Stanley Kubrick-jak se vám líbí?

Na co jít do kina a co je ztráta času; nejoblíbenější filmy, video

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod cw orange 26. 6. 2005 21:27

Kubrick je dle mého názoru jedna z největších postav filmu. Nejde jen o naprostou dokonalost jednotlivých záběru, které mnohdy připomínají obrazy, ale zvlášt dokonalý je jeho cit pro pointu.
cw orange

Odeslat příspěvekod iwigirl 26. 6. 2005 21:44

Mne se v jeho filmech libi jednak do detailu pripravene sceny(Osviceni a zvuk kolobezky-brrrrrrrrr,do dneska me mrazi..) a jednak perfektne ladici hudba-napr. prave v Clockwork Orange.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod a 26. 6. 2005 21:47

iwigirl píše:Osviceni a zvuk kolobezky-brrrrrrrrr,do dneska me mrazi..)

ako sa to vola v originaly? thx
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iwigirl 26. 6. 2005 21:52

Film se jmenuje The Shining ,a konkretni priklad super sceny je scena s kolobezkou.Staci?
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Master74 16. 7. 2005 22:10

jj, The Shining je dobrej filmek a Nicholson je fakt nelepsi psychous :)
Směj se, svět se bude smát s tebou.Plač a budeš plakat sám.
Laugh and the world Laughs with you.Weep and you weep alone.
Useora, onsesangi neowa hamkke useul keosida.Ureora, neo honja ul keosida.
Master74
Nadšenec

Odeslat příspěvekod nsocinka 16. 9. 2006 08:29

Mě hrozně moc dostal Mechanický pomeranč. Mimochodem, četl jste to někdo? V češtině mi to přišlo fakt hrozný. Překládat ten jejich poloruský slang. Ale rozhodně zajímavý. Mě přišel ten převod knihy na plátno bezvadnej. A to je málokdy...
nsocinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Weslo 16. 9. 2006 11:45

jo Stanley Kubrick je dobrej..např jeho Dr. Divnoláska nebo výše zmiňovaná Space Odyssey je výborná..mám rád i Mechanický pomeranč..třeba Eyes Wide Shut si mi ale nelíbilo..hlavně kvůli Cruisovi , kterej podle mě neumí hrát
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Narcissus 16. 9. 2006 23:36

Už je to minimálně pět let, co jsem viděl Mechanický pomeranč, Osvícení (jeden z nejlepších hororů vůbec) a Dr. Divnolásku (na Eyes Wide Shut se chystám zítra), ale dojem z kvalitních filmů zůstal. Jeden z režisérů, který má u mne doma trvale místo :)
A k Cruisovi - moc filmů jsem s ním neviděl, ale v Magnolii (P. T. Anderson) zahrál velmi dobře.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mOus3fr0mh0us3 17. 9. 2006 13:26

Jo, videl jsem od nej Full Metal Jacket a nebylo to spatny... Kazdopadne, film beru jenom jako kratochvili, kdyz potrebuju nejak zabit dve hodiny casu, rozhodne to neberu jako druh umeni jako nekteri samozvani odbornici na CSFD, jakmile totiz film neni psychologicky trhak, nejlip z evropske produkce, tak je to hned nuda, blbost a kdovi co jeste : ) Klidne se kouknu i na nejakou beckovou vyvrazdovacku : ))
mousefromhouse v1.2
mOus3fr0mh0us3
Nadšenec

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 24. 9. 2006 12:20

Tohoto režiséra zbožňuju a všechny jeho filmy. Zvlášť Osvícení :D Vesmírná odysea, Mechanický pomeranč....To jsou filmové skvosty!!
Geniální!
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Ally 24. 9. 2006 13:46

Už se těším na příští týden. Bude Mechanický pomeranč.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod ParizaK 24. 9. 2006 17:50

Mam ho celkem rad... Ale tak treba u vesmirne odysei som takmer zaspal .... ta dlha scena jak leti nad tou planetou bola pre mna nudna jak svina ... ale myslim si ze taka olovena vesta alebo mechanicky pomaranc boli jeho veldiela ktore sa mi neskutocne pacia a maju u mna 10/10...
Drink the wine from the rich mans cash, this revolution won't be the last... Viva La Revolution... :)
listening to disco music will make u a fucking idiot... also techno...
ParizaK
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pickun 28. 9. 2006 14:51

Dneska v 22 hodin na CT2 davaji Mechanický pomeranč
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 28. 9. 2006 17:56

Pickun: Už se na něj moc těším, sice jsem ho párkrát viděl, ale co, nic lepšího v tv není.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Negative Creep 3. 10. 2007 20:32

Mechanický pomeranč jsem kdysi četla a byla jsem pak trochu zaskočená tou filmovou verzí. Kniha je sice nenahraditelná, ale Kubrickovo zpracování bylo neuvěřitelně originální a nápadité.
Stejně tak mě ohromila 2001: Vesmírná odysea.
Daddy's little girl ain't a girl no more
Negative Creep
Čtenář

Předchozí stránkaDalší stránka