České komedie

Na co jít do kina a co je ztráta času; nejoblíbenější filmy, video

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Střapeček 20. 5. 2005 12:52

Zrovna nedávno jsme se s kamaráda bavili o tom, že úroveň česých komedií je pořád horší a horší. Co vi na to říkáte? Že už na ty klasický dobrý starý komedie nikdo nemá.
Střapeček

Odeslat příspěvekod Dušek 20. 5. 2005 16:19

Jedině souhlasím. Teď jsem omylem v TV natrefil na Kameňák a nic horšího jsem už dlouho neviděl.
Dušek

Odeslat příspěvekod Asspenn 20. 5. 2005 23:35

No, jak kterých. Hlavně jich je málo. Ale i tak vznikají perly: vesnička středisková, série Slunce seno, Hřebejk .....
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Nadšenec

Odeslat příspěvekod bigdoc 21. 5. 2005 01:11

špičkové komedie byly vždycky spojeny s geniálními tvůrci - třeba Max Frič, nebo pak Macourek-Vorlíček, pak Cimrmani. On zase někdo přijde, je asi fakt, že je teď trošku hlušší období, ale skutečně Hřebejkovy filmy v tomto nejsou zlé, bylo i hůř (50. léta, 80. léta atd.). Taky jde o režim - dřívější komedie byly často točeny v podmínkách nesvobody, a zasmát se, to bylo snad jediné, co za komoušů šlo. Teď už je tisíc jiných možností.
bigdoc
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 02:26

Kamenak LOL... To je typicka komedie pro takovej typ lidí co kouká na NOvu :)
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ivo M. 21. 5. 2005 02:33

Myslím, že zrovna v případě Kameňáku by se neměl film posuzovat podle stanice, která jej vysílá, ale podle člověka, který jej "má na svědomí". Pana Trošky si spousta lidí nesmírně váží a myslím, že on svoji práci dělá velice dobře. A pokud natočí podobný film tak moc dobře ví, že právě po tomto Češi prahnou.
Ivo M.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 21. 5. 2005 02:39

JO to jo, ale je tím hodne ovlivnen. Obsazuje mnoho tvari prave z NOvy a cely ten film potom tak působí. Ale je fakt, ze u lidí to ma uspech a misto na trhu. Pan Troska mi vubec nevadi, naopak mam rad kdyz se v TV objevi jeho dlouhe proslovy :), ale mluvim o tom filmu, a ten me neuchvatil.
tOplOaDer
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 9. 6. 2005 16:13

Poslední dobrá česká komedie byla "DĚDICTVÍ ANEB *****ŠIGUTNTAG"
Když jsem to viděl poprvé tak jsem se skoro pořád smál.
Jinak za posledních 15 let mně zaujali tyto komedie:
Obecná škola
Samotáři
ROPÁCI
Waterloo po česku

Pak je pár dobrých filmů ale to žu nejsou komedie
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod a 9. 6. 2005 16:17

stare ceske komedie su super. nove presne naopak.
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mbing 21. 6. 2005 17:44

Film Ropáci je komedie? Co je na tom komediálního?
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod yarik 21. 6. 2005 17:59

mbing píše:Film Ropáci je komedie? Co je na tom komediálního?h/quote]

Dokumentární mystifikace o novém živočišném druhu, kterému vyhovují životní podmínky, které jsou pro nás smrtelné. :cry:
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Nadšenec

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 6. 2005 20:04

Třeba to není komedie, ale já se u toho smál jak praštěný :-)
Takže aspoň pro mně to komedie byla. Bylo mi 10. Myslel jsem si že to je nějaký vážný dokument a pak tam vyjel ten ropák na pásu a už jsem byl doma. Smál jsem se asi tak 15 minut.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod adams 21. 6. 2005 20:10

A kde máte Pelíšky?
-
adams
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mbing 21. 6. 2005 21:48

Doma mám pelíšek. :-)
Nemám problémy s alkoholem, mám problémy bez něj.
mbing
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mývalice 21. 6. 2005 21:57

S-Tony píše:Bylo mi 10. Myslel jsem si že to je nějaký vážný dokument ... t/quote]

Z toho si nic nedělej. Já se taky nechala napálit. Bylo to opravdu přesvědčivé.
Selhaly-li všechny pokusy, je načase si přečíst návod.
Mývalice
Legenda fóra Pauza

Odeslat příspěvekod JendaLinda 24. 6. 2005 12:20

adams píše:A kde máte Pelíšky?k/quote]

Jj, Pelíšky jsou super :mrgreen:
JendaLinda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Agent 29. 6. 2005 20:12

Dobré byly komedie s L. Sobotou nebo s jinými v té době nebo *****šigutntag, ale ty poslední (kromě Snowboarďáků) nestojí za nic. Všiměte si, že se všude neustále šeptá a je tam úplně mizerná hudba, což rapidně snižuje hodnotu filmů. A také jsou strašně procítěné a dramatické (a nudné) scény.
Ale na druhou stranu české seriály jdou nahoru. Začalo to Pojišťovnou štěstí, Redakcí nebo On je žena. Ne že bych zrovna tohle sledoval, ale čistě z kvalitativního hlediska.
Motorola T180, Siemens C35i, A35, A50, Nokia 3330, 6300, N73, E52, Sony Ericsson T630, K700i, Samsung Z300
Agent
Čtenář

Odeslat příspěvekod adams 29. 6. 2005 20:28

No, tak u seriálů mám přesně opačný pocit. Ale fakt je, že třeba letitým "Novákům" se v tomto ohledu máloco vyrovná.

A zrovna seriál On je žena je tak pitomý, že si toho i herci všimli.
-
adams
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fran_klin (novy) 30. 6. 2005 17:02

Já úplně žeru filmy, na kterých se podílel pan Svěrák...Kulový blesk, Jára Cimrman ležcí spící...snad jen Akumulátor 1 byl trochu úlet
fran_klin (novy)
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 20. 7. 2005 11:21

Pelíšky jsou best..........
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Anik 29. 10. 2005 14:41

A co takhle Roman pro zeny? ten se mi mooc libi a samozrejme Pelisky
Samsung Galaxy S20
Anik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hondaq 29. 10. 2005 14:48

moje nejoblíbenější je poněkud starší komedie U pokladny stál ... mužu na to koukat pořád dokola a furt se směju :) ty hlášky nemaj chybu...
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla...
Hondaq
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grammator 19. 11. 2005 18:46

Mně se líběj kompletně taknějak český komedie... ale best mi připadaj české pohádkové seriály: arabela, křeček v kleci apod.
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod Prochy 19. 11. 2005 19:46

Hondaq píše:moje nejoblíbenější je poněkud starší komedie U pokladny stál ... mužu na to koukat pořád dokola a furt se směju :) ty hlášky nemaj chybu...n/quote]

S Burianem je hodne moc dobrych filmu, byl to vytecny komik... V nedavne dobe jsem o5 videl v televizi "To neznate Hadimrsku" a rezal jsem se skoro celej film :mrgreen:
Prochy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grammator 20. 11. 2005 00:45

Když se chci bavit, tak mám radši divadlo... (hrdý budžes, cimrmani, sluha dvou pánů, s pidlou v zádech)
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod rada_losik 25. 11. 2005 22:44

České komedie mají dobré fóry ale bohužel v 1,5 nebo 2 hodinách je toho málo :cry:

Třebas pěkný scénky jsou jak Dušek zazvoní a bouche mu byt a sousedi, nebo kolemdoucí na něj koukají a on na ne zařve že si zapomněl klíče :D

A takových krátkých scének je strašně málo. Třebas jsem si myslel že bude dobrý film Pánská jízda ale to byla taková NUDA že nevím jak to mohli natočit!!!

Ale co už cvičením možná dostanou scénaristé a režiséři k dokonalím komediím kde nebude čekat půl filmu na dobrou scénu :wink:
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Čtenář

Odeslat příspěvekod hotspot 25. 11. 2005 22:49

Já si je osobně dělím na tři typy:

1) Skvosty typu Pelíšky, Pupendo, Horem pádem
2) Masová zábava, př. Kameňák a Slunce seno
3) Absolutně nejhorší pakárny které vznikly úplně zbytečně - Byl jednou jeden polda, Jak ukrást Dagmaru - omfg
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod 2Pix 25. 11. 2005 22:56

Pupendo bylo hodne slaby oproti Peliskum ... cesi narozdil od nekterejch US reziseru neumi tocit pokracovani, aby z toho nevypadla totalni blbost :-)

Horem Padem sem dokoukal .. a nejak mi usla pointa toho filmu ... tak sem to videl asi trikrat a nenasel sem v tom zadnou hlubsi myslenku .. pripadalo mi to jako soucast nejaky telenovely :-D ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod hotspot 25. 11. 2005 22:58

Pupendo bylo takový umírněnější a ne tak tragický jako Pelíšky... není to pokračování ;) a nevím proč je to podle tebe totální blbost, viděl jsi to vůbec?

Mimochodem Horem pádem jsem neviděl zas já :oops: jenom jsem soudil podle hodnocení a Českých Lvů...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod 2Pix 25. 11. 2005 23:09

oboje mam na DVD a nekolikrat sem to videl ... pokracovani ve smyslu "tak to zase zkusime na stejny tema" ... (napr "velmi nebezpecne znamosti 1-3" - US pseudotrilogie)

tak nesud neco co si nevidel ! :-D

jak si prisel na to ze sem pupendo nevidel ? :-D ... prave protoze mne zajimalo co z toho pani udelaj, tak sem to shlidnul - ten film postradal neco jako "myslenku" - to "probijeni se komunismem" se jim trosku nezdarilo, nenasly ten spravnej stred mezi recesi, komedii, realitou a emocema, samozrejme nechci hanit herecky vykony - ty byly uzasny (hlavne Duskovy excesy, jak narazi na kamaradstvi s Bedou a na to ze je vlastne ve strane), spis ten scenar stal za zlamanou gresly a to sebelepsi herecka kombinace nespravi :-) ...

Pelisky byla prvotina, tam zazarila podle mne absolutni spicka divadelni a herecky sceny. Vetsina mladsich to ohodnotila jako silenou komedii, ale mne to spis prislo "vtipnou formou popsana smutna kapitola nasich zivotu", prirovnal bych to k porevolucnim hitum jako byla Obecna skola a muzikaly "Sakali leta" a "Kour" ...
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod marz 23. 1. 2006 22:08

V posledni dobe byl takovy dobry jenom Brak, jestli jste to nekdo videli
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ally 11. 2. 2006 23:56

Poslední český film u kterého jsem se zasmála byl film Vesničko má středisková. Má takový laskavý humor, ne hrubý jako Slunce , seno a .....
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod lu.kas 1. 5. 2006 19:38

libily se mi ty "fetacky" (tragi)komedie:
samotari
pernikova vez
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod vizitix 1. 5. 2006 20:01

na Pelíšky nemá nic..učastníci zájezdu prej taky nic moc...jde to do kytek(ne,že by to dřív bylo lepčí-Slunce seno atd..)
Unknown Pleasures
vizitix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Zero_Cool 1. 5. 2006 20:13

Mě se líbí komedie typu Jedna ruka netleská, Samotáři, Knoflíkáři, Mrtvej brouk :lol:

Nesnesu Slunce, seno..., Trhala fialky dinamitem. Tam mi ten humor přijde takový moc nucený. Taky moc nemusím Homolky.
Naposledy upravil Zero_Cool dne 6. 5. 2006 19:07, celkově upraveno 2
Zymysli se nad sebou..
Zero_Cool
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Adam Bernau 1. 5. 2006 21:15

cokoliv od divadla Sklep - napr. v Prazske petce.
A co nemuzu vystat tak jsou Homolkovi a Slunce, seno... ten radoby humor mi prijde fakt trapny a vubec se u toho nedokazu smat. :oboze
Adam Bernau
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vincent 5. 5. 2006 14:41

O víkendu jsem byl na Účastnících zájezdu v Cinestaru v HK a musím říct, že jsem od toho opravdu čekal víc..v ukázkách byly asi nejlepší okamžiky ale v samotném filmu toho o moc víc už nebylo.
Vincent
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 5. 5. 2006 18:29

to mi pripomina Snowboardaky .... v ukazkach bylo nejlepsi z celyho filmu :-D ...
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 5. 5. 2006 19:09

Jachyme, hod ho do stroje! - Tohle fakt muzu. Hlavne kdyz jde do karate na zapis :mrgreen:
C.I.S.I.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vincent 6. 5. 2006 15:38

Ledni_Medved: tak Snowboarďáci se mě osobně dost líbili a viděl jsem je víckrát. Asi je to tím, že mě připomněli časy kdy jsem taky jezdil na hory s partou kámošů :) Ale myslím si, že to není nejhorší česká komedie.
Vincent
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ledni_Medved 6. 5. 2006 20:24

Vincente ... eeee .. dekuju za tvuj nazor :-D ... mne ta zhovadilost nepripomela lautr nic :-D ... (to bude tim ze na horach sem uz dorazil vylitej a vylitej jeste odjizdel :-D)
i just done´did´dat! Yo Momma sed dat things ya all da´day´a´loooong! Thingies like "dont stop youngstah" ´n "Ya da best .. naaaaaah ... da best younstah" ....

and God stands by me when im saying dat "Ya love ya all" :-D
Ledni_Medved
Nadšenec

Odeslat příspěvekod thoosah 6. 5. 2006 22:01

Nejlepsi jsou starsi komedie, a uplne the best je snezenky a machri! nejlepsi je ta scena jak jedou na bezkach dolu z kopce -> u tech drzek co hazeli jsem se tak smal, az jsem slzel.. taky je dobry ten ster s lahvema od mlika :D Takove vecy opravdu muzu!
(¯`·.(¯`·.(¯`·.thoosah.·´¯).·´¯).·´¯)
thoosah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ally 6. 5. 2006 22:06

Přesně jak píše thoosah. Sněženky a machři jsou super, kam se na ně hrabou Snowboarďáci. To je jen slabej odvar.
Ally
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Vincent 6. 5. 2006 22:12

jo s tím souhlasím :) Na sněženky a machry nic nemá :)
Vincent
Návštěvník

Odeslat příspěvekod thoosah 6. 5. 2006 23:00

Snowboardaci? co to je za trapas? jak jsem to videl, malem me omyli..
(¯`·.(¯`·.(¯`·.thoosah.·´¯).·´¯).·´¯)
thoosah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zero_Cool 7. 5. 2006 13:21

Jj, sněženky jsou super, dodnes z nich používáme s kámošema dvě hlášky:
1) Vydrž prťka vydrž!...
2) Znám zkratku, sice je to tudy dál, ale za to je tam horší cesta...
Zymysli se nad sebou..
Zero_Cool
Nadšenec

Odeslat příspěvekod maty1976 9. 5. 2006 12:23

Sněženky a machři versus Snowboarďáci, zajímavý porovnání. Z mýho pohledu ročníku nar.1976: Suchánek,Duchoslav a spol. byli cca o deset let starší, Kotek a Mádl o více než deset mladší. Bohužel chybí teenagerský film (a nejenom z prostředí hor) o mé generaci, kterým je dnes zhruba 30. Když jsme my byli v tom věku, čili 1.pol.90.let, točily se úplně jiné filmy a naše generace narozdíl od generace o deset let starší i mladší neměla své idoly - generační vrstevníky ani své filmy...

Jinak více se cítím spřízněnej se Sněženkama a machrama, něco podobnýho jsem na lyžáku zažil (byť později) a považuju ten film za lepší a mě bližší, pro mě má kouzlo a atmosféru, Snowboarďáci bohužel pro mě ne-
maty1976
Nadšenec