Skryté titulky - teletext 888

Česká televize, TV Nova, kabelovky a ostatní

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod dom1n1ck 21. 7. 2006 19:47

Jaký je váš názor na teletext stranu 888- skryté titulky :?:

Sice jsou určené pro neslyšící, ale já je využiju např. když je kolem moc velkej randál a z televize neni slyšt ani slovo...
dom1n1ck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hotspot 21. 7. 2006 19:50

Teletext uz hodne dlouho nepouzivam, ale kdysi jsem obcas i 888 vyuzil... nefunguje to nahodou jen na CTckach?
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 21. 7. 2006 20:09

Jo, jenom na CT.
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PachezZ 21. 7. 2006 20:11

jo obcas sem to s tim sledoval - nektery porady , pustit si klidnou ambientni muziku beze slov a koukat jen na obraz+titulky :)
Ford Probe 2.0 16v rv.95 85kW
Ford Probe 2.5 24v rv.95 120kW
PachezZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kindrman 21. 7. 2006 21:10

ne ne fučí to i na nově primu jsem nezkoušel
Kindrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rose Red 22. 7. 2006 13:13

Funguje to na všech třech televizí. Nova a Prima na rozdíl od ČT nemusí do všech svých pořadů dávat teletext.
Rose Red
Návštěvník

Odeslat příspěvekod botepidemic 23. 7. 2006 00:25

kdyby nas super ovladac tv umel pustit teletext, tak to taky vyuzivam :)
botepidemic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dom1n1ck 23. 7. 2006 14:29

Funguje to na všech třech televizích jen u pořadů, kde ty titulky někdo napsal.
dom1n1ck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod christian 23. 7. 2006 18:07

Ja sem je pouzival jen ze srandy a hlavne jsem taky koukal jak moc se lisi od toho co rikaj.
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod cibtom 27. 7. 2006 19:15

dá se to využít, když máte duální tv a díváte se třeba na pořad v angličtině, tak si tam dáte titulky
cibtom
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VWsenior 28. 7. 2006 10:03

Vymakané titulky mají německé veřejnoprávní televize. Každá důležitá postava má svoji barvu titulků a titulkovány i jsou různé zvuky (např. "pes zaštěkal", "zaznívá dramatická hudba" atd.). Němci kromě toho mají pro nevidomé a zrakově postižené tzv. Hörfilmy, kde na jednom kanále je normální zvuk a na druhém popis děje - něco na způsob rozhlasové hry. Vypadá to sice absurdně - televize pro slepé - ale zřejmě to funguje.
VWsenior
Čtenář

Odeslat příspěvekod dom1n1ck 3. 8. 2006 13:17

U nás kvalita titulků záleží na tom, kdo je titulkuje: najdou se perfektní titulky barevně odlišené s otitulkovanými zvuky a taky furt stejně ubíjejícně bílé titulk....
dom1n1ck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MarkFX 31. 10. 2006 14:53

to sem pravě dotedka nevěděl.... sem se právě divil co to znamená když u toho filmu bylo napsany skryté titulky...
Ja se rád dívam na čt2 na ty filmy v původním znění, tam titulky bývají... Aj tak všeobecně se radši dívam na filmy s titulkama a vychutnávám si ty originální hlasy než nadabovaný film
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod X-Brace 30. 7. 2007 21:02

Občas si je zapínám jen tak a dám si program do původního jazyku pokud to jde. :wink:
@peroutka
X-Brace
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marz 30. 7. 2007 21:19

Já jsem je sem tam ze srandy pustil. A kdysi jsem je našel i na ORF1, když jsem tam sledoval Statečné srdce, německy moc neumím (teď snad ještě míň, než kdysi - jsem to pozapomínal), tak jsem si je tam zapnul a něco jsem se i přiučil - Kampf znamená boj.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec

Další stránka