Metal a vše kolem; škatulkování, debata

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod trent 16. 3. 2007 11:23

Jasný, jen říkám co včéra pronesli v rádiu.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
NightWriter

Odeslat příspěvekod Dani-Filth 16. 3. 2007 12:32

Kód: Vybrat vše
Tedy vzhled jak zombie, cim hur vypadaj, tim je ta hudba prece "drsnejsi."
Nevim, proč to tolik lidí takhle řeší.. V metalu je takový image a třeba v hip hopu zase nosej kalhoty u kolen, trička dlouhé nad kolena, řetězy kolem krku a rovné kšilty a to mně osobně přijde zase bláznivé..
Vysvětlovat někomu, že tato hudba je dobrá je zbytečné.. Buď to pochopí nebo si zabude zacpávat uši.
Dani-Filth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 16. 3. 2007 12:44

Zelik píše:Taky miluju, když někdo poslouchá SOAD ... myslí si jakej neni tvrdej metalák:)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 3. 2007 12:55

suk no s Death naprosto souhlasim. Za ty proste mluvila hudba :) Taky kdyz si prectes texty na poslednich deskach tak zjistis jak moc se posunuli od svych gore zacatku (viz treba Scream Bloody Gore, nebo Leprosy). Vsak taky byl Chuck potom znam svoji nechuti hrat stary veci (az na vyjimky typu Zombie Ritual nebo Pull the plug). Jinak naprosta vetsina death metalovych kapel taky nepouziva war-paint, ale textove se pohybuje v gore tematice (viz Cannibal Corpse). Warpaint je spis zalezitosti blackovych rarasku :)

a k te dechovce, znas ceskou kapelu Silent Stream of Godless Elegy? Ty hraji i s ceskou cimbalovkou, a jaka je to panecku supa...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod Dani-Filth 16. 3. 2007 13:46

Tak nemyslel jsem všechny, ale má chyba, že jsem to nenapsal.. Jo Death ty mám taky rád.. Voice of the Soul je také dokonalá skladba, ale která taky není od Death že ? :)
Dani-Filth
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 16. 3. 2007 14:03

tak z cesky dechovky jsem zatim slysel mozna tak moravanku a tomu podobny ( u babicky kde jinde :) )

k malovani - v tom se nevyznam, ja videl jen neco a to mi stacilo :)
k textum death - cetl jsem si akorat overactive imagination (moje nejoblibenjsi pisncika ). a vypadaji nenormalne na skupinu ktera ma hrat tvrdou hudbu. nikde zadny fuck,die,kill a podobne. zato kdyz jsem v madhousu (nebo to uz byla smrst?) na ocku videl canibal corpse tak kamos z toho mel vytlem. skupina canibal c., album die, song ani nevim ale taky tam bylo neco se smrti. nechci vedet o cem zpivali :)

edit:ssoge budou spis neco na zpusob doom/folk/death metalu ne?
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod TheThing 16. 3. 2007 14:14

No to ze metal sa deli na dalsie podzanre je zname, a podzanre sa delia este na podpodzanre (death - brutaldeath, gothenburg, symfodeath... black - pagan black, raw black, viking black, suicidal black) :)
Ja osobne mam najradsej suicidal black metal ako Nae'blis, Wedard, Wigrid, Hypothermia etc etc, a proto-black metal ako napr Hellhammer...
The answer to the ultimate question of life, the universe, and everything is...42...
TheThing
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 3. 2007 14:20

suk ale SSOGE je metalova kapela, ne dechovka. Pouze cerpaji z folkloru

a k tem CC - jejich styl je proste takovej. Libujou si v gore tematice a jsou v tom dobry. A zjevne jim to vynasi, protoze jsou nejprodavanejsi death metalovou kapelou. A porad nahravaji i hudebne dobra alba, viz posledni Kill (a krom toho, zadne album Die nemaji :wink:)
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 16. 3. 2007 14:25

Ťuhýk: no tak to bylo album kill me ta skupina az tak moc nezaujala (teda az na ty nazvy ale uz je to precejen vic jak 2 tydny co jsem to slysel tak si to uz nepamatuju)
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod ConPower 16. 3. 2007 14:40

[quote="Ťuhýk"tCon no jo, Come Clarity jsem ohodnotil dobre, vsak v tom postu nahore pisu, ze se mi nelibi hlavne Soundtrack to your escape (to je fakt priserny album, nelibi se mi ani jedna pisnicka). Come Clarity povazuju za takovej navrat ke starsi tvorbe.[/quote]
Jasně, promiň. STYE je slabší, ale příšerné bych neříkal. :) Ale Ty to asi cítíš jinak, když se orientuješ spíš na tvrdší věci. IMHO je Clayman super, RTR celkem fajn, STYE ujde, CC super, pak starší desky jsem sice několikrát slyšel, ale tak jako novější je ještě neznám. Jdu poslouchat. :)

Jinak by mě zajímalo, co jsi poslouchal, když Ti bylo 12? :) (Pokud si pamatuješ.)

2 lu.kas: Pokud se nepletu, texty o kastracích a šukání mrtvol jsou v (extrémním) blacku. Metal jako celek jenom o tomhle není.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 3. 2007 14:56

ConPower ja jsem vyrostl na rocku/hard rocku - Katapult, Deep Purple, Ozzy Osbourne a hlavne Queen. A doted to muzu kdykoliv :) Ze starsich In Flames muzu nejvic doporucit Colony a Whoracle. Z tech novejsich se mi libi i Clayman a Reroute, ale na Soundtracku proste totalne ujeli podle me. Mam dvd Used and Abused: In live we trust, kde je vetsina materialu prave ze Soundtrack a je to slabota v porovnanim s tim, kdyz zacnou hrat veci z jinych desek. Hlavne v tom druhem klubovem koncertu, kdy v prvni casti hrajou komplet Soundtrack a v druhe casti hrajou prurez z ostatnich alb (z kazdeho 2 kousky) je ten rozdil nejvic patrny
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod ConPower 16. 3. 2007 15:07

[quote="Ťuhýk"tConPower ja jsem vyrostl na rocku/hard rocku - Katapult, Deep Purple, Ozzy Osbourne a hlavne Queen. A doted to muzu kdykoliv :) Ze starsich In Flames muzu nejvic doporucit Colony a Whoracle.[/quote]
Vida, Colony kupodivu nemám, a to jsem si myslel, že je mám kompletní. Kdybych já měl zmapovat (stručně), jak se to u mě vyvíjelo, jel bych takhle: Šmoulové, Scooter, Safri Duo, Linkin Park, Limp Bizkit, System Of A Down, Korn, Slipknot, Static-X a pak už pořádný metal. :)
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 16. 3. 2007 15:12

Tak to si Colony urcite sezen, super album. A co rikas treba na takove Soilwork nebo At the Gates?

Jinak z tech kapel co jsi jmenoval tak jsem neposlouchal ani jednu. Jedine Mansona a pak hodne punku a HC (Pro-pain)
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod ConPower 16. 3. 2007 15:27

[quote="Ťuhýk"tTak to si Colony urcite sezen, super album. A co rikas treba na takove Soilwork nebo At the Gates?[/quote]
Soilwork se mi líbí, to si asi seženu (těch kapel z Göteborgu ale je...), na At The Gates se podívám. Jinak to jsme už kapečke odbočili, bych řekl. :)

Narazil jsem na Dimmu Borgir, taky nezní špatně, holt ale black. Ne že by mi to vadilo. :)
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 16. 3. 2007 15:43

Dimmu mě až tak neberou, už je to spíš sportovní výkon než hudba. Co mně se líbí, je Metallica, Megadeth, Mejdani, Bruceho sólovky (Accident of Birth a The Chemical Wedding byly chuťovky!) a Porcupine Tree. Sem tam Pain of Salvation, Opeth..
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Předchozí stránkaDalší stránka