Metal a vše kolem; škatulkování, debata

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod DevAstor 19. 6. 2009 18:33

Bobroněnko píše:jako sem tolerantni clovek, ale to, co si v manowaru rika baskytarista a menuje se DeMaio, TO je debil nejscistejsiho razeni. arogance manowar u zivych vystoupeni (ano, mel sem tu cest 2x, stacilo) nezna mezi (kera jina kapela si protahne 1,5 h set o dalsi 1,5 h??) a na to, jak malo toho umi zahrat, jsou kecy typu "jazz is *****" (DeMaio, MOR 2005?6? uz nevim) spis smesne, nez uderne...kdyz uz chci neco, co je porad v rytmu bum/cvacht, mam Philla Rudda a AC/DC...

Headlineři? ;) No mě to nemusíš povídat (byli jsme tam spolu), já byl ale nadšený, že to nebylo nakonec tak krátké jak mělo (75min).

A ta řeč: "Techno? *****! Disco? *****..." měla na takhle zaměřeném festivalu samozřejmě své místo i úspěch. :-))
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 19. 6. 2009 23:35

techno a disco, budiz. ale nebyt jazzu, neexistuje ani basova kytara, takze zrovna on by mel drzet hubu. i kdyz nevim jestli tomu, na co on hraje, se da este rikat basa...
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 20. 6. 2009 07:36

No kdyz vytrha vsechny struny tak nevim. :lol:
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 20. 6. 2009 10:55

Mně na power-u nejvíc odrazuje vysoký "ženský zpěv" :D

Těším se na nové album norských Immortal. Ti umí pěkně chrochtat :twisted:
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 8. 8. 2009 17:11

Já obecně nemám nějak vyhraněný styl, poslouchám zkrátka, co mi v tu chvíli sedne.
Musím ale říct, že Iron Maiden mě absolutně uchvátili, hlavně geniálními kytarovými sóly, kdy "to dřevo prostě samo zpívá". (díky nim uvažuju o pořízení el. kytary po maturitě :nenapadne ). Nevím čím to je, ale ještě jsem neslyšel jinou kapelu, co by vyčarovala tak nádherný melodický zvuk :love:. Doufám, že se objeví v ČR po vydání nového alba v 2010, nesmím si je nechat ujít.. a na druhou stranu mě mrzí že já jako mladší generace jsem prostě prošvihl ty zlatá léta, kdy se vyvíjeli, myslím že by to bylo fenomenální vyrůstat s Železnou Pannou 8-D

Přes Maidny jsem se dostal i k jiným metalovým grupám jako Judas Priest, nebo už tady zmiňovaný Manowar (oboje ale minimálně, Maidni prostě vedou Obrázek )

//:

a řekněte, znáte něco krásnějšího: http://listen.grooveshark.com/#/song/Ph ... era/382114 ?
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 8. 8. 2009 17:33

Není špatná, ale u Maidnů ji řadím k těm průměrným.
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mtmccox2 8. 8. 2009 17:46

každý máme sice jiný vkus, ale podle mě je to fakt špica :tleskani (a ani se mi nechce věřit, že to hráli jenom s dvěma kytarama bez Mr. Janicka Gerse o<:) )

vůbec by mi nevadilo, kdyby byla čistě instrumentální jako Transylvania, ta melodie je prostě úžasná :love:
Jesus Christ made changes to your life. Do you want to save it?

|Yes||No|
mtmccox2
Chachumbábův
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod J.Doe 7. 9. 2009 19:24

S metalem jsem začal na ZŠ v 80. letech. V každé z jeho škatulek si umím najít své favority.
Hard'n'Heavy: Mötley Crüe, Queensryche, Dio, Kiss...
Heavy: King Diamond, Mercyful Fate, Iced Earth, Grave Digger...
Speed: Rage, Blind Guardian, Masterplan...
Thrash: Slayer, Megadeth, Nuclear Assault, Destruction, Kreator, Sodom...
Black: Dimmu Borgir, Naglfar, Anorexia Nervosa, Emperor...
Death: Deicide, Morbid Angel, Behemoth, Death, Entombed
Sám jsem metalové CD spáchal se svým nejlepším kámošem ze ZŠ: http://doomsday.mysteria.cz/ +++ Zaujal mne dotaz někde výše: o podobnosti metalu a klasické hudby. Je to především v použití tónů a stupnic + v atmosféře. Dimmu Borgir, Rhapsody nebo Beyond Twilight rozhodně nemají daleko k tomu, co dělal např. Richard Wagner. K image a textům: ke každému pódiovému show, k divadlu (například), jsou použity patřičné kostýmy a líčení. Asi bych nešel na Draculu hraného v kostýmu alá Eminem. Kanibalismus nebo nekrofilie se pojí s určitými kapelami a nelze je přenést na metal obecně. a) ke kanibalismu ve světě dochází (Dahmer, Čikatilo, Fish, kmeny Papui Nová Guinea...) stejně jako k nekrofilii (Ed Gein). Co na tomto vzrušuje např. filmaře a posléze diváky? Asi to samé, co metalisty. Stačí zmínit celosvětový úspěch filmů o kanibalu Hannibalovi. Metal se ale zabývá různými tématy: horor (King Diamond, Rage), fantasy (Blind Guardian, Rhapsody), válka a násilný zločin (Slayer, Debustrol), politika, konspirační fantazie (Megadeth, Queensryche), historie, astronomie, magie a okultismus, láska, vztahy, život na ulici světové metropole, stav mysli...a mnoho dalších. Například čerstvá metalová perla od Megadeth - Endgame je od Američanů tématicky odvážná, neboť vychází z informací z v USA zakázaného filmu Alexe Jonese o skupině Bilderberg. Metalový text může pobavit, ale může posluchače také donutit k přemýšlení.
J.Doe
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beholder_ 16. 10. 2009 20:32

Na ČT2 teraz dávajú dokument BBC venovaný heavy metalu.
Neverte svojmu srdcu. Chce vašu krv.
Tak, a prerazil si múr hlavou - a čo budeš robit v susednej cele?
Beholder_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 16. 10. 2009 22:52

asi to melo lepsi uroven nez novackej spot o metalu, co? :D
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beholder_ 16. 10. 2009 23:13

suk, neviem, či pozeráš ten seriál BBC o rockovej hudbe. Mne sa tento diel zdal dobrý.
Mal som obavu, lebo v minulom diely, venovanom punku, sa mi zdalo, že viac sa venovali
Ramones a menej Clash. V tomto "metalovom" diely sa mi to zdalo viac "vybalansované".
Neverte svojmu srdcu. Chce vašu krv.
Tak, a prerazil si múr hlavou - a čo budeš robit v susednej cele?
Beholder_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod suk 16. 10. 2009 23:26

nepozeram ho, nemam televizi.... - ale zkusim sehnat, mohlo by to bejt zajimavy :)

(a narazel jsem na tohle: http://www.youtube.com/watch?v=tpSJmijK5Nk :D )
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 17. 10. 2009 13:05

Včera jsem to viděl. Docela slušný, věnovali se Sabbathům, Judas Priest, Iron Maiden a Metallice... jen mě zarazilo, že smrt Randyho Rhoadse zmínili jako nejtragičtější událost v Ozzyho kariéře a potom o Cliffu Burtonovi nepadlo ani slovo. Ale co už.

Jinak jsem tam poprvé viděl Iommiho prsty... jak si na ně po nehodě vyrobil "návleky", filuta jeden :-)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mareq0 19. 10. 2009 17:24

Náhodou jsem to také viděl, docela jsem se pobavil.
Obešel já polí pět!
mareq0
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků