Horory - doporučte

Na co jít do kina a co je ztráta času; nejoblíbenější filmy, video

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Marty89 3. 9. 2009 14:03

Nakupko píše:Doporučuji horor Kruh, ale ten americky ne Japonsky.


Doporučuji přesně naopak, jedině Japonsky.
Legen - wait for it... dary
Cerveza o muerte
Marty89
Vicedatel roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Doe 7. 9. 2009 15:43

Jsem velkým fanouškem literárního a samozřejmě filmového hororu. Co jiného doporučit, než své vlastní nejoblíbenější tituly?:
http://www.csfd.cz/film/3190-exorcist-the/
http://www.csfd.cz/film/455-hellraiser/
http://www.csfd.cz/film/7578-hellraiser ... raiser-ii/
http://www.csfd.cz/film/7556-evil-dead-ii/
http://www.csfd.cz/film/1323-in-the-mouth-of-madness/
http://www.csfd.cz/film/9726-frankenste ... nkenstein/
http://www.csfd.cz/film/5566-pet-sematary/
http://www.csfd.cz/film/4385-psycho/
http://www.csfd.cz/film/2356-mlceni-jeh ... lambs-the/
http://www.csfd.cz/film/81801-return-of ... -dead-the/
http://www.csfd.cz/film/7816-candyman/
http://www.csfd.cz/film/457-nightbreed/
http://www.csfd.cz/film/456-pan-kouzel- ... illusions/
http://www.csfd.cz/film/220745-dead-silence/
http://www.csfd.cz/film/236517-drag-me-to-hell/
http://www.csfd.cz/film/221025-masters-of-horror/
http://www.csfd.cz/film/3349-reanimator-reanimator/
http://www.csfd.cz/film/10066-nevesta-r ... eanimator/
http://www.csfd.cz/film/3343-dagon/
http://www.csfd.cz/film/3347-from-beyond/
http://www.csfd.cz/film/81800-resurrected-the/
http://www.csfd.cz/film/1673-haunted-palace-the/
http://www.csfd.cz/film/18349-dravci-ze ... -ravenous/
http://www.csfd.cz/film/9733-neviditeln ... e-man-the/
http://www.csfd.cz/film/13819-raven-the/
http://www.csfd.cz/film/9216-black-cat-the/
http://www.csfd.cz/film/1766-had-a-duha ... inbow-the/
http://www.csfd.cz/film/1761-nocni-mura ... -street-a/
http://www.csfd.cz/film/6730-friday-the-13th-part-iii/
http://www.csfd.cz/film/253920-his-name ... -the-13th/
http://www.csfd.cz/film/8409-nadany-zak-apt-pupil/
http://www.csfd.cz/film/1716-phantasm-ii/
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0mira 7. 9. 2009 19:05

to J.Doe --> tvoje filmy se dělí na dvě kategorie pro mě (co si tady napsal) a to (a bohužel to myslím vážně) , 1) filmy které jsem neviděl 2) které jsem viděl ale vůbec jsem se nebál , a ty u kterých jsem se nebál se jeste delili na dobré (u kterých jsem se aspon nenudil) a film mi přišel obecne dobrej, a docela i nudné

:-( třeba špatně očekávám od žánru "horor" že bych se měl u každého bát :-/, ale proste to je pro me kvalitní horor
0mira
Návštěvník

Odeslat příspěvekod J.Doe 7. 9. 2009 19:35

Každý člověk má jiný vkus. :pozor Poznám kvalitní horor, ačkoliv se u něho nemusím bát a) může být střižený jinými žánry (zmínil jsem i komediální /Return Of the Living Dead/celuloidy nebo thrillery /Mlčení Jehňátek/) b) se mi líbí, protože má atmosféru a skvělé obsazení ) + je naprostou žánrovou legendou (Havran, Černá kočka s Lugosim a Karloffem - ikonami žánru) c) v jeho obsahu jde o něco jiného, než o strach, jde spíše o jistý druh napětí a znepokojení (Kingův Nadaný žák). Já osobně horory nejen sleduji a čtu, ale i píšu, takže můj pohled na věc může být kolikrát namířený z jiného úhlu. Kdybych měl zmínit pouze horory, u kterých jsem se bál, tak nenapíši do diskuze nejspíš nic. V hororu je pro mne primární dobrý příběh (Exorcist, Hellraiser, Nadaný žák, Psycho...). Mám také velkou úctu k příběhům H.P. Lovecrafta, který je pro mne jasným králem hororu, proto se rád podívám na filmy jako je Dagon, From Beyond nebo Re-Animator; na Lovecrafta bezesporu naráží také Carpenter v mnou zmíněném snímku Na pokraji šílenství. O postavách a hororových ikonách jakými jsou Freddy nebo Jason snad ani nemá cenu diskutovat. Samozřejmě jsem na spoustu skvělých celuloiudů zapomněl: původní Texas Chainsaw Massacre z roku 1974, původní Amytiville, The Thing, Alien, Coppolův Dracula...etc. Mně osobně nešmakují současné asijské horory. Vyrostl jsem na knihách anglosaských autorů a na filmech 80. let. Vše je otázkou vkusu...
http://livingdead-horror.blogspot.com/ : doporučuji :tleskani
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0mira 7. 9. 2009 22:11

no však to já chápu , plně stebou souhlasím , ne že by ty filmy byli špatný, asi jsem se nevyjádřil , a řekl jsem to špatne že dobrej horor je ten u kterýho se musím bát :-[ spíš jsem tady hledal horory u kterých se opravdu pak člověk bojí, samo se rád koukám i na ty u kterých to tak není ale jinak je to klasa, alias Hellraiser, ale proste z toho ač jsem se koukal za stejných podmínek jako u ostatních (u kterých jsem se třeba bál) tak proste efekt to moc nemělo :-( ale jinak je Hellraiser špica , nevíš teda o něčem takovém ?
0mira
Návštěvník

Odeslat příspěvekod J.Doe 8. 9. 2009 09:22

To 0mira: Strach u filmů - to je záležitost mnoha aspektů. Když jsem byl malý kluk, vyděsila mne povídka "Vlkodlak" od F. Marryata, kterou jsem si přečetl jako žák ZŠ před spaním. Jakmile padli komunisté a rozšířilo se VHS video, vyděsil mne kdejaký horor, např. onen Pátek 13., Amityville Horror I, II, ale i Psycho II v TV o trošku později. Filmy jako Hellraiser nebo The Exorcist mají velký strašidelný potenciál - uvidí-li je někdo sám v noci poprvé, jistě to v něm zanechá určitý příslušný dojem. Cca před dvěma měsíci jsem byl v kině na Raimiho Drag Me To Hell: několikrát jsem se lekl (zapříčinil to jistě v kině velmi hlasitý zvuk). Mně se jako strašidelný film jevil DEAD SILENCE. Koukal jsem na něj asi před 2 lety potmě, sám, do sluchátek s uzavřeným okruhem (to je konec konců můj zvyk) a byl jsem příjemně zneklidněn. Ona je velká škoda, že dnes frčí krvavé slashery (např. nový TRAIN). To jsou filmy, na které se podívám odpoledne a ještě jedním okem. Dávám přednost duchům, okultismu a nadpřirozenu vůbec. Ocenil jsem např. MATKU SLZ Daria Argenta. Včera v noci jsem se díval na nový LONG WEEKEND (opět sluchátka), který má skvělý nápad a velmi znepokojivou atmosféru. Výborné jsou i zvuky v tomto filmu. Když běžel v kinech celuloid NENAROZENÍ, vyhnul jsem se mu kvůli kritikám na ČSFD. Není to čertvíjak dokonalý film, ale minulý týden mne v noci po TURISTAS a TIMBER FALLS (opět vyvražďovačky, ovšem alespoň skvěle natočené) nějakým způsobem velmi sedl. Největším hororovým zážitkem letošního roku je pro mne ale stále bez konkurence DRAG ME TO HELL!!! Navíc jsem rád, že jsem sehnal tohle: http://www.csfd.cz/film/20088-hello-mar ... -night-ii/. Jako teenagerovi mi tenhle snímek soběžel unikl. Na závěr dodám, že jsem velkým fanouškem Clive Barkera (knihy i filmy: např. Hellraiser, Nightbreed, Candyman, Lord Of Illusion), takže chrochtám blahem u nových snímků podle jeho povídek z První knihy krve: http://www.csfd.cz/film/226030-midnight-meat-train-the/ +++ http://www.csfd.cz/film/26231-book-of-blood/. P. S.: Ještě pár tipů z TV seriálů - epizody, které by si neměl fanoušek hororů nechat ujít: MASTERS OF HORROR I - Jenifer, Cigarette Burns; MASTERS OF HORROR II - Pelts, The Black Cat, FEAR ITSELF - The Sacrifice, Skin and Bones.
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0mira 12. 9. 2009 21:47

no oupřímě na hellraisera jsem se právě díval kvůli tomu že to byl film od Cliva Barkera , jelikož jsem na kompu hrál super hru C.B. Undying a zezačátku to bylo strašidelnější než filmy co jsem kdy viděl tak me potom hellraiser (ač tam bylo jasne videt barkerovský styl alias ve stvůrách ve filmu tak ve hře) tak proste vůbec nic!
0mira
Návštěvník

Odeslat příspěvekod J.Doe 13. 9. 2009 09:33

0mira: To jsou právě ty rozdíly, o kterých píši. Nedostal jsem se k Barkerovi skrze PC hry, ale skrze jeho filmy a knihy. Hellraiser je záležitost 80. let a Barkerovy knihy tu začaly vycházet počátkem let 90. V té době mě tento styl (zvaný Splatter Punk) nesmírně nadchl. Po III. díle Hellraisera však kvalita série značně upadá. Už dříve jsem cítil, že Barkerovy příběhy nejsou jen o strachu. Jeho dílo oíbsahuje mnohem hlubší myšlenky. Podívej... Je strašidelné vše, co vytvořil Stephen King? Určitě nikoliv. Pak si přiznejme další faktor: uvidíme-li v kině nebo doma na DVD ducha, můžeme u toho v klidu chroupat chipsy; zažijeme-li ale noční děs ve stavu mezi sněním a bděním, přičemž po otevření očí zpozorujeme ještě pár halucinací nebo vidění, pak třeba odmítneme spát po celý zbytek noci, toužíc po denním světle. Ale k Hellraiserovi: je to komplikovanější příběh. Jednak zde máme kostku, jejíž geometrie otevírá metakosmy, jako narážku na posvátnou geometrii v okultismu. Pak zde Barker naráží na souvislosti mezi bolestí a rozkoší. Naprosto moderní kabát dostal v tomto snímku "upír" Frank. Píši záměrně "upír", protože Frank nese opravdu mnoho upířích atributů. Jeho vztah s Julií je velmi temný, krvavý a nakonec silně nefér. Zkrátka, mně se Hellraiser hodně líbí. První III díly mi sice strach nenahání, ale jejich atmosféra dostává mojí mysl mimo všední realitu.
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0mira 13. 9. 2009 10:33

takhle mě se ten film taky líbil a díky že si řekl že jeste do trojky to má cenu se dívat (určitě 2ku a 3ku zhlídnu) , musím s tebou souhlasit atmosféra špatná není, jenom jsem proste čekal (jak říkám dostal jsem se k tomu zkrze hru) víc strachu..
0mira
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mirdasl 13. 9. 2009 10:35

Už asi neseženeš.Žádný horor se tomu nevyrovná.
http://www.horror.cz/hororove-filmy/cla ... 1985_1772/
http://www.csfd.cz/film/472-demons-d-and-232moni/

A ještě je 2 díl,který se odehrává v paneláku.Předchozí je v kině.A nebo naopak..? :hm to už nevím..
Fallout 1 a Fallout 2 herní klenoty této planety.

Mirek
mirdasl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Doe 13. 9. 2009 14:57

0mira: Hellbound - Hellraiser II je z celé série spolu s 1kou nejkvalitnější. Jde hluboko za hranice reality. Jen pozor na v Evropě rozšířenou cenzurovanou verzi!
mirdasl: Jasně! Démoni... To je naprostá klasika žánru. Nejprve (tedy jedničkou je:) jsou démoni vypuštěni v kině, ve dvojce působí skrze TV.
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 5. 10. 2009 20:33

Jiz maty-larou zmineny the mist (mlha) - je to rozhodne zajimavy, chvilema k zamysleni a ksakru se mi tam libi jedna cast (a jedna zase ne... a pak celkove hystericky sceny sou priserne zahrany, i kdyz stale lepsi, nez kdyby k tomu byl jeste ceskej dabing). Nebudu nic prozrazovat.

Potom muj oblibenej braindead. Podivejte se na to dvakrat. S tim, ze to je horor a s tim, ze to horror neni. To se zasmejete...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 27. 11. 2009 12:41

Zkuste španělský REC

P.S. Co to je za pěknou slečnu u uživatele mirdasl?
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beowafle 29. 11. 2009 16:12

podle mě je teda lepší karenténa
beowafle
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mtmccox2 29. 11. 2009 16:22

beowafle píše:karenténaKaranténa? U té jsem se tedy moc nebál :D
Obrázek
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků