Kupujete si CD-čka?

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod weca 20. 8. 2007 18:15

Tak co, kupujete, nebo radši stahujete? :mrgreen:
weca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 20. 8. 2007 18:28

V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matik 20. 8. 2007 19:11

Spíše stahuji, protože si nebudu kupovat originál CD za několik stovek, na kterém se mi líbí jedna nebo dvě písničky. Nemám oblíbenou kapelu ani hudební styl, takže poslouchám od všeho něco, tedy to, co se mi líbí.
Koho chleba jíš, toho píseň zpívej.
Matik
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Najja 20. 8. 2007 20:42

Stahuju... Taky už mám pár tipů a stránek... Celkem možná okolo 200 interpretů, takže když chci CD, kouknu nejdřív tam. A protože ten interpret tam většinou i je, tak stáhnu... ;) Jinak CD jsem si koupila naposledy cca před rokem :D
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymous 20. 8. 2007 20:48

Kupuju. Mám pro to dva hlavní důvody. Na internetu je v naprostá většina alb v MP3 často neposlouchatelné kvality. Navíc přes PC hudbu neposlouchám. Za druhé, pokud si každý bude hudbu stahovat zadarmo a nikdo ji nebude kupovat, muzikanti ji nebudou vyrábět, protože zadarmo ani kuře nehrabe. To povede k tomu, že si nakonec ani nic nestáhnete. :D .. Navíc se o originální CD starám jaksi lépe než o pálenky.
Anonymous

Odeslat příspěvekod polda 20. 8. 2007 20:56

já si jednou - dvakrát do roka udělám radost nějakýho staršího kusu a koupím si jej i s papírkama v krabičce.který na PC nestáhnu
polda
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 8. 2007 21:09

Proč se vlastně tzv. "autorské ochranné svazy" tak starají, aby se co nejméně stahovalo a naopak co nejvíce prodávaly jimi "zaštícené" tituly? OSA, DILIA a jim podobní vyžírkové - proč obcházejí zástupci každé zvlášť restaurace a jiná místa, kde se majitel rozhodl zpříjemnit svým zákazníkům pobyt reprodukovanou hudbou a při své návštěvě sprostě vydírají?
Protože si každá tato organizace SVÉVOLNĚ přisvojuje povinnost chránit zákonná autorská práva i těch autorů, se kterými ve skutečnosti žádné smluvní vztahy nemají - a protože k vyplacení z drobných podnikatelů takto povydíraných peněz je nezavazuje žádný smluvní vztah s dotyčnými autory a interprety, oni je tzv. ukládají k pozdější výplatě - ale co dělají se zisky a vůbec s prostředky, ke kterým se žádný autor/interpret nepřihlásí?
HAMOUNÍ JE - a to tím víc, čím víc tzv. "legálních" kopií si koupíme a čím větší počet provozovatelů drobných živností jejich vydírání podlehne a zaplatí...
Proč si každý interpret nebo autor nevydává svá díla ve vlastním nákladu nebo smluvně s distributorem podílnicky? Takto vydávané nosiče jsou nejméně o polovinu lacinější, když se na nich nepřiživují paraziticky existující a zákonem se zašticující paraziti typu OSA...
Existuje nemalý počet autorů/interpretů, kteří svá díla volně dali k dispozici, a to i na netu, anebo dokonce ZÁMĚRNĚ se žádným s tzv. "ochranných svazů" smlouvu neuzavřeli, aby jejich dílo bylo co nejdostupnější - a přesto za jejich reprodukování tyto vyděračské organizace vybírají poplatky - nebo se o to alespoň snaží.
Jsem proto pro stahování a výměnu - a OSA & spol AŤ CHCÍPNOU NA MOR...!!!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michee 20. 8. 2007 21:18

Hudbu si občas stahuji, ale také kupuji (spíš méně než více)...teď jsme si se sestrou kupovaly přes http://www.starcastic.cz a mají tam celkem slušný výběr, akorát mi pořád dluží jedno CDčko. Pak je ještě kupujeme v obchodě Indies v Brně - dobré ceny, velký výběr. Originál CD má něco do sebe, akorát 400-500 Kč za jeden kousek je někdy až moc.
Kick the baboon....
michee
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod weca 21. 8. 2007 08:48

Matik píše:Spíše stahuji, protože si nebudu kupovat originál CD za několik stovek, na kterém se mi líbí jedna nebo dvě písničky. Nemám oblíbenou kapelu ani hudební styl, takže poslouchám od všeho něco, tedy to, co se mi líbí.t/quote]


JJ, moje řeč, předražené až moc :roll:
weca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Head 21. 8. 2007 09:53

Dříve jsem kupoval, ale dnes už raději stahuji. Originálních CD mám doma dost a o to víc mě štve kolik jsem za ně dal, když už z nich většinu neposlouchám ... :(
Yesterday is history, tomorrow a mystery, today is a gift, thats why it's called the present
Head
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 8. 2007 11:29

Moje srdcove kapely chci mit v originale, takze postupne doplnuju sbirku...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 8. 2007 16:42

ted se jako bavíte o hudebních CD nebo tím chtěl autor dotázezat zda si většina lidí místo prázdných CDček na vypalování kupuje DVD...

Takže hudební CD si nekupuju a prázdné CD na vypalování dat taky moc né, jednou za rok si koupím pakl 25kusů a vydrží dlouho, stejně tak DVD. Když sem si před asi rokem a půl pořizoval DVD vypalovačku tak sem koupil aj ten pakl 25kusů a ještě ted jich tam je snad 20... Prostě moc nezálohuju :o
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abuk 21. 8. 2007 19:40

no já si od svejch nejoblíbenějších kapel vždycky koupim originál,a že je to jednou za 2 roky i dýl,tak se to v pohodě dá.....
abuk
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 21. 8. 2007 19:54

Kdybych měl kupovat cédéčka, neměl bych si je kde pustit, protožře bych neměl peníze ani na dikmena... :?
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod includes 21. 8. 2007 20:32

Oblíbené interprety a interprety, kteří mne zaujali mám v originále, jinak především také mp3 ...
includes
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků