Kniha nebo kino?

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod mbing 5. 9. 2005 20:23

Určitě kino, kniha v momentálním období nepřipadá vůbec v úvahu.
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 22. 9. 2005 19:51

No já 1.film,protože tam se to seběhne rychleji než kdybych měl číst celou knihu.......
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cache 22. 9. 2005 20:02

Zhodou okolnosti to pri HP aj PP bolo tak, ze najprv prvy film, potom vsetky casti knizne, potom ostatne filmy..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S-Tony 23. 9. 2005 08:51

Kdyby ste chtěli každý film který má knižní předlohu nejdříve přečíst, tak by ste některé filmy viděli až za 50 let.
Blázni......
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Howard 23. 9. 2005 09:14

Mě je to tak nějak jedno.
Ono často záleží na tom, co vidíte/čtete první, zda vidíte dřív film, nebo čtete knihu. To potom pak preferujete.

Já jsem četl knihu pána prstenů mnohem dříve, než byly ty filmy. Z toho vyplívá, že se mi ty filmy ne úplně líbily.

Ale chápu, že pro někoho, kdo nezná knihu, mohly být opravdu super.

H.Pottera nesnáším, nečetl sem ani neviděl.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 28. 9. 2005 11:15

U Pána prstenů jsem viěl dřív film (bohužel) a až pak knížku. Filmy se mí líbí, ale knížky mě zaujaly podstatně víc, takže si plánuju koupit anglickjou verzi ve novém vydání
http://www.amazon.co.uk/exec/obidos/ASI ... 81-9279057

Co se týče HP, radikálně jsem změnil názor - od odpůrce k fanouškovi
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 28. 9. 2005 12:44

Já jsem HP ještě neviděl, ani nečetl..
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 28. 9. 2005 20:15

Zkus to, to je jediný, co ti můžu říct
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod keane 28. 9. 2005 20:54

film je lepší v tom, že je to rychlejší a intenzivnější zážitek, ale většinou to zas rychle vyprchá; kniha je pomalejší, ale člověku se víc dostane pod kůži, je ale problém si na ni najít tolik času; jinak je ale kniha rozhodně lepší než film
poslední čas jsou ale filmy u mě rozhodně v převaze, ne že by mě to příliš těšilo:-(
Melancholickým se člověk stává, když o životě přemýšlí – cynickým, když vidí, jak se s ním většina lidí vypořádává.
keane
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 28. 9. 2005 21:14

Pro mě je intenzivnější zážitek spíš kniha... Když se začu jsem schopný číst i víc než 24 hodin nonstop....(oba díly gaidžina, to byl fakt nářez... od úterý odpoledne do čtvrtka do rána... zavřel jsem to a spal jsem do pátku do rána...)
AndrewJ
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 9. 5. 2006 13:27

HP jsem nejdřív četla (ale jen 4 díly, pak mě to už moc nebavilo) a pakjsem viděla film. PP jsem viděla, ale ještě nečetla.
Ale pokud jde o jiná díla, tak pokud jsem četla knihu a líbila se mi, tak se už nedívám na film, protože většinou je to hrůza a knize se ani v nejmenším nevyrovná (například včera Hrabě Monte Cristo na Nově - viděla jsem kousek a je mi jasné, že se Dumas obrátil v hrobě).
Když vidím nejdřív film, tak si pak při čtení knihy vybavím k postavám obličeje a líp se mi v ději orientuje.
Ally
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ertefol 10. 5. 2006 13:43

Určitě knížku, filmy jsou v 99% případů jenom slabý odvar knížek (platí jak u LOTRa tak i HP)
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 10. 5. 2006 13:46

Spis kniha. Ono nekdy film neni natoceny presne podle knihy.
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gree.n 10. 5. 2006 21:07

jednoznacne najprv kniha....a tusim som napr. harryho pottera vobec nemala vidiet, uplne mi to ukradlo moje predstavy o postavach (ako vyzeraju a pod.)...teraz si ich uz predstavujem len tak ako som ich videla vo filme...
gree.n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 20. 1. 2008 15:39

Tak kdybych si měl vybrat mezi knihou a filmem tak beru jednoznačně knihu.
A kdybych měl obojí tak jako první přijde na řadu kniha a až potom to zkouknu. I když teď jsem to udělal právě naopak a včera jsem se podíval na film od S.Kinga - Potřebné věci (Obchodník s hrůzou - parádní film) a knížka mě teprve čeká.
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků