Terry Pratchett - Úžasná Zeměplocha

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 2. 8. 2005 16:24

Znáte, četli jste?
Která je vaše nejoblíbenější postava?

Taky si myslíte, že lidi, co píšou víc vykřičníků za větou, musí být šílení, že cache?
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 2. 8. 2005 16:37

No.. Uz som chcel vytapetovat par vikricnikov, ale potom som si to rozmyslel ;) Ale ved sranda musi byt, nie? :)
Najoblubenejsia? Hmm.. Uz som to davno nevidel, ale tam nemoze byt najoblubenejsia, vsetky su skvele: Mrakoplas a jeho truhla, barbar Cohen, ..
Hlavne mozeme byt stastny ze preklad Jana Kantůrka je tak skvely. Inak prave som zistil, ze existuje aj slovenska verzia (teda aspon prvej knihy), ale aj ked som ju necital, tak tipujem ze bude nevydarena, podobne ako je imho nevydareny preklad pana prstenov..
ObrázekObrázekObrázek
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 2. 8. 2005 16:42

Uf, už jsem ti ty obrázky chtěl editovat :).
Překlad je výborný, ale občas se i Kantůrek utne a udělá nějakou botu, když má v různých knihách přeložena stejná jména jinak (nepamatuju si, ale myslím, že Li-Tin O'Weevidle).
Za vysvědčení jsem si koupil Zaslanou poštu a je to celkem dobrý čtení, jenom kdybych nečetl tak rychle (někdy tlusté knihy zvládnu za "večer").
big.alda (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 2. 8. 2005 16:50

Hej, vsimol som si to :) Omylom som pastol obaly namiesto nahladov - hned som opravil ;)
Hmm ja ani neviem ktoru poslednu som cital, ale poslednych par to uz isto nebolo.. Zo studentskych penazi som si to dovolit nemohol, uz ani kniznica nove nekupovala. Odhadujem to na "Pravdu" (The Truth)..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 2. 8. 2005 16:55

Já jsem četl všechno :). A o něco míň než 2/3 mám doma (ne teď, kamarád mě obral asi o půlku :).
Obrázek
Jenom Poslední hrdina je nehorázně drahej...
big.alda (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 2. 8. 2005 17:06

Ja vlastnim jedine mapu Ankh-Morporku :lol:
Ale vidis, dobry napad, to je dalsia vec, co si pojdem knizne kompletizovat ked budu peniazky.
Takze uz planujem Pana Prstenov, Stoparovho sprievodcu po galaxii, Harryho Pottera a Uzasnou Zemeplochu :)
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 2. 8. 2005 17:07

Máš teda dost na práci. Já mám třeba 2 Lehký fantastična, takže můžu poskytnout :).
Ty máš mapu A-M! Nemáš 2?
To už se v ČR sehnat nedá :(.
big.alda (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 3. 8. 2005 07:34

No mam len jednu.. Ale snad sa niekde zohnat este bude dat, napriklad nejake "Levne Knihy KMaH" :)
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 3. 8. 2005 09:14

Problém je v tom, že právě tam se někdy před x lety v ČR doprodávala - nebyl zájem.

I když je pravda, že se tam dá najít leccos - někdy před rokem jsem si koupil Rádce hypochondra za 5:).
big.alda (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 3. 8. 2005 10:01

Tak prinajhorsom sa ju mozem pokusit po castiach nascanovat, a by si si ju nejako vytlacil a pozliepal ;)
cache
Návštěvník

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 3. 8. 2005 10:02

To už jsem si sehnal, ale dík :).
big.alda (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kuzmo 25. 8. 2005 23:07

mam doma vsetky Zemeplochy v originaly ale aj cestine..no ako to uz byva pri dabingu tak rovnako aj v knihach plati zlate pravidlo slovaci nevedia dabovat a preklad knih stoji za staru belu...tymto skladam poklonu ceskym majstrom....inac tazko povedat ktora kniha je najlepsia ale mne sa najviac pacil Otec Prasatek a naj postava je Casnacaj (Johnatan Teatime) .. no a samozrejme Smrt :) inac mam tu celkom zaujimavy link na vsetky postavy zo zemeplochy .... http://www.extenuation.net/disc/charamain.html .... je to sice v anglictine ale su tam VSETKY postavy vratane bozstiev
kuzmo
Čtenář

Odeslat příspěvekod mousie 23. 10. 2005 21:26

četla jsem několikrát všechny v češtině a některé v originále (nechutně drahé a protože doma sice všichni pratchettomilní, ale už ne anglofilní, tak je to nadměrný přepych - v originále vlastním jen dvě papírové, v překladu už skoro všechny)
protože jsem moc chtěla všechny v originále, napadlo mě hodit do vyhledavače ftp slovo Pratchett - doporučuju zkusit - výsledky jsou opravdu překvapivé ;-)
mousie

Odeslat příspěvekod Hazellee 10. 2. 2007 12:43

něco jsem četla. oblíbenec je Vetinari :-)
Hazellee
Návštěvník

Další stránka