Metal a vše kolem; škatulkování, debata

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod suk 9. 2. 2009 01:49

Zrovna jsem dopsal clanecek o metalovy hudbe jakozto muj nazor na tu hudbu, proc ji mam rad :) Muzete me to zkritizovat po vsech strankach ;)
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod DevAstor 9. 2. 2009 02:49

clanek z roku 1970 a to ma neco rict o metalu? :D

kdyz si zminil predelavky, nejradeji mam Britney Spears - Oops I Did It Again od Children of Bodom

a tim slovenskym hevikem o lasce si myslel Tublatanku? :-D

zaverem, sice nejsem tak vyhraneny ale pekny clanek
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod aberez11 27. 2. 2009 13:21

" Lidé komponující a hrající metal musí být vynikající hudebníci. Převážná většina je hrána ve velkém tempu, je to i náročné na svaly. Bubeník musí perfektně držet rytmus, kytarista a basák trefovat struny ve správný čas a zpěvák řvát nahlas - stále ve správný čas. Když se někdo opozdí, zkazí tím celý song. " ..no takto vnimat nejaku virtuozitu by ma teda nenapadlo :-)
dedukcia: "Tí čo s tým nemajú problémy, s tým nemajú až také problémy. Ale tí čo s tým problémy majú, s tým majú problémy.." (prednasajuci vysvetluje studentom ako sa veci maju)
aberez11
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 28. 2. 2009 23:54

aberez11: tim jsem chtel rict, ze kdyz nekdo bude mimo rytmus, tak to bude znit hrozne :P
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod aberez11 2. 3. 2009 21:08

no to ano ale ty si tam pisal nieco o "vynikajucich hudobnikoch".. :-) (vediet drzat rytmus je sice nutna ale nie postacujuca podmienka :-) )
dedukcia: "Tí čo s tým nemajú problémy, s tým nemajú až také problémy. Ale tí čo s tým problémy majú, s tým majú problémy.." (prednasajuci vysvetluje studentom ako sa veci maju)
aberez11
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 2. 3. 2009 22:47

abarez11: pises nekdy nejaky clanky? ja moc ne, mam spatnou pamet a vetsinou me prepadne myslenka neco napsat. Jenze nez to dopisu, vetsinu zapomenu takze z toho je nakonec snuska nesouvisejicich blabolu :D

ale abych ti udelal radost:
musi trefovat spravny struny ve spravnej cas, ktery struny, to si musi nekdy predem vymyslet... :D
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod DevAstor 17. 3. 2009 22:43

Manowar cos Fuck the world, Hail and kill

Fuck the world? Jedině s kondomem Manowar! :mrgreen:

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lu.kas 18. 3. 2009 23:13

Vždyť černá zeštíhluje, ne? :)
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod DevAstor 18. 3. 2009 23:19

takze cernosi je maji ve skutecnosti jeste vetsi? :shock:

(\_/)
   c(”)(”)
DevAstor
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lu.kas 1. 6. 2009 20:48

Tak koukám že tohle téma docela chcíplo, tak třeba se zas rozjede...

Na metal jsem přešel v poslední době docela dost, celkově mi ta muzika začla vyhovovat. Poslouchám teď ty nejměkčí odrůdy, tzn. power a speed a můžu říct, že tahle hudba mi prostě něco dává.

Poslouchám třeba Hammerfall, poslední dobou mě hodně zaujal Helloween, a to jak hudebně, tak textově. Přestože u metalu mi o texty vcelku nejde, když jsou povedený, potěší mě to.

A nejenom proto mojí asi nejoblíbenější současnou kapelou je Sabaton. Hudebně naprosto parádní, vyhovuje mi kombinace hlubokýho hlasu zpěváka s vysokým melodickým ženskýho sboru, který ho doplňuje v některých refrénech. Přijde mi, že narozdíl od ostatních kapel který jsem slyšel se Sabaton trochu odlišuje od ostatních v rámci svýho žánru (pokud vím - power metal), což hodnotím rozhodně pozitivně. Ve skladbách často je silná melodie, aspoň v některých částech a přitom to tu hudbu nedělá měkkou a rychle se mi neoposlouchá (což se mi u silnejch melodií obvykle stává). Aspoň třeba Primo Victoria, kde má melodie v refrénu fakt velkou roli už poslouchám docela dlouho.

A válečný texty se mi dost zamlouvají. Protože historie mě docela zajímá a právě druhá světová, o který často zpívaj, zvlášť.

Tak schválně jestli přijdou odborníci s ňákýma reakcema... :)

Btw. narazil jsem i na česky zpívanej power metal, skupinu Cruel a není to vůbec špatný (i když hodně měkký). Teda aspoň album Víno z temných hroznů, můžu doporučit.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 1. 6. 2009 21:07

lukas: doporucuju orbis metallum, forum o metalu ;)
jinak co se sabaton tyce, krom primo victoria me nejak nevzali. Jeste panzer batalion me trosku zaujal, ale pak mi doslo, ze to jsou vlastne jenom hammerfall (je to tomu nebo necemu jinymu z tohodle zanru) hrozne podobny.
Cesky zpivanej metal zni vetsinou hrozne (dle me). Preziju arakainy a pak akorat tak sem tam nejakej goregrind... ono to zni totiz hrozne komicky, ty pseudodrsny texty zpivany cesky. Anglicky tomu aspon nerozumim a ono "Umri" a "Diee" ... :D no, to je jedno :D
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod lu.kas 1. 6. 2009 23:19

Právě že ty Cruel nemají vůbec nic pseudodrsnýho, spíš naopak, možná proto mi to k tomu sedí...

Mě naopak sabaton sedl hodně a to všechny alba, i když Primo Victoria nejmíň. A promiň, ale Hammerfallům se to podobá minimálně. Aspoň mě to tak přijde. Samozřejmě obojí je stejný období, stejnej žánr, stejnej region, ale myslím, že se to hudebně docela liší.

No nic :)

Ty jsi ale na tvrdší, ne, SUKu?
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 2. 6. 2009 00:08

mluvim jenom o panzer batalion... je to podobny nejaky jiny kapele...

no, ja sem na tvrdsi i mekci ;) u me muzes slyset folk (vyjimecne i neco hranicici s country, blues, jazz... ) i nejakej brutalni grind a death metal (v posledni dobe sem si vazne zamiloval Benighted a Quo Vadis... )... a obcas taky hevik a speed, i kdyz ten minimalne :)
----
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 2. 6. 2009 11:04

Mi se teď dostala pod sluchátka sólovka Jamese LaBrieho - Elements of persuassion, a hádám, že ta hudba je pro mě zajímavější, než celý Dream Theater. Bonus pro mě je, že to je poprvý, co slyším, že Mangini umí hrát i muziku, ne jen sypačky :-D každopádně vynikající hudba, všem příznivcům groove doporučuju
(pro neznalé, Mangini je world fastest drummer)
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 2. 6. 2009 11:30

world fastest drummer)
tipuju ze jenom oficialne, ono takovej kolias taky docela rube ;)
----
suk
Sherlock Noha 2010

Předchozí stránkaDalší stránka