Star Trek

Česká televize, TV Nova, kabelovky a ostatní

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 12. 2007 12:56

Tak se přiznejte, kolik je tu Trekkies? :)

Co si myslíte o Star Treku, případně který je váš oblíbený seriál/film?

U mě vede jasně The Next Generation. I když na prvních seriích je vidět, že už hodně pamatují. Teď nedávno jsem ale objevil Deep Space 9 (DS9) - první dvě série (které jako jediné běžely i u nás v televizi, bohužel) jsou vcelku o ničem, spíš než ST to připomíná často Star Wars. Zhruba od třetí série, kdy se objeví Dominion, to ale dostává šťávu a jde to hodně nahoru...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod ES0 21. 12. 2007 13:13

tak DS9 je dle me to nejnudnejsi co jsem kdy videl, jediny zajimavy dily jsou s Dominionem a dily kde zacnou pouzivat tu lod, ted nevim jak se jmenovala, ale ta vycpavka kolem, OMG, utrpeni

vubec by nevadilo kdyby nekdo vytridil jen ty dily s Dominionem, coz by dalo na celou 1 celou serii

Nejvyse co se tyce napaditosti jednotlivych epizod hodnotim vubec prvni Startrek to s k. Kirkem

pak se mi libilo ST Voyager, hlavne kvuli borgum

a Enterpise(ten novy) kvuli efektum a sexy T`Pol :)

skoda ze to utnuli po 4 serii

TNG se mi nijak zvlast nelibilo

Samozrejme ze Babylon 5 je best :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 12. 2007 13:23

ESO s tím DS9 souhlasím. Díly bez Dominionu jsou vetšinou slabší, ale stojí za to si počkat na válku, ty bitvy jsou skvělé. A ta loď se jmenuje Defiant :) Mě ale daleko víc nudil Voyager, samozřejmě s vyjímkou dílů s Borgy. Ty považuju za jeden z nejlepších nápadů vůbec (viz TNG: Best of Both Worlds).

Enterprise jsem viděl jen pár dílu, moc mě to nenadchlo. Ale je to zajimavý, vrátit se na začátek (a krom toho, Seven of Nine je hezčí než T'pol :) )
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod kosch 21. 12. 2007 13:32

popravde nikdy jsem nepochopil proc se ST stal takovou legendou jakou se stal, vzhledem k tomu, ze kvalitativne je tak na urovni mexicke telenovely, jedinou vyjimkou je snad TNG ktera je zhruba na urovni nemeckyho detektivniho serialu :mrgreen: :mrgreen: ...treba jiz zmineny Babylon 5 je nekde uplne jinde (der ve scenari ma sice taky pozehnane, ale jeho hlavni sila je jinde..)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 12. 2007 13:42

kosch rouháš se :-D Babylon 5 neznám... přicházím o něco?
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod ES0 21. 12. 2007 13:49

no toto, ja jsem chodici reklama na tento serial, viz muj avatar :)

http://babylon5.sk/

v tomto je sila toho serialu

"Dlhodobý príbeh, na rozdiel od väčšiny sci-fi seriálov, bol naplánovaný dopredu na celých päť rokov, takže v niektorej časti z prvej série môžete vidieť zábery nielen z tretej série, ale i zábery budúcnosti z nultej časti. Seriál má svoju hlavnú dejovú líniu, ktorá sa postupne stupňuje, ale množstvo vedľajších dejových línií poskytuje mnoho odpovedí na otázky, ktoré sa týkajú hlavného deja"

a jinak sory ze to montuju do vlakna o ST, ale neda mi to, neda :)
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky!
RED DWARF RULEZZZZ!!!
ES0
Přeborník

Odeslat příspěvekod peroxid 21. 12. 2007 14:47

babylon5 je fakt super serial ale mam rad aj star trek a podobne :mrgreen:
peroxid
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 12. 2007 17:33

Ten Babylon 5 nevypadá špatně, asi mě to celou dobu nějak míjelo a nikdy jsem si toho nevšiml (a v televizi u nás to běželo?)

A zpět ke Star Treku a ke koschově příspěvku. Pokud se někdy objevila nějaká díra ve scénáři, tak tady ji objevili :) Memory Alpha je výborný zdroj informací o ST
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod kosch 21. 12. 2007 19:35

z B5 se tu kdysi vysílali 2 serie na TV3 nebo jak se ta stanice jmenovala (budiž jí země lehká :mrgreen: )

každopádně na B5 se určitě podívej, je to sice dost odlišné od ST ale nesrovnatelně lepší, určitě jedno z nejlepších nebo možná úplně nejlepší sci-fi seriál co vznikl (a konečně vůbec by se neztratil i mezi tím nejlepším z nesci-fi)
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 3. 2008 17:21

Tak jsem právě dneska dokoukal poslední epizodu DS9. A musím říct, že se mi to hodně líbilo. Seriál začal hodně nemastně-neslaně, ale druhou sérií počínaje se to začíná pomalu zlepšovat a graduje to postupně ke konci. Je to mnohem temnější, než Star Trek kdy předtím byl. (Federace už není ani zdaleka vykreslena jako Roddenberryho veselá a spokojená utopie v TNG). Taky je patrný vyšší rozpočet a pokročilejší technologie - o velkých vesmírných bitvách se už nejen mluví, ale konečně jsou i vidět... A i ze začátku nesympatická posádka se konci (a hlavně po příchodu Worfa) docela pěkně vyvrbí :)

Stálo to za to, a teď se vrhnu na Voyager
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod kromec 16. 3. 2008 17:52

Ja mam tez rad startrek. Zkus posledni co bylo natoceno:
http://www.csfd.cz/film/69502-star-trek ... nterprise/

Odehrava se to pred vsemi predchozimi seriemi a vypravi o tom jak zacala zeme pronikat do vesmiru.... Skoda ze to skoncilo 4 radou.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AliGiro 17. 3. 2008 13:48

nejlepší Star trek je ve Futuramě.

sám jsem však nikdy neviděl ani jednu epizodu
I do not know with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones. - Albert Einstein

Life´s a piece of *****
when you look at it
AliGiro
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 6. 2008 12:42

Teď když koukám na ten podpis, tak by sis možná místo Ralphíka měl dát do avataru třeba cpt. Picarda. :-)

Obrázek

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 6. 2008 12:44

Tohle není Picard, to je už Locutus :) Uvažoval jsem o tom, ale Ralpha se nechci jen tak vzdát...
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 6. 2008 12:48

No já bych řekl, že tohle je tak na půli cesty ještě Picard... a tohle je už plnohodnotný Locutus. :-)

Obrázek

A nebo Seven of Nine, ta je taky okouzlující. :D

Obrázek

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 6. 2008 12:51

No jej, hlavně potom co ji doktor implantoval dlouhé blond vlasy :D Ale všimni si, že všichni borgové měli do té doby vždycky jednu ruku amputovanou a místo ní takovou umělo-robotickou srandu - no a jak na potvoru, zrovna jen Seven a Picard dostali asi vyjímku z pravidel :)
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 6. 2008 13:00

Tak Locutus byl výjimka sama o sobě - dostal jméno, ani mu nepropíchli očíčko, královna si ho vyhlídla pro nějakou vlastní potěchu.

No jinak se ti borgští vojáci ve vzhledu trošku lišili. konkrétně Seven of Nine měla levou ruku umělou - implantáty v ní měla i poté, co jí dali tu blond kštici a tělo jí natřeli barvou. :D

\\ edit> to se mi právě vybavil tenhle vtípek: :-)

Obrázek

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 6. 2008 13:19

Právě že neměla. Maximálně nějaký nástavec, ale ruka byla její. Samozřejmě ji nějaké implantáty zůstaly, ale ty byly v živé tkáni, které nemohly být odstraněny. Vyloženě amputováno neměla nic (jen to oko dostala nové)

Tady obrázek z procesu deborgizace:

Obrázek

Obrázek
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 6. 2008 13:25

Asi scénáristi usoudili, že s amputovanou rukou by Seven neměla dost sex-appealu, tak od toho pro jednou upustili. :D Ještě ve First Contact byl vidět proces borgizace, kdy tu ruku pod loktem odsekli a místo ní nasadili ten jejich nástaveček. :-)

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 6. 2008 13:29

Přesně to jsem myslel :) V Best of Both Worlds to Picardovi jen nasadili na ruku jako jeden velkej návlek :) Ale jinak jsou borgové úplně k sežrání - jedinej důvod, proč koukat na jinak nijakej Voyager
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 6. 2008 13:36

Nejvíc ruluje rozkládací Queen of Borg... :-) což mi teda připomnělo další strip :oops:

Obrázek

\\ Jo, jinak bych nás asi měl oddělit do samostatného tématu...

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 6. 2008 14:17

Nebo to připoj sem, konečně to téma bude trošku živé :)
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 6. 2008 14:46

Made it so. 8-)

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 6. 2008 15:09

Well done, number one
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 6. 2008 15:55

Tak tady jsem vygooglil nějaký obrázek, kde někteří z Borgů (ono by se to tak nemělo říkat, "Borg" nemá množné číslo) taky nemají amputované ručky. Stejně tak je ale vidět, že nevypadají všichni stejně.

Obrázek

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 6. 2008 16:00

jasně každý drone (takhle to občůrávají i v originále) vypadá jinak... z čeho je ten obrázek? Snad v každém filmu/seriálové epizodě mají jednu ruku "ufiknutou" a nahrazenou... schválně budu hledat, někde jsem viděl takové pěkné instruktážní video, asimilace snadno a rychle :D
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 6. 2008 16:08

Z čeho je ten obrázek, bohužel nevím - vygooglil jsem ho. Já popravdě nikdy všechny epizody ST neviděl, většinu z nich už někdy dávněji, takže si z toho, bohužel, konkrétně pamatuju docela málo. :-(

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 6. 2008 16:16

Mám to :) Tady na youtube je Borg Documentary (dokument setříhaný ze všech filmů/epizod seriálu, kde se objevili). Hned v první části zhruba od 5:15 je popis asimilace včetně implantátů.

Ono se taky mohlo stát, že na tom obrázku je to prostě jen produkční chyba. Podařilo se jim za těch dvacet let udělat pár bot (včetně špatně označených hodností i u hlavních postav a podobně). Správně by ale tu ruku měli mít nahrazenou (alespoň podle kánonu - tj. filmy a seriály).
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 13. 6. 2008 16:33

Pěkně sestříhané. Koukám, že valná část z toho je právě z filmu First Contact - ten důvěrně znám, viděl jsem ho mockrát. :-)

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 6. 2008 16:24

Taky, taky :) First Contact mám ze všech ST filmů nejradši. Hodně nadějí teď vkládám do připravovaného filmu - konečně to bude dělat dobrý režisér (J.J. Abrams) a nezapadne to tak jako Nemesis, který snad u nás ani nebyl v kinech... Obrázek

p.s.: tímto bych chtěl oficiálně požádat o zařazení výše uvedeného smajlíku do galerie, ulehčila by se tím určitě spousta debat :D
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 16. 6. 2008 20:08

Nemesis, hmm... kdyby v ní nepohřbili Mr. Data a neobjevili to roztomilé zpestření v podobě B4, tak byl ten film jen do kulatého počtu. Jo a první vyjížďka Argo byla docela vtipná. :-)

Každopádně First Contact ruluje. A to jsem ho vlastně doposud viděl pořádně jen v němčině - mám to někde stočené na VHS ze SAT.1. :D

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 6. 2008 20:11

Jo film byl takovej nijakej, ale stejně... když to byla poslední cesta jedné generace (tm), tak aspoň měla být s plnou parádou..

Jaký to je v němčině? :)
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 16. 6. 2008 20:18

Konkrétně u Der erste Kontakt se Němcům dabing povedl. Jednak tam eliminovali studiový zvuk, takže akusticky to bylo perfektně synchronizované s obrazem, jednak to dabéři jen neodříkali, ale skutečně odehráli - skoro bych řekl, že to zdramatizovali ještě víc, než je asi originál (mám ho tu na DVD, měl bych to někdy zhlédnout :-) ). Je to zkrátka ten případ, kdy ti, pokud jsi vesměs zvyklý na originální zvuk filmů, ten dabing nevadí. U nás něco takového existovalo snad jen za totality.

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 6. 2008 20:23

No ptám se protože u nás dabing a potažmo překlad Star Treku je tak trochu tragédie. Je to překládáno totálně bez souvislosti, návaznosti na ST svět a jeho reálie. Viz seriál TNG, který v běžel na ČT1:

Nejdřív cestovali hyperpohonem, pak po pár sériích to byl najednou warp (stejně jako v originále). Riker byl hodně dlouho velitel, po pár sériích už komandér (v originále commander)... a tak podobně. Nebo další co mě napadá je třeba DS9, který běžel na nově. O'brien měl hodnost chief, u nás přeloženo jako kapitán. Jenže ouha, co potom s hodností captain? No prostě bordel
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 16. 6. 2008 21:19

V tomhle to mají Němci zařízené jednoduše: technické termíny ani hodnosti vůbec nepřekládají, vše nechávají v angličtině - včetně výslovnosti. :-) Jenže němčina to snese, čeština nikoliv...

Odeslat příspěvekod kromec 17. 6. 2008 09:36

Nevite jestli se nechysta naka nova serie? Prece jen uz jsou to dva roky co skoncila STARTREK "Enterprise"
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 17. 6. 2008 10:18

Žádný nový seriál se zatím nechystá. ENT byla opravdu poslední. V současné době se ale pracuje na novém, už jedenáctém filmu. Premiéra je teď plánovaná zhruba na květen příštího roku (původně měla být už letošní květen, pak letošní vánoce, uvidíme jestli to ještě neposunou)... odehrávat se to bude v době Kirkova pobytu na akademii.

Ale když film uspěje, tak by to mohlo pomoct a nějaký nový seriál by se mohl připravit. Docela tomu věřím
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 17. 6. 2008 12:57

K tomu se docela hodí tohle video. Kdo by si dal Starfleet Academy? :D

http://youtube.com/watch?v=3C9WxY7z0QA

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 23. 6. 2008 22:37

Blasphemy! :D

No ale bude zase Festival Fantazie, chystá se někdo? A je jedno jestli v ruce s gumovým phaserem nebo v pyžamu a se zářivkou v ruce...
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Sattero 25. 7. 2008 22:24

DS9 sem viděl snad 5 dílů. Nějak mě to nechytlo, nuda, děs. Pustil sem si i díl s Dominiem, ale jelikož jsem si našel, že s něma nebylo moc dílů, nestálo mi to za shlédnutí. Pro mě je špička TNG, i když dabing občas klekl na oněch hodnostích a hyperpohonu/warup, ale tak nějak mi to ani nevadilo. Třeba hlas Picarda, nevím proč, mi víc seděl ten český než originál a to k osobnosti Stevarta (nebo dvojté wé?). Pak bych zařadil Enterprise (novou). Byl to krátký seriál a občas se mi ty efekty nelíbily (hlavně postav ve 3D, když byl nějaký záběr z dálky), ale i tak to stálo za to a nenudil sem se. Archer (Bakula) byl dost nezvyklým kapitánem. Žádnej přeškrobenej panáček (Picard, ten byl za každé situace naprosto stejný). Pak bych dal na stejnou úroveň Voyager a původní ST. U obou sem se bavil, ale Voyager přes prvotní tempo opadl a ke konci to byla nuda (ale sedmá z devíti, mňam...). Původní ST je sice fajn, ale na dnešní dobu někdy až moc natvrdlé herecké výkony (dle scénáře) a zastaralá vize budoucnosti a techniky v ní ve srovnání s dnešními vizemi. DS9 bych dal hluboko k bodu mrazu a stejně tak animované seriálky, co se neudržely dýl než sezónu.

Jinak nevim proč, ale u všech se mi líbil dabing a nějak se mi nelíbil originál. Je to jeden z mála seriálů, které vidím v lepším světle s dabingem. Babylon 5 se mi víc líbil v originále, Star Gate Atlantis taky a SGC tak napůl. Někdy dabing nějak neseděl, ale jinak jsem ho měl rád. A u Battlestar Galactica zrovna nemusím dabing....

Jaj to sem se zase rozepsal... Proč se všude rozepisuju?
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 26. 7. 2008 00:00

DS9 a slabé? První série, možná dvě ano. Ale pak začně všechno směřovat k válce s Dominionem, kolem které se motá celý (!) zbytek seriálu (dohromady má 7 sezón). A krom toho se stihne ještě válka s Klingony... Jinak DS9 přinesl spoustu nových prvků - největší vesmírné bitvy (kam se hrabe Wolf 359 třeba na epizodu Sacrifice of Angels... tvůrci holt konečně dostali dostatečný rozpočet, takže se o bitvách už jen nemluví, jsou i vidět), Federace už ani zdaleka neni vykreslená jako utopické místo z TNG - naopak, je to hodně temný pohled, lži, korupce, tajné organize (Sekce 31 - taková CIA 24. století :D ). Worf potom nastupuje na začátku čtvrté série. Takže určitě doporučuju. Bohužel, u nás se vysílala pouze první dvě série (tuším), takže spousta lidí má na tenhle seriál zkreslený pohled (já ho měl taky, přiznávám)

A klidně se rozepisuj :tleskani
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod ewing 26. 7. 2008 03:25

Star trek je fajn. Nedavno som zacal pozeravat TNG ale nejak na to nemam cas tak som este stale na prvej serii. Problem je, ze to ma cez 40 minut a to si radsej pozriem priatelov ktori maju polovicu.

Inak na ST sa mi paci, ze tie pribehy su hodnotne a vzdy daco ukazuju, nejaku tu spojitost s nasim svetom. A kedze sa to odohrava v buducnosti, mozu to napasovat do hocakych situacii coz to pekne ozivuje.

Ale inak som Battlestar galactica fanatik. To je spickovy serial ;)
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Sattero 26. 7. 2008 10:41

No asi se tedy podívám na ST DS9, viděl sem opravdu jen něco a když překousnu kvůli ději první dvě série, třeba to bude zajímavé.

Teď ale stahuji SG:Atlantis, pak Battlestar Galacticu a pak se vrhnu na DS9, pak budu muset znovu TNG (kvůli krachu externího disku) a pak ještě SGC. Málem bych zapomněl i na Babylon 5. Škoda, že to člověk musí stahovat a nedá se to někde sehnat za rozumný peníz.
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 26. 7. 2008 13:44

Tak nějak, moc rád bych to koupil. Jediná šance je to objednat ze zahraničí, ale co už. Asi to udělám
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Sattero 26. 7. 2008 15:53

No jo, ale titulky u DVD ze zahraničí většinou nejsou (cz) a dabing už vůbec... To je holt problém.
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dix_ 28. 7. 2008 19:27

Mě se líbil Voyager a pak Star Trek filmy,které režíroval Jonatan Frakes,zvlášť První Kontakt.
Bez bodů
FI 1.4 44 KW
FIIC 1.2 51 KW Sport
Auto jedině s automatem
Dix_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Malignus 5. 8. 2008 11:16

Ja mam Star Trek hodne rad. Nejvic se mi vsak libi The Original Staries s kapitanem Kirkem. Ta je dle meho, i pres svou znacnou zastaralost, nejlepsi. Pak se mi jeste libila Next Generation, ale pak uz to slo hodne dolu. Deep Space 9 je jen slaby odvar vynikajiciho Babylonu 5 a Voyager me zklamal na plne care: Nemastny, neslany... Zrejme se jeho kvalita ztratila kdesi v Gamma kvadrantu...
Malignus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sattero 5. 8. 2008 13:55

Delta kvadrantu :) Ne ne, Voyager není špatný, ba naopak. Týká se to ale pouze páru prvních sérií, pak to jde naprosto do kytek.
Sattero
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 5. 8. 2008 16:49

TOS jsem nikdy na chuť nepřišel (flame, teď mě můžou trekkies ušlapat :D )

U Voyageru bych to ale viděl opačně, prvníc pár serií se moc nepovedlo, ale po nástupu Borgů kvalita prudce stoupá.
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 6. 8. 2008 10:42

Ale jo, narozdíl od spousty skalních fandů jsem TOS taky spíš odkoukal jen ze zvědavosti a že to k tomu nějak patří. Ale nikdy jsem k tomu nepřilnul tak, jako k TNG (i když min. první dvě řady se ještě docela nesly v duchu TOSky), DS9 nebo VOY. Voyager mě bavil, ale řekl bych, že mohl být klidně o něco kratší. Co nemůžu vystát, jsou ty díly, kde si jen hrajou se simulátorem - hrůza. :D

Odeslat příspěvekod Malignus 8. 8. 2008 19:08

Z filmu mam nejradsi sude dily. Napriklad Wrath of Khan, Voyage Home, Undiscovered Country... :-)
Malignus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Player. 9. 11. 2009 20:27

Vsetky diely som videl iba z DS9. Serial je to dost dobry, ale bohuzial sa tu rozoberaju extremne nudne nabozenske problemy. Toto by sa este ako tak dalo prezit, ale bohuzial niektory herci v hlavnych ulohach su dost neschopny. Vyslovene som nemohol vystat napr. major Kiru, Jadziu Dax, alebo aj Siska, ked zacal o niecom s nadsenim hovorit.
Player.
Nadšenec