téma Válka

Na co jít do kina a co je ztráta času; nejoblíbenější filmy, video

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 20. 1. 2010 01:58

poslední dobou mě chytly válečné filmy / knihy (Remarque atd..) Co byste doporučili za dobré filmy z první i druhé světové války?

Shindlerův seznam, Chlapec v pruhovaném pyžamu jsem viděl, líbilo.. :) Dokumentům jako Šoa, Hitler a holocaust se nebráním, jen se těžko shání.. :-|
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod MarkFX 20. 1. 2010 02:13

dál jsem vyhledal Říše slunce , Poslední Motýl, Eleni (sice není z druhé světové)...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 20. 1. 2010 04:18

Na Trafice byl ,,Na západní frontě klid,,...snad to ještě budou mít?! Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod trent 20. 1. 2010 07:51

Jak jinak, než bratrstvo neohrožených...
Valkýra byla celkem povedená.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod MarkFX 20. 1. 2010 09:50

Na západní frontě klid mám, ještě musím skouknout...

Trent, bratrstvo jsem viděl, docela dobrý.. I když Valkýru sem neviděl, ale mi trochu připadá už takové moc "americké"... :hm :-| Spíš bych chtěl něco autentičtětší, o holokaustu atd než aby to mělo mega hustý děj.. Ale jako jo, tvé tipy se vejdou do požadavků, dík..

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod trent 20. 1. 2010 10:44

Vzpomínám si na film Sahara... Také to nebylo uplně špatné.
Valkýra americká je, ale moc překudrlinkavané mi to nepřišlo.
Dále Život je krásný od Benigniho. Není to úplně válečné, ale je to té doby. Také velmi pěkný film.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Swordman 20. 1. 2010 14:27

Odporúčam pozrieť ruský seriál Trestný prapor ( niečo podobné ako bratstvo neohrozených ale podľa mňa lepšie )
Nikdy nezabudnem na ten pohľad toho vyšetrovateľa NKVD, keď mu Tverdochlebov vykĺzol zo spárov na príkaz generála NKVD.
Samozrejme kopec iných vecí, ktoré celkom dobre sfilmovali ( nešli cestou trikov a efektov ale cestou výpovede filmu, čo mám osobne omnoho radšej ).

Alebo z poslednej doby americký film The Hurt Locker ( o pyrotechnikoch v Iraku ), prípadne Odboj ( Defliance ) z druhej svetovej vojny - o bratoch, ktorí skrývali v lesoch neustále sa zväčšujúcu skupinu židov, s ktorými viedli aj odboj.
MB ASUS A7V600-X,Athlon XP 2500+ Barton , 1791 MB RAM ,Radeon 9200SE 128MB, Audigy 2, LG GSA 4163B,LG GSA 4081B, HDD: WD500GB PATA,Seagate Baracuda 80GB SATA,WD200GB SATA,
CRT Belinea 17", Zdroj CHIEFTEC CFP-400-12G
Swordman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod trent 20. 1. 2010 16:40

Jdi a dívej se...neviděl jsem, ale doplním
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 20. 1. 2010 19:53

No můžem se ponořit i hlouběji, že: RED One, Umírání za dlouhého dne!, filmy o Dni D!, o B of B, o B 17, Midway a další z Tichomoří i Nebeský Jezdce, či Tankovou Brigádu, Práče... bohužel se Ty starší blbě shání, že...STarec Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod 4honza 21. 1. 2010 10:47

Marhoulův Tobruk tu ještě chybí :)
4honza
Datel roku 2009

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 1. 2010 12:03

Ted jsme koukali na Obchod na Korze.. Svým způsobem to k válečnému tématu patří, z pohledu obyčejných lidí a jejich vztahu se starousedlíky židy..

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Odeslat příspěvekod Grammator 31. 1. 2010 23:22

Nepřítel před branami, Hartova Válka, Bratrstvo Neohrožených...

pokud jde o Remarqua tak doporučuju pouze knihy, z 1WW "Na západní frontě klid", z 2WW "Vítězný Oblouk", "Jiskra Života", "čas žít, čas umírat"...
Na životě miluju hlavně tu rozmanitost... každý den mě nasere někdo jiný.
a šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Jak se vyhnout smrti? Nežít!
Inteligence je omezená, debilita ne...
Grammator
Přeborník

Odeslat příspěvekod Marcel Kudlvasr 1. 2. 2010 21:17

No Gramme, vlítni na Google, tam se něco o Filmech dle knih od Remarqua i volačo dozvíš. I když , jak jsem řekl, dost blbě se to shání (Ty filmy, že...)
Šaflička Marcel od Zvonu.
Marcel Kudlvasr
Přeborník

Odeslat příspěvekod Anonymous 1. 2. 2010 21:44

Anonymous

Odeslat příspěvekod MarkFX 2. 2. 2010 00:37

jo, tím už jsem se inspiroval.. Ale pod kategorií válečné to vyhledá i westerny, středověk atd.. :)

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Legenda

Další stránka