Pán prstenů na Nově

Česká televize, TV Nova, kabelovky a ostatní

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod 2Pix 12. 11. 2005 04:26

vyprosuj, ale mne to nezajima ...

filmy v anglictine maji vetsi kouzlo - co tady vlastne delas ?...

posledni odstavec nema smysl, pac sem se te na nej neptal ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Harry Potter 14. 11. 2005 10:06

Mne je to úplně volný, jestli to bude NOVA dávat či nikoliv, já mám doma jak kompletní trilogii Harryho Pottera bez Bonusů ( to byla akce firmy WB, kdy se ta trilogie prodávala za 699,- Kč, mohl jsem si klidně počkat na říjen a nyní se prodává trilogie za 899,- Kč včetně bonusů), tak kompletní trilogii Pána Prstenů včetně bonusů ( tentokráte to byla slevňovací akce portálu FilmCity, kde to prodávali z 500,- korunovou slevou za celkových 999,- Kč - jinak já to mám doma od srpna 2005), teď marně slintám nad slevněnou rozšířenou verzi trilogie Pána Prstenů za neuvěřitelných cca 1799,- Kč, jenže nejsem idiot, abych ty filmy měl doma 2x, takže se musím vystačit s ochuzenými bonusy na DVD.

Takže nyní je mi i úplně volný, to, jestli NOVA bude reprízovat seriál 24 hodin, dávat filmy jako Texaský masakr motorovou pilou, Trilogii Pána Prstenů, Trilogii Harryho Pottera, či komedie Maléry pana účetního, Návštěvníci II nebo horor Dům v růžích. Teď jsem prozradil svůj domácí archív mé DVD téky. Vlastně se nemám ani za co stydět, jelikož mám jenom samé originály.

Co se týče dabingu, hrozně mne překvapil přesný dabing Harryho Pottera. Je vidět, že máme kvalitní dabéry, možná doublery. Dobře vím, že Harryho Pottera daboval Vojta Kotek a musím říci, že herec, který hrál Harryho Pottera má podobný hlas, je to dvojník hlasu jako herec Vojta Kotek.
Tady bych si dal přirovnání hlasu František Filipovský versus Louise de Funes, taky mají podobné hlasy i styl humoru.
A co mne překvapilo, byl dabing skřítka Dobbyho, který hrál ve filmu HP a tajemná komnata. Ikdyž to byl ve skutečnosti elektronkový výtvor, plus počítačová animace ( Motion Capture ), tak ten britský herec co namluvil toho skřítka Dobbyho, měl podobný hlas jako ten český dabér. Ten skřítek Dobby z HP a zlý skřet Glum Smeagol z filmu Pán Prstenů byly počítačově stvořeni.

Dabing Pána prstenů je sice skvělý, ale já radši sleduji originál s českými titulky. Když jsem se díval poprvé, tak jsem to sledoval v dabingu, pak jsem to už sledoval v originále. Všiml jsem si, že herec, který hrál Gandalfa má ve skutečnosti jiný hlas než v tom filmu. Na těch přiložených bonusech má přirozenější hlas. Ve filmu mu ho počítačově upravili, takže má takový strašně hluboký hlas. Jinak v originále se mi moc líbíl hlas herce, který namluvil skřeta Smeagola, nevím jak se jmenuje, při sledování bonusů mne to uteklo, v dabingu to odflákli. Super v angličtině, jak řekl : My Precious, v češtině " Můj Milášek "
Harry Potter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 14. 11. 2005 20:02

Smeagol = Andy Serkis
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 18. 11. 2005 09:50

Na HBO to běželo už před rokem a na Nově s tím dělají věcí....stejně to už půlka národa viděla..
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheFlyingman 19. 11. 2005 12:07

A ta druhá o to ani moc nestojí...
Když je nepřítel na kolenou.....musíte ho dorazit.
zastánce teorie pohlcovačů tmy
TheFlyingman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 19. 11. 2005 23:46

Pustili sme s bráchama ve 20:00 pána prstenů dvě věže a po skončení sme to přepli na Novu, stihli sme ještě dva bloky reklam :)
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod christian 19. 11. 2005 23:50

Na ty Nove s tema reklamama je to otresny.. Jinak jsem koukal na kousek a nebylo to tak hrozny..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grammator 19. 11. 2005 23:55

LOTR mám rád... chystám se číst knihu, ale teď čtu Agathu Christie.
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 25. 11. 2005 21:47

Odborníci na N@VĚ s oblibou mrší filmy, konkrétně u Pána Prstenů ořízli a nazoomovali obraz tak, že divák viděl pouze půlku původního obrazu. Aspoň že zvuk byl stereo. :)
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 25. 11. 2005 22:13

to neni orez odborniku z novy ... to je zalezitost odborniku co vytvarely tzv "VHS Master" ;-) ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Harry Potter 26. 11. 2005 13:06

V tom to nebude, pokud vím, tak Pán Prstenů se dodává na DVD tzv. kinoverze, ve formátu WideScreen a obrazový formát 16:9. Jenže pokud vím, v televizi pouštějí filmy ( které mám doma na DVD v mé dvdtéce) v obrazovém formátu 4:3, možná 3:4, nejsem si teď jistý, ale nikdy se nestalo, že by vysílaly ve stejném formátu, jako to mám doma na DVD, ať už se jedná o filmy Harry Potter, Pán Prstenů, seriál 24 hodin, Texaský masakr, Návštěvníci.

Jinak ten widescreen je náhodou dobrá věc,protože ikdyž to divák vidí v takové nudličce, tak vidí celý záběr, jenže v televizi je to zvětšené. Například v seriálu 24 hodin v první řadě, jak Nina Mayersová byla u výslechu, ve vyšetřovací místnosti, tak na DVD byl sekundový záběr pohybu kameramana, protože seriál 24 hodin stejně jako seriál Kobra 11 se natáčí z několika kamer. A tak na DVD se mi dostal záběr, jak kameraman, tlačí kameru na kolečkách, bylo to právě v rohu videa. Jenže v televizi to nebylo vidět.
Harry Potter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2Pix 26. 11. 2005 13:57

mno ... nechci nic rikat .. ale TV Nova nepousti z DVD ale z BetaCamu ... a na Betacamu se dostavaj vetsinou VHS mastery :-) ..
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod includes 27. 11. 2005 22:00

Nejhorší bylo....že do toho PP dala Nova 6 reklam!!!
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 29. 11. 2005 20:24

Já jsem se na to na N@VĚ nedíval, pustil jsem si to z DVD. Jenom jsem se na chvilku mrknul, jak velké mají na N@VĚ zpoždění. :) Stejně má u nás N@VA mizerný signál.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 29. 11. 2005 20:25

A to DVD mělo lepší kvalitu než N@va, co?
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků