Svět podle George Orwella :

Na co jít do kina a co je ztráta času; nejoblíbenější filmy, video

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod vlado-lenin 3. 11. 2005 12:43

Známý rešisér a tvůrce trilogie Pána Prstenů Peter Jackson připravuje po krátké pouze, (kdy se na Novém Zélandě zcela vyčerpal od 4- letého maratonu, kdy se natáčel Pán Prstenů) mega film, který se má jmenovat Svět podle George Orwella. Chce zfilmovat jeho knižní publikaci 1984 a také přidat pár prvků scifi.
Místa, obsazení herci zatím není známo ale už je jasné co divák uvidí v mega filmu podobný Pánu Prstenu. Nebude to žádná trilogie, ale tří-hodinový film ve kterém divák musí být přesvědčen o tom, jak je zranitelná svoboda, demokracie a jak člověk musí pečovat o svá lidská práva.
Peter Jakson chce zajít ještě dál než George Orwell a chce jeho knižní publikaci spojit s dnešním světem. Jelikož je to velký antiBushovec, tak chce příčiny vzniku orwellovského státu přisoudit bývalému americkému prezidentovi G. Bushovi. Ve filmu ovšem nezazní jméno G. Bush, ale bude to jiný prezident pod jiným názvem. Má totiž obavy, aby Peter Jaskson se nedostal do křížku s Bílým Domem.

Co bude znázorněno ve filmu ? Děj filmu se má odehrávat v blízské budoucnosti kolem roku 2040. Začátek filmu se bude odehrávat kolem roku 2010, kdy nastaly příčiny vzniku policejního státu a velké krutosti Velkého Bratra. Praprůvodcem vzniku Orwelovského státu nebude žádná země z komunistickou minulostí ani země ve které funguje komunistický režim, ale paradoxně Spojené státy americké a jeho touha všechno řídit, kontrolovat atd.
Ve filmu budou také scifi prvky Orwellovského státu. Děj filmu začíná v době, kdy USA si bude podmaňovat válkami skoro 70 % území arabského světa. Prezidentem USA je republikánec, který otevřeně hovoří o jaderném bombardování Iránu o kontrole arabských ropných polí, to bude mít za následek, že teroristická organizace Alkajdá podnikne bio-jaderný útok na USA, kde zemře více jak 100 milionů američanů. A to vše se má stát kolem roku 2010. Skoro 30 let má trvat, než se Amerika zotaví z tohoto teroristikého útoku a také než se zmenší síla radiace. V roce 2038 májí nové prezidentské volby a opět to má být republikánec, který už se neztotožňuje s politikou republikánské strany, přesto otevřeně hovoří o důsledném boji proti terorismu. Své plány ovšem neřekne do detailu. V roce 2040 bude jmenován novým prezidentem USA a ten si přivlastní jméno Velký Bratr.
Zavede důslednou novinářskou cenzuru, zavede v zemi povinné čipování lidí. Lidé, kteří nejsou narozeni na území USA budou muset být deportováni do Severní Koreje. V Severní Koreji ovšem už nebude vládnout Kim čong il, ale jeho pravnuk, který se nezřekl komunismu, přesto má velké sympatie k americkému prezidentovi a tak uzavřou koalici. To bude mít za následek, že ostatní země, jelikož USA bude velkým vzorem pro Evropu, Asii, Jižní Ameriku, že všude v těchto zemích začne tvrdý policejní stát. Každý bude sledován, čipován, monitorován a budou také zavedeny lidské kvóty. Každá rodina bude muset vychovat méně jak jedno dítě,aby nedošlo k přemnožení lidí a následném hospodářském kolapsu, potraviny budou na příděl a nebude se trpět aby ekologie byla narušovana nebezpečným odpadem, cestování a turistika bude důrazněji kontrolována, každý člověk má právo jednou za rok vycestovat kamkoliv, avšak bude mít přiděleného průvodce a pokud navštíví zemi, nebude se moci jen tak volně pohybovat, rovněž bude regulováno i koupání a opalování u moře. A to vše jen pro to, aby se zmenšily hrozby mezinárodního terorismu.

Režisér a scénarista připraveného filmu Peter Jackson slibuje pro diváky, že při sledování filmu se jim bude tajit dech a také nebudou ve filmu chybět ani rebelové, kteří chtějí skoncovat s policejním státem. Film má další napínavosti, které ovšem Peter Jackson tají. Máme se na co těšit.
Mým politickým idolem je Miroslav Grebeníček, který je nejrozumějším politikem v Česku.
vlado-lenin
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hondaq 3. 11. 2005 17:05

:tleskani tak na to se těším ... četl sem 1984 viděl sem film natočený podle této knihy a taky sem si na tuto knihu vzpoměl když vidím kterým směrem se USA ubírá... prostě myslím že to bude super film (aspoň námět je perfektní)
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Hondaq
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jony 3. 11. 2005 18:46

Harry: a nejaky odkaz, ktery by to udelal, alespon na 0,000000001% pravdive nahodou nemas, co? :mrgreen:
Jony
Sherlock Nožička 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 3. 11. 2005 18:58

hod odkaz, nebo lock. Btw ve svete filmu se celkem vyznam, ale o tomhle jsem jeste neslysela.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 5. 11. 2005 12:16

Googloval jsem jak umím, a nikde nic není. Asi kachna.
bigdoc
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iwigirl 5. 11. 2005 12:18

takze zamykam a presouvam do propadliste dejin.
iwigirl
VIP uživatelka
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků