Warner Home Video odchází z České republiky, je to rána!

Na co jít do kina a co je ztráta času; nejoblíbenější filmy, video

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Bulvární novinář 17. 4. 2006 12:59

Na zóně jsem si přečetl smutný článek, že firma Warner Home Video končí v ČR, Polsku, Maďarsku a to k 31.8.2006. Bude to velká rána hlavně pro seriálové milovníky seriálu Smallville, neboť je v ohrožení distribuce tohoto seriálu na DVD,( fanoušci seriálu očekávají vydání IV sezóny na DVD) a jiné filmové tituly a trháky. Již dnes má hlavní místo v distribuci filmů Bonton Film, ale není jisté, zda-li se bude ucházet o distribuci filmů pocházející z dílny Warner Bros. Je to velká rána, protože to bude znamenat, že Česká republika a další země na tom nebudou nejlépe a naopak v zahraničí a v různých E-shopech se budou prodávat takové filmové tituly na DVD a VHS, které nebudou dostupné v ČR. Tedy laicky řečeno, že nabídka DVD titulů bude v zásadě v ČR více omezena a na výběr bude mít zákazník jedině v zahraničních E-shopech.

Viz http://zona.bloudil.cz/index.php?id=1158
Investigativní novináři neexistují.
Bulvární novinář
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rose Red 17. 4. 2006 13:46

Nechci sýčkovat, ale jestli skutečně warner home video odejde z ČR, tak na spotřebitele to bude mít stejný dopad, jako kdyby odešel nějaký významný hypermarket, tedy, bude malá konkurence a velký BONTON by tak mohl ovlivňovat i prodejní cenu DVD a VHS titulů.
Nechci sýčkovat, ale jestli odejde z ČR WB, pak může dojít k omezení nabídky seriálů prodávaných na DVD. Vždyť díky warner home video, mohou čeští díváci sledovat doma na DVD své oblíbené seriály jako Plastická chirurgie s.r.o., Rodina Sopránů, Smallville, Pohotovost, Bratrstvo Neohrožených a pokud distribuce přejde pod Bonton, může hrozit omezení nabídky seriálů a bude to ještě horší, pamatujete, jak firma Bonton Film zrušila distribuci amerického filmu s T.Hanksem Zelená Míle ? Tento skvělý film zřejmě nebyl pro Bonton film ziskový a tak ukončil distribuci tohoto filmu na DVD, jenom na VHS se dá tento film koupit.
Rose Red
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kodl 18. 4. 2006 11:25

Vzhledem k tomu že filmy i seriály sosám většinou přímo zpoza velké louže, tak myslím, že to nějak přežiju. Vadí mi to asi stejně jako kdyby zrušili televizi :-)
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 18. 4. 2006 21:44

OT : proc mi pripada ze se bavi sam se sebou ? :-D ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vizitix 19. 4. 2006 16:11

newim,ale já se dívám na VHS(větčinou),takže mě to nějak nebere...
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Harry Potter 24. 4. 2006 19:00

Tak teď už o tom informovala Česká televize,nedivím se, že e-shopy krachují a jejich distributoři, protože jestli se poslancům podaří prosadit diskriminační zákon, který nemá ve světě obdoby a opět to zaplevelí právní řád a přispěje to k větší korupci, tak se ani nedivím, že Warneři odejdou z ČR.
Vždyť takový debilní zákon nemají ani v USA, copak si dokáže někdo představit, že by G. Bush řekl, že filmové laboratoře v Hollywoodu budou do americké státní pokladny přispívat za každý prodaný DVD/VHS nosič poplatek na podporu tzv. americké kinematografie ? Jenom u nás je to možný. Když zavřu oči a nemyslím na počítačové pirátství a na nelegální kopírování a stahování filmů z internetu, tak tento zákon bude posledním hřebíkem do rakve všem e-prodejcům a distributorům DVD. Pak se sem budou dovážet jenom nenadabované filmy na DVD a budou opatřeny jenom s českýma titulkama, vlastně tento trend už běží, časem ale dabované filmy na DVD už vůbec nebudou. I am crying..... :cry: :cry: :cry:

P.S. Jandák je nejhorší stvůra která řídila ministerstvo kultury, byl to on, kdo tento zákon protlačil sněmovnou a komunisté jako přikyvovači s ním.
Harry Potter
Návštěvník