David Lynch

Na co jít do kina a co je ztráta času; nejoblíbenější filmy, video

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod KuřecíMlos 13. 6. 2008 11:58

miluju jeho filmy, clovek celou dobu premysli a po filmu se porad tomu snazi prijit na kloub, ale na nic nedojde. Co si myslite vy? Vylustili jste uz nejaky film?
KuřecíMlos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fuck8r 13. 6. 2008 13:04

já si pamatuju na Mulholland Drive - jó to se mně líbilo ^^
A7i + Sigma 40f1.4 + 135f1.8 a Tamron 28-75f2.8.
Fuck8r
Přeborník

Odeslat příspěvekod Jony 13. 6. 2008 13:13

dam sem odkaz na rezijni filmografii, kdyby si nekdo nemohl vzpomenout co vsechno natocil

http://www.csfd.cz/reziser/2993-lynch-david/

jinak ja videl asi jen Blue Velvet a docela dobre.
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Sherlock Nožička 2010

Odeslat příspěvekod hotspot 13. 6. 2008 14:10

Ja od nej nevidel v podstate jen Twin Peaks (serialovou koncepci holt nemam moc rad) a Dunu. Mistr bizarnosti, temnych zakouti a atakovani divakovych smyslu v iracionalni rovine a jeden z mala reziseru, ktery ve mne dokaze vyvolat pernamentni mraz po zadech. Filmy maji vyvolat v divakovi vlastni interpretaci, ale vetsinou je to holt temer nemozne, viz prvotina Eraserhead - lepsi je videt to vickrat a napoprve jen vstrebavat vjemy a vsimat si detailu. Za jeho vrcholne pociny povazuju Sloniho muze a Mulholland Drive - zvlaste druhy jmenovany je dokonalou syntezou znekopojujici atmosfery, surrealna a symbolismu, ze ktere si vsak clovek doopravdy muze neco odnest. Hodne zajimavou podivanou jsou mimochodem jeho kratkometrazni kousky, doporucuju hlavne Alphabet a Darkened Room.
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 6. 2008 15:19

A já bych to shrnul, hotspot tím chtěl v podstatě říct, že je to prostě divný :D
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noovo 13. 6. 2008 15:27

jojo Mulholland Drive se mi taky libil celkem je to nerozlustitelny film, protoze zadna teorie neni ta spravna :-] ...on asi ani sam nevedel, co toci :-)) ...vcera jsem v radiu poslouchala o reziserovi Shyamalanovi (pro ty kdo nevi, natocil treba Sesty smysl, Vesnice a Vyvoleny), tam rikali, ze Shyamalan cim toci novejsi a novejsi film, tak je to jako by tocil zacatecnicky (s cim teda souhlasim)...jinymi slovy cim starsi film od neho tim lepsi...
A jednoho teplého červnového dne se narodila Noovo:))

Love is a Losing Game

VENUS=Noovo :)

BYLO TO SILNĚJŠÍ NEŽ JÁ...Valmont (a já to také ráda používám:))
Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod hotspot 13. 6. 2008 15:35

Troufnu si rict ze vedei, co toci (viz 10 klicu ktere sepsal k filmu, podle nich ti to mozna docvakne) a "spravnych" teorii muze byt klidne nekolik, tady nejde jen o jeden zpusob pochopeni.

Tuhyk: Proc ne? Tomu, koho nebavi se do toho hloubeji ponorit, staci tohle shrnuti ;-)
Naposledy upravil hotspot dne 13. 6. 2008 15:37, celkově upraveno 1
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noovo 13. 6. 2008 15:37

hotspot: ja tech teorii nasla asi deset :D...bohuzel nevim jake klice sepsal k filmu, takze furt u me hraje teorie...

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod hotspot 13. 6. 2008 15:39

Ze jsi to ty:

1. Když budete pozorní na začátku filmu, objevíte dva klíče ještě před úvodními titulky.
2. Všímejte si červeného stínidla lampy.
3. Zapamatujte si název filmu, pro který Adam Kesher hledá svou herečku. Objeví se tento název ještě někdy?
4. Autonehoda je hrozná událost. Dávejte pozor na místo, kde k ní dojde.
5. Kdo přináší modrý klíč - a proč?
6. Neztraťte z očí šaty, popelník a kávový šálek.
7. Co je cítit ve vzduchu v klubu Silencio, co s děje v něm a co kolem něj?
8. Pomohl Camille jenom její talent?
9. Sledujte detaily, spojené s mužem za restaurací Winkies.
10. Kde je teta Ruth?

Takhle ti to ale asi bude k nicemu, protoze znova na to beztak koukat nehodlas.
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod Noovo 13. 6. 2008 15:48

ale joooo bude...diky moc :)

Love is a Losing Game

Noovo
Přeborník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 6. 2008 16:11

A ať mi nikdo neříká, že Lynch není divnej....

EPIC FAIL :mrgreen:
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod hotspot 16. 6. 2008 17:42

Jo, tohle uz jsem taky videl. On zacal slusne senilnet uz tak pred peti lety :-D Jinak nejzajimavejsi jsou na tom reakce die-hard fans, kteri se nad tim zas rozplyvaji :-D
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod aquarkko 16. 6. 2008 19:03

omfg, a od tohodle si mám schánět nějaký filmy...? I'm gonna eat this panties... :shock:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod hotspot 16. 6. 2008 19:04

Ten clovek je prilis ujetej i na mne, ale ty filmy mam rad...
hotspot
Přeborník

Odeslat příspěvekod KuřecíMlos 18. 6. 2008 09:08

me se libi, jak mi to pri jeho filmech srotuje. jinak Mulholland Drive jsem jeste nevidela, ale mam ho doma nachystany na dyvku. Uz se tesim, az budu mit cas...
KuřecíMlos
Návštěvník