Věříte sdělovacím mediím?

Co číst a co nečíst; nejlepší knihy a časopisy & další kultura

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod par 18. 6. 2008 08:21

Již nějakou dobu přemýšlím nad jednou věcí. Zdá se mi že sdělovací media informují o mnoha věcech stejným způsobem. At se jedná o zahraniční či domácí politiku, nebo kulturu. Když však přijdu mezi lidi, jsou zde na tyto věci desítky rozdílných názorů. Častokrát jsou tyto názory v opozici s oficiální verzí. Vysvětloval jsem si to přetrvávajícím zvykem s totality. Ted jsem však četl na toto téma jednu zajímavou přednášku předkládající jiné vysvětlení. http://www.zvedavec.org/komentare/2008/06/2615-svobodat-az-priste.htm.htm?PHPSESSID=jni9clo5na56lea882977dnql4

Jak je si možné vysvětlit toto souznění sdělovacích prostředků? Do jaké míry vy věříte oficiálním prostředkům? Hledáte i jiné zdroje informací, popřípadě jaké?
Naposledy upravil par dne 18. 6. 2008 08:32, celkově upraveno 1
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 18. 6. 2008 08:28

jen tak na polovic, a to ještě jen ČT apod. protože samozřejmě ti neřeknou: "vláda udělala tohle a my si mylsíme, že je to špatný". a už bych sem donekonečna netahala totalitu...

prosím o doplnění otazníku do názvu, ať ta věta nemá úplně jinej význam, díky :wink:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Noovo 18. 6. 2008 12:29

no zrovna 2x jim neverim...jeden den reknou tohle a druhy den je to uplne jinak (alias jedna baba povidala)...myslim, ze nam cistou pravdu ani nemuzou rict...treba pripad riku 1989 o tom se porad spekuluje, ale neni to jen tohle...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 18. 6. 2008 13:14

asiže je něco jako TOP SECRET, co se obyčejnej občan nikdy nesmí dozvědět...
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod mareq0 18. 6. 2008 13:16

Souznění si vysvětluji takto: ctrl+c ---> ctrl+v :D
Jiné zdroje nehledám, protože nejsou, respektive jsou, ale to bych si musel všechno zjišťovat na vlastní pěst a na to nemám čas ani chuť.
Proto beru jenom holá fakta. Jaké tomu dávají vysvětlení nebo vyjádření druhé strany, tak na to se už dívám skrz prsty (obrazně).
Znáte tichou poštu? Když se šeptají slovíčka z ucha do ucha a na konci "řetězce" z toho vyleze úplně něco jiného. Podobně fungují média. Všechno se několikrát upravuje, koriguje a zkracuje. A do toho vstupuje třeba politika nebo reklama a v neposlední řadě snaha danou informaci "prodat" - taky se musí uživit. Si vemte, že nejčtenějším deníkem je Blesk a nejsledovanější televizí je Nova. Senzace, celebrity, černá kronika, zvířecí rekordy a velké barevné obrázky. Většina lidí nemá potřebu znát pravdu...

Jako nejhorší médium vidím internet. Najdete tu skoro všechno, ale chaos a nesmysly silně převažují. Asi kvůli tomu, že se může vyjádřit úplně každý (článek v novinách nebo knihu jen tak někomu nevydají). Další problém na internetu je značná neodbornost. Některé články jsou špatně přeložené, hodně pravopisných chyb, neodborná kvalifikace autora - někdy nevěřícně kroutím hlavou :oboze Svoboda hloupého slova převažuje více než jinde :-|
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 18. 6. 2008 13:23

to jsi řekl krásně... (jinak Blesk, Nova zprávy apod. pro mě nejsou média, to jsou s....y. pod slovem média (noviny, tv) si kromě předávání informací představuju především určitou úroveň a kvalitu, což tyhlety zdroje nemají)

problém je taky v tom, že média ti nabídnou jen jeden pohled na věc, a většina lidí už nemá zájem se na to podívat z jiný strany...
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod par 18. 6. 2008 14:04

aquarkko: Zkus si někdy nahrát zprávy z Novy a dát je vedle sebe s čt1 a zjistíš že mezi nimi není ten rozdíl co býval. Kdysi jsem byl velmi alergický když mi někdo přepnul zprávy z čt1, ale zjistil jsem že ted už je to jedno.

mareq0: Na můj vkus všechno nějak moc relativizuješ. Vždycky jsem si myslel, že úlohou novinářů je ověřivat pravdy za tebe, aby ty jsi byl této práce ušetřen. Vyžít z holých faktů nejde. Pokud to tvé oblíbené medium nedělá, je nutné najít jiné. Jinak si jaksi tu svobodu slova nezasloužíš.
par
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aquarkko 18. 6. 2008 18:26

já vím, že se ten rozdíl smazává...ale ČT je pořád na lepší úrovni a nic lepšího tady tak jako tak není. a i kdyby, to není argument pro to, abych se začla dívat na Novu
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Maty.Lara 18. 6. 2008 21:36

mediim moc neverim...

Moje mamca dela ve statni sprave a kdyz se menil zakon, tak prave uredniky oznacily (myslim tim novinare a i z CT1) za ty nejhorsi, kdo za to muze... a ze nic o novem zakonu nevi a neinformuluji lidi...
a pravda: urednici museli cekat na vylozeni zakonu prislusnym ministerstvem... oni jako urednici si nemohou vylozit zakon sami a podle toho se rozhodnout v urcite veci... a tudiz sami nevedeli, co jak bude...

Proto se k politice moc nevyjadruji, protoze ve skutecnosti to muze byt vsechno jinak nez se to na prvni pohled zda... a jelikoz se o tom jinak nez z medii (a prostrednictvi schvalenych zakonu a novel... zase pres media) nedozvim... radeji nesoudim
Muze-li se neco pokazit, tak se to taky pokazi.
Maty.Lara
Nadšenec

Odeslat příspěvekod cumel30 18. 6. 2008 23:15

Neverím médiám,ani ženám,dokonca niekedy ani sám sebe. :love: :-P :arrow: :nenapadne
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Noovo 19. 6. 2008 07:30

aquarkko píše:já vím, že se ten rozdíl smazává...ale ČT je pořád na lepší úrovni a nic lepšího tady tak jako tak není. a i kdyby, to není argument pro to, abych se začla dívat na Novu

asi tak nejak...
hlavne ti komentatori na CT maji lepsi uroven nez na Nove, opravdu me nebavi koukat do vystrihu Borhyove :roll: a vubec maji tam i obcas prereky, kterym se smeji jak pubertaci :-S

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 20. 6. 2008 22:48

Mě naopak právě baví koukat do výstřihu Borhyové :D
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 21. 6. 2008 08:56

no eště řekni, že se ti líbí?! 8-S
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod Noovo 21. 6. 2008 09:15

Ťuhýk: cekala jsem, kdo z pritomnych panu na ten muj prispevek zareaguje se slovy:"ze se mu na ni bavi koukat" :-D ;-)
aquarko: urcite se mu libi, jako snad vsem chlapum, ja taky nechapu co na ni vsichni vidi :-]

dobry priklad duveryhodnosti medii je tento:
http://www.novinky.cz/clanek/143102-kau ... -kuze.html
:oboze :roll:

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Anonymous 21. 6. 2008 09:40

Noovo píše:aquarko: urcite se mu libi, jako snad vsem chlapum, ja taky nechapu co na ni vsichni vidi :-]
:

Mně se ta ropucha teda vůbec nelíbí. Taková stará-mladá ku.rva.
Anonymous

Odeslat příspěvekod Deleted user 21. 6. 2008 10:21

Mně se taky nijak zvlášť nelíbí, ale zase k ní necítím to, co Jersey... :D

Odeslat příspěvekod jannnn 21. 6. 2008 11:48

a me je uplne ukradena...ale porad lepsi nez koukat na to, co predvadela Halina Pawlovska pri Bananovych rybickach :D
jannnn
Přeborník

Odeslat příspěvekod mareq0 21. 6. 2008 15:43

:roll: A teď si položíme otázku, zda-li je ten výstřih vůbec důvěryhodné médium :D

Proč je primitivní koukat se ženským do výstřihu, když to vlastně samy chcou? Kdyby nechtěly, tak výstřih nemají. Takže je to vlastně o tom, že koukáním do výstřihu děláme ženě radost :lol:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník

Odeslat příspěvekod cumel30 22. 6. 2008 05:51

Jasné,že kukanie do výstrihu robí ženám radosť,len si to nechcú priznať a chlapcom tiež rastie radosť v tangáčoch,keď čumia na ženské pologule.
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Poslední varování

Odeslat příspěvekod par 22. 6. 2008 07:39

mareq0 píše::roll: A teď si položíme otázku, zda-li je ten výstřih vůbec důvěryhodné médium :D

Proč je primitivní koukat se ženským do výstřihu, když to vlastně samy chcou? Kdyby nechtěly, tak výstřih nemají. Takže je to vlastně o tom, že koukáním do výstřihu děláme ženě radost :lol:

Myslím že i důvěryhodnost těchto medií s časem klesá, je to samá vycpávka a silikon.

A vůbec není jasný jestli jseš to právě ty který splňuje všechny kriteria toho kdo se smí koukat a nejsi tedy jen další sprosťák.

A pokud patříš k těm vybraným, pak nevíš zda tě to má ujistit, znejistit, nebo jenom zaujmout. Dnešní svět je v některých ohledech velmi složitý, jinde až nesnesitelně jednoduchý.
par
Návštěvník