Prázdninové čtení

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod paralaX 8. 7. 2008 18:27

Tyto prázdniny jsem na brigádě a po příchodu z práce bývám unavenej, takže čtení je ideální zábava. Přes rok jsem si sice něco k přečtení na prázdniny plánoval, ale nakonec bych raději něco úplně jiného. Chci si od vás nechat poradit kvalitní četbu na volné večery a podvečery. Moc jsem toho nečetl a nemám ani vyhraněný žánr, jde mi spíš o perly, které je povinnost si přečíst (a mám tušení, že tady budu mít co dohánět). Máte nějaké tipy?

Abych, ale dal nějaký příklad co já rád, tak se mi moc líbili například Stopařův průvodce, Noční klub od Kulhánka, Neuromancer, 1984 a třeba ještě Zaklínač.
paralaX
Čtenář

Odeslat příspěvekod mareq0 8. 7. 2008 18:42

Hašek - Švejk, Heller - Hlava XII, cokoliv od Bukowského... to jsou spíš klasici.

Koukám že tam máš spíš sci-fi: A.C. Clarke - Vesmírná odyssea aj., něco od Lovecrafta nebo Asimova. A zkus Dračí vejce (Forward) - to je docela hardcore sci-fi :D
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Kirkwood 8. 7. 2008 18:51

Tak přečti další knihy od Jiřího Kulhánka - Cesta krve a Divocí a zlí. Prý i ostatní knihy jsou dobré, ale ty jsem ještě nečetla..
Kirkwood
Přeborník

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 8. 7. 2008 18:56

Ten Bukowski mě taky hned napadl. Před týdnem se do toho dal, máme od něj doma několik knížek. Nebyl čas, kvůli práci a neustálému učení.
Po šichtě ve vlaku, večer u piva je to dobrá četba. Jeho humor mi sedl. Doporučuju poštovní úřad, Faktótum.
Ještě mě napadla kniha, kterou jsem četl několikrát - Proroctví od Petera Jamese. Nedokázal jsem se od toho odtrhnout, kolikrát jsem pročetl celou noc.
Jinak těch perel je mnoho. Quo Vadis, Thomas Harris - Mlčení jehňátek, Červený drak a zejména Hannibal, konec mě oproti filmu hodně překvapil.
Pán prstenů, Moby Dick...
Vesmírná oddysea taky jde
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 8. 7. 2008 23:27

obavam se, ze ja se o prazdninach omezim na Pollardovu Cell Biology. :-(
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 9. 7. 2008 07:02

Což takhle něco od Pratchetta? Pro začátek třeba Barva kouzel a na to navazující Lehké Fantastično
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod B.LeeCraleek 23. 7. 2008 18:46

ÁÁÁÁÁáááááá Pratchett.... :love:
B.LeeCraleek
Čtenář

Odeslat příspěvekod Malignus 26. 8. 2008 11:57

O prazdninach jedine "Stopem po galaxii". 8-)
Malignus
Návštěvník