposledy Buch!) se blížej už serióznější fantasy, není to ani zdaleka tak střelené jako to bylo dřív. A není to už ono.

Jinak Hogfathera jsem ještě neviděl, ale včera jsem dokoukal první část Colour of Magic (taky podle Pratchettovy předlohy a není to tak špatné, i když podle všeho horší než právě Hogfather)
Ťuhýk 2.0 :)
Ťuhýk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mareq0 20. 4. 2008 14:45

Tak to možná vyzkouším něco novějšího, protože to co jsem četl mi přišlo ujeté až moc (i na fantasy) ;-) Film doporučuju shlédnout.
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 6. 2008 15:28

POMOC!

Hledám urgentně jakékoliv informace o Pratchettových knihách v překladu Lenky Weinghartové. Případně rady, kde bych jakoukoliv knihu v jejím překladu mohl sehnat... google mlčí, jsem zoufalej 8-S Díky za info
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 16. 6. 2008 19:05

třeba proto, že se to píše bez "h"? :wink:
http://www.daemon.cz/kniha/7415/pratche ... eplose.htm
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 6. 2008 19:12

Haháá děkuji ti dobrá vílo (nebo ošklivý trpaslíku? :D )... máš to u mě :)
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 16. 6. 2008 19:24

já ti dám trpaslíku :-P
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod B.LeeCraleek 23. 7. 2008 18:49

Já mám doma snad všechny(4 nebo 5 jako normální knížky ostatní mam apliknutý v mobilu).
Elánius-nejoblíbenější postava...
B.LeeCraleek
Čtenář

Odeslat příspěvekod Max96 28. 1. 2009 15:04

Jak a kde si ty knihy na mobil sehnal???pls. kdyžtak pošli odkaz, kdes to vzala.Nemohu sehnat žádný díl, jen na komp.A já furt nechci čumět do kompu.
Předem dík.
Max96
Čtenář

Odeslat příspěvekod MarkFX 28. 1. 2009 16:24

řešil jsem co si pujčit v knihovně a když sem si vzpoměl že tady na pauze je oblíbený ten Pratchett, tak že si pujčim.. Překvapilo mě že ty knihy mají 400 stránek, pujčil sem si nakonec Klobouk s oblohou, ale jaksi mě to zatím nechytlo...

Patří to taky do té Zeměplochy?? Co to je vubec za žánr? Tehle díl je o nějaké malé holčičce čarodějnici a nějakych skřítcích... :nenapadne
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Předchozí stránkaDalší stránka