Star Wars

Na co jít do kina a co je ztráta času; nejoblíbenější filmy, video

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Kharn 19. 5. 2005 14:26

Chtěl bych se zeptat jestli už někdo viděl třetí, poslední díl. A jestli stojí za to na to jít.
Kharn

Odeslat příspěvekod KouzelniCZech 20. 5. 2005 10:01

Bohuzel jsem to jeste nestihl, ale chystam se na zo jit v hned jakmile budu mit cas a budou listky.
KouzelniCZech
Čtenář

Odeslat příspěvekod Kharn 20. 5. 2005 11:00

Tak já už mám zamluvený lístky na pondělí takže se mooooc těším.
Kharn

Odeslat příspěvekod funkster 20. 5. 2005 17:09

Ja ho sice jeste nevidel, ale uz mam dva nazory od dvou na sobe nezavislejch znamejch. Jeden rika boze nejhorsi dil, nuda podivny efekty, pribeh nic moc jen ta hudba je dobra. A druhej rika boze to byl narez nejlepsi ze vsech dilu, uzasny efekty jaky si jeste nevidel, pribeh skvele navazuje a doplnuje skladacku a hudba je dobra. Takze asi tak :mrgreen:
funkster

Odeslat příspěvekod filmforum.phorum.cz 20. 5. 2005 19:16

ted du na nej...tesim se jak malej kluk... ;o)
filmforum.phorum.cz

Odeslat příspěvekod Mylord 20. 5. 2005 20:22

Má na to smysl chodi, když nemám moc přehled v minulých dílech? Několik jsem jich viděl, ale tím, jak jsou přeházené a jak jsem je navíc nesledoval ve správném pořadí, v tom mám pěkný zmatek.
Mylord

Odeslat příspěvekod halogan2 20. 5. 2005 21:40

Ve čtvrtek jsem si objednal lístek a taky jsem ten den šel a čekal jsem víc. Když víš o všem co se stane, tak je to takový blbý, raději bych na nějaký jiný film. Znechucení ještě umocnil dabing, protože kamarádka omylem objednala lístky s dabingem :/
halogan2

Odeslat příspěvekod lordmystic 21. 5. 2005 18:34

Klidně na to jděte i ti, kteří neviděli první dva díly. Je to dost pochopitelné a i dobré na shlédnutí, i když to není nejlepší díl celé ságy...
lordmystic

Odeslat příspěvekod adams 21. 5. 2005 18:56

No, mně to spíš s těma suprduprdigitálníma trikama a renderovanýma paňácama připomíná Shreka.. Zlatá stará masková série. Myslím, že 4, 5, 6 vypadaly líp. No jo, no, furt je tato virtuální větev kinematografie ještě v plenkách..
-
adams
Nadšenec

Odeslat příspěvekod gree.n 21. 5. 2005 21:27

mne sa to pacilo, hlavne anakin ( je pekny ked nema obhoretu hlavu) kedze som pocula dost ostru kritiku tak som od toho moc neocakavala ale MNE SA TO PACILO !!! a je pravda ze je zo vsetkych dielov najstrasnejsi. hlavne ten masaker ked vyzabijali vsetkych jediov to bolo hrozne som skoro plakala a este umocnene uzasnou williamsovou hudbou SUPER! keby nebol dabing na prd (slovensky dabing je najhorsi aky moze byt cechovia stazujte sa kolko chcete) HRUZA DABING!!! nenavidim palpatina!!! :D
gree.n
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pat0 21. 5. 2005 23:15

Zdravim, radeji se na to kouknu casem zadaco :o) Nejlepsi klasika stejne byly dily 4,5,6 :o) ty novy me nejak nenadchly...
pat0

Odeslat příspěvekod ragez 23. 5. 2005 00:49

mno me se teda libily moc; efekty jsou super a dej celyho filmu mi prijde dost dobrej na to aby drzel celou linii sagy; nejlepsi je proste anakin; respektiwe lord wader; libilo se mi taky ze jsem se ve ctwrtek wecer rozhod ze na ne pujdu a byly listky; peace
ragez

Odeslat příspěvekod Luke 24. 5. 2005 00:16

Dnes jsem na tom byl a mohu jen doporucit, byl jsem z toho filmu uplne hotovej. Zpocatku sranda a pak hlubokej emocionalni zazitek podbarveny skvelou hudbou a super efektama...proste parada.
Luke
Návštěvník

Odeslat příspěvekod huncut 24. 5. 2005 08:14

Ja sem si samozrejme vyhlidl verzi v originale s titulkama a parada. Mozna na tu muzete jit i kdyz jste nevideli nebo zapomneli predchozi dily, ale prichazite tak o jednu dimenzi celeho filmu.
Je to perfektne udelane, film je opravdu bomba. Ze zacatku poamlejsi rozjezd, same vtipky atd... ale pak to prijde na narustaji grady.

Ze by efekty ve starsich filmech byli lepsi, to je dost nesmysl. Ce se tyce digitalnich efektu a celkove grafiky, tak myslim ze opet zase krok o neco dopredu (jak maji kluci z ILM ve zvyku). Jedine co se mi nelibilo byl zaverecny souboj na "lavovych skateboardech", tam to dost haprovalo jak po vizualni strance, tak po strance vubec logiky.

Ale jinak perfekt. Clovek sice vi, jak ten film ma skoncit, ale nevi presne pozadi celeho pribehu a kdyz to do sebe krasne zapada a objevuji se vsechny skutecnosti, cely film nabyva zajimaveho rozmeru. Vse do sebe pekne zapada a starsim filmum 4, 5, 6 to dava opet novou stavu, kdyz najednou znate pribehy hlavnich akteru podrobneji a nuti vas to se podivat na celou serii zas a znova :)
huncut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Swifty 24. 5. 2005 11:02

Mě ty efekty nijak zvlášť neoslovily. Byly pěkný, to jo, ale ani ta úvodní bitva na mě nepůsobila tak monumentálně jako třeba bitva v Návratu krále. Spíš mi to přišlo jak hodně dobrá počítačová hra. Ale jinak je to film dobrej. BTW stejně jako jsem v Návratu krále přemýšlel, jak moc jsou orlí pera odolný proti teplu sálajícímu z lávy, tak tady jsem zase dumal nad tím, jestli se dá Silou vytvořit kolem sebe klimatizace :hm :D
Swifty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod apolo 26. 5. 2005 12:29

Tak jsem byl na verzi s titulky včera v kině a převažují spíše pozitivní pocity. I když první bitva nevypadá tak monumentálně jak jsem si původně myslel a Anakin s Obi-Wanem první půl hodinu hláškují jak v americkým akčním filmu, postupně se to rozjíždí. Docela mne překvapilo, že nejvíc jsem si na filmu vychutnal spíše Anakinův pád k temné straně síly než nějaké akční scény. Bylo to naprosto uvěřitelný a pochopitelný.
Akční scény bych ve většině případů označil za nepovedené. Dobrá je jen závěrečná bitka Yody s Palpatinem a chvíli také Anakina s Obi-Wanem. Nakonec to ale příliš přeženou.
Bezesporu nejsilnější zážitek je, když Palpatin poprvé vytáhne světelný meč a začně jeho souboj s Mace Windu. Ten konec byl děsivý :tleskani !!! To mě opravdu dostalo!!
Likvidace řádu Jediů byla dojemná, ale Lucas to přešel až příliš rychle. Mám takové podezření, že si nechával prostor pro to, aby se nějaký přeživší Jedi mohl objevit ještě v dalších dílech (tj. 7,8,9...opravdu si myslíte, že nebudou??? - Star Wars je továrna na prachy a Hollywood slyší jen na peníze).
Suveréně nejtrapnější scéna filmu byly "první kroky" Darth Vadera. (**kdo neviděl ať tenhle odstavec raději přeskočí**). Jak vytrhl ruce z těch pout a udělal první potácivý pohyb a pak zakřičel, prostě scénka jak vystřižená z Frankensteina. A to nemyslím jako vtip!!! Tohle se jim opravdu nepovedlo :pozor2 , ještě že to velmi rychle skončí.

Jinak epizoda III je z těch nových dílů rozhodně nejlepší (na IMDB jsem dal 8/10), ale na IV-VI prostě nemá, něco jí chybí. Každopádně jim ale dodává nový rozměr a stojí za to se na ně znovu pozorně podívat.
apolo

Odeslat příspěvekod huncut 26. 5. 2005 12:35

apolo: a jak by mel udelat prvni kroky? Obi-Wan mu usekl nohy, dostal novy, umely. Jak by asi mel chodit? Me to tedy prislo dost logicke takove vravorani.

Jinak s tvym hodnocenim souhlasim. Prechod Anakina k temne strane je udelany skvele. Souboj Yody a Palpatina je nejlepsi.
huncut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod apolo 26. 5. 2005 20:22

huncut píše:apolo: a jak by mel udelat prvni kroky? Obi-Wan mu usekl nohy, dostal novy, umely. Jak by asi mel chodit? Me to tedy prislo dost logicke takove vravorani.

Jinak s tvym hodnocenim souhlasim. Prechod Anakina k temne strane je udelany skvele. Souboj Yody a Palpatina je nejlepsi.

No uznávám, že chodit na umělých nohou asi není snadné ani pro rytíře Jedi :wink: , ale tím, co jsem napsal jsem chtěl spíš upozornit, že ta podobnost s Frankensteinem první scénu s Darth Vaderem dost shodila. Alespoň v mém případě. Bylo to spíše směšný než tragický.
apolo

Odeslat příspěvekod iwigirl 2. 6. 2005 10:11

Tak jsem na nich byla vcera...Zacatek nic moc,prislo mi to jak z nejaky hry..ale myslim,ze tak zacinala i dvojka,ne?dej byl peknej,srozumitelnej i pro kamaradku,ktera je SW nepostizena..Co mi tam hodne,opradu HODNE zaskripalo,byl pojem "Vyvoleny"...
Ale obsahove mi tenhle dil prisel nejlepsi z dosavadni nove serie.
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod itchyk86 4. 6. 2005 12:01

epizoda III je hooodne moc dobra! urcite lepsi nez I nebo II a fporovnani s dily natocenymi pred 20lety...to uz zalezi na fkusu. Rozhodne ale musim pochvalit děj, zápletku, ktera vas drzi v napětí, idyz uz je vlastne jasné, jak to dopadne, ale aj tak... postupný přechod Anakina v Lorda Vadera a odhalení kanclere Palpatina jako lorda Sithů a mnoho dalsich věcí...
:tleskani Pro fanouška a znalce SW krásný zážitek, dyz prehledneme pár mensich nedostatku.
Prostě děj je vymyšlený sqele, ale provedení mohlo být malinko lepší, i pres to bych, jakožto velky fanda 8) , hodnotil 95% :tleskani :D
itchyk86
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R2-D2 (novy) 18. 6. 2005 07:32

jasně je to super film s jestě suprovějšim příběhem :D
R2-D2 (novy)
Čtenář

Odeslat příspěvekod SDR 18. 6. 2005 19:28

Je to dobrý. Akorát se mi zdálo, že to bylo moc krátký, že všechny události se odehrávaly tak nějak ve spěchu - prostě chtělo by to ještě pár desítek minut navíc (přestože film trval 2 a čtvrt hodiny). Ale jinak dobrý, i když závěr na mě působil dost rozporuplně - njn, holt všechno nemůže končit dobře. Hlavně se mi líbilo že bylo docela logicky vysvětlený, proč se Anakin přidal k temný síle.
SDR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 20. 7. 2005 10:21

Je hustej,už jsem ho viděl....
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Byte 20. 7. 2005 13:05

Ten závěrečnej souboj se skoky na kamenech mezi lávou sou s porovnanim souboje v Ep. IV, kde spolu Obivan a Darth zapasej na hvezde smrti, hodne rozdilny. A celkove si myslim ze ty souboje ve 3 dile sou hodne prehnany.
Byte
Návštěvník

Odeslat příspěvekod includes 11. 8. 2005 09:54

Je to skvělý,hlavně jak spolu bojují,určitě na to jdi,je to good....
includes
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 11. 8. 2005 10:07

Asi budu jedinej, ale SW3 jsem ještě neviděl :mrgreen:.
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vortex 19. 12. 2005 11:30

tha Best. ale je tam pár nejasností, takovejch zvláštních úkazů dalo by se říct... :-)
Moře bez vln nevychová zkušené námořníky.
Vortex
Čtenář

Odeslat příspěvekod 2Pix 19. 12. 2005 12:14

uznavam ze jediny StarWarsy jsou a byly "EPI IV-VI" .. zbytek je kyc a odpad ... Lucas vykrada sam sebe (jak to jenom dela :-D)
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Přeborník

Odeslat příspěvekod Deleted user 11. 2. 2006 23:37

Ještě jsem Epizodu III neviděl. Ze IV, V a VI jsem byl nadšený, jednička už byl trošku dojáček, ale dalo se. Zato druhý díl mi prakticky nic neřekl, proto jsem docela skeptický, co se trojky týče. Ale zas na druhou stranu bych moc rád věděl, proč se z Anakina stal Darth Vader.. Tak nevím. :hm

Odeslat příspěvekod trent 7. 3. 2006 10:17

Epizoda II neni opravdu nic moc.Epizoda III je lepší.v kině jsem byl nadšel, ale pak doma na dvd už to nebylo tak dobrý.Prostě IV-VI maj svůj půvab a jsou nepřekonatelný.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Raisen 8. 8. 2007 11:53

Všechny díly SW se mi líbily, kvalitní sci-fi :twisted:
Raisen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 8. 8. 2007 14:10

Star Wars mam hodne rad. Ze starsich dilu mam nejradsi Empire Strikes Back. Vzdycky jsem fandil Vaderovi...

no a z tech novych jednoznacne epizoda 3, hlavne zaverecna cast filmu... snad nejlepsi pasaz vubec, kdyz se z Anakina pomalu stava Darth Vader
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Raisen 8. 8. 2007 14:38

To se mi taky moc líbilo, ten konečný souboj :)
Raisen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 8. 8. 2007 14:51

No ten konecny souboj ani tak ne, ale te moment, kdy se prida na temnou stranu (souboj s Mace Windu) a pak nasledny pochod do chramu Jedi...

Obrázek

a pak samozrejme kdyz si poprve nasadi masku a ozve se ten slavny dejchak...

vsechno podbarveny tim slavnym Imperialnim pochodem, dokonala hudba :)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Raisen 8. 8. 2007 14:56

Jj, slavnej dejchák :D jinak hudba se mi taky moc líbila. Ale nejvíc na filmech souboje ve vesmíru.
Raisen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Noovo 8. 8. 2007 15:07

ja mam rada ty nove tri dily, byla jsem na nich i v kine, na prvni se mi moc nechtelo jit, jenze jak jsem k tomu cuchla uz nebylo kroku zpet :mrgreen:...jinak hudba je dobra...hlavne ta: tatatataaa tatata tataaaaa s tim orchestrem :-P
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Raisen 8. 8. 2007 15:16

A klasické úvodní titulky :D
Raisen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 17. 8. 2007 21:55

Hudba je naprosto dokonalá :!: :D John Williams rulezzzzzzzzzzzzz :tleskani
A celkově: Nejlepší umělý (a přesto živoucí) svět, co znám :D
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Návštěvník

Odeslat příspěvekod darth_swer 16. 9. 2007 21:01

mne sa zas najviac pacila dvojka...bola tam v podstate aj najdolezitejsia(alebo jedna z naj) scena z deja celych SW a najkrajsia romanticka scena v dejinach kinematografie... "I truly deeply love you"
priznam sa az mi slzy vysli... :oops:

a neverim ze bude 7,8,9...lebo by to bol riadna hanba pre lucasa...ono ani to byt natocene nemoze kedze su tie diely uz napisane knizne a dej je uz dany a dokonca priamo oficialne od lucasa...takze pochybujem....serial by byt mohol-neco na sposob smallvillu co je dobra alternativa k filmu supermana...
Snažíme sa učiť od každého, kto nás niečomu naučiť môže. Sledujeme, čo robia, ako to robia a prečo to práve tak robia.
darth_swer
Čtenář

Odeslat příspěvekod Revan 16. 9. 2007 21:13

dej 7,8,9 oficialne od Lucase? Ja myslel ze to psal Zahn.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod darth_swer 16. 9. 2007 21:28

som sa blbo vyjadril... :oops: ze vsetko co vyjde pod znackou SW ide cez lucasa a ten tie knihy nebojkotoval cize nepriamo uznal oficialne pokracovanie ktore je tam uz napisane a tym padom by aj film musel ist nie od lukasa ale z knihy ktorej sam autorom lucas nie je...dufam ze uz teraz trosku zrozumitelnejsie... :mrgreen:
Snažíme sa učiť od každého, kto nás niečomu naučiť môže. Sledujeme, čo robia, ako to robia a prečo to práve tak robia.
darth_swer
Čtenář

Odeslat příspěvekod Gdgrutierz IV. 6. 10. 2007 20:24

Viděl sem to 3x.Blb*st
Pravidla podpisu nemají smysl
protože na ostatních fórech jsou povoleny:
obrázky,odkazy,webové či e-mailové adresy a fornátování
Gdgrutierz IV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hotspot 6. 10. 2007 20:32

Stara trilogie je neprekonatelna a pochopitelne se mi nejvic libi Empire Strikes Back, co se tyce novych dilu, ty pro mne ztratily kouzlo, je to prehusteny digitalnimi triky... Poradne jsem ocenil az treti epizodu, uz jen za ten zaverecny moment, kdy Darth Vader poprvy zachropti...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník