Je hudba o slovech nebo o hudbe

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod van vren 8. 10. 2007 15:07

A hudba také může být o atmosféře, kterou navodí. Minimálně pro mě je atmosféra důležitější než text.
be obscene... be be agressive
van vren
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 8. 10. 2007 15:25

Někdy zase tu atmosféru navodí spíš ten text, představa toho o čem to je. Je to různý, nedá se to paušalizovat. Hudba by ale měla být základ.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod bombul 8. 10. 2007 18:21

van vren

Tak ale to plati skor na live koncerty... aj ked je pravda, ze dobry song ma nenecha chladnou ani doma v posteli :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Player. 8. 10. 2007 18:57

dost casto sudim song podla prvych 5 sekund. hudba je proste dominantnejsia (teda hlavne u mna), kedze teraz pocuvam najma pop-rock ci pop-punk, kde su texty, ktore oslovia mozno male deti :). pravdupovediac ma texty oslovili len u mala pesniciek.

Toto mi sem nedalo nedat...nadherny priklad hudby, ktora nie je o hudbe ani o texte, ale ako van vren spomenul, o atmosfere (ale inak pravdivy obraz metalu :D) http://www.youtube.com/watch?v=8_Dx8p_l ... Dbernardin
Player.
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Najja 8. 10. 2007 19:01

suk píše:
Najja píše:Hudba je o hudbě, protože hudba bez textu je stále hudba, ale text bez hudby byl byl jen text... Nikoliv hudba... ./quote]Zatim asi nejinteligentnejsi nazor od tebe, to sis nekde precetla?;)
No dovol? :lol: Umim snad taky myslet... Ale myslim, že tohle je myšlenka, která musela napadnou snad i tak chytrýho kluka jako jsi Ty... :wink:

Ohledně časopisu Bravo... Já ho dřív kupovala :lol: ... Dřív se tam občas vyskytly dobrý články o hudbě, ale dneska... Samý drby ze světa šoubyznysu... :roll:

/OT/
Michale, Myšpulín je zpátky? :shock: SUPER! :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod van vren 8. 10. 2007 19:16

bombul: Neřekl bych, že to platí pouze na koncerty (možná jsi to tak myslela, jen si nejsem úplně jistým významem slovíčka skor). V podstatě celý ambient a jakákoliv depresivní hudba je založená na atmosféře. Viz třeba Behemoth - Hell Dwells In Ice, ze které je ta zimní atmosféra doslova sálá.
be obscene... be be agressive
van vren
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 8. 10. 2007 19:41

van vren

Hej myslela som ze vacsinou na koncerty..to bude tym skor :wink:
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 9. 10. 2007 10:13

Nepídím se po tom, jestli je hudba o textu nebo ne, musí mě prostě něčím zaujmout. A pokud mě pozitivně zaujme ať už textem, hudbou nebo celkem tak, že si ji příště pustím znova, je to dobře :)
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 9. 10. 2007 20:57

¨No teď chvíli poslouchám horkýže slíže a to je spíš vo tom textu
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 9. 10. 2007 21:08

Heh, tak hrovna ty ja posloucham jenom kvuli hudbe, texty se mi nelibi. Jo, jsou vtipny, ale vetsinou spis tim, jak moc sou pitomy :-D
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 9. 10. 2007 21:16

lu.kas: síky za filaky :tleskani :wink:
Ty sou pro mě půl napůl... Super punk a super texty :mrgreen:
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zero_Cool 10. 10. 2007 10:51

Hudba je zřejmě jak o hudbě, tak o slovech, ale pokud mohu mluvit za sebe, tak podstatně víc vnímám hudbu, než text (obzvláště pak u instrumentálek :-P :mrgreen: ).
Prostě hudba je základ a pokud je mizerná, tak už to sebelepší text nevytrhne.
Zymysli se nad sebou..
Zero_Cool
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SuperhollymaN 10. 10. 2007 14:47

podle mě je hudba hlavně o hudbě :lol: ne fakt protože kdyby to bylo hlavně o textu tak by se za hudbu mohlo považovat i takový texty jako YOU NIGGA! YEEEEAH! AHAAAA! :lol: :lol: a to přece není hudba nee? :wink:
A bude hůř...
SuperhollymaN
Sexoš Fároš 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Najja 10. 10. 2007 14:51

SHM
No... Kdyby k tomu "YOU NIGGA! YEEEEAH! AHAAAA!" někdo hrál třeba na flétnu, hudba by to být mohla :lol:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků