Metal a vše kolem; škatulkování, debata

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod kurcatovium 4. 4. 2007 19:31

v Americe jsou sr*čky :D

jináč já poslouchám skoro všechno, nějakým tím rockem počínaje (AC/DC, Black Sabbath, Deep Purple), přes punk (to tak možná naživo, abych si to doma pustil, to ne) až po všelijakej metal a gore :D

škatule: jo, tak tohle mě vždycky dokáže rozesmát... :D :D a je to teda melodic death, nebo death s prvky folkloru, nebo black death, nebo uplně něco jinýho? :D :D ne tohle fakt ne... nebo abych byl přesný: ano, lehce to zařazovat jako black/death (opravdu jen pro takové nasměrování, co že vlastně ta kapela hraje, že to fakt není sped :D ), ale nijak nehrotit že o té kapele někdo řek, že je to folk/black... no tak co, pravděpodobně mají pravdu oba, ale řezat si kvůli tomu žíly nemá smysl :D

teď mi tu hraje Ador Dorath, který sme měli v sobotu u nás na fesťíku - super hudba a taky to škatulovat nehodlám, takovej prostě black/death asi no... a třeba se z toho mojeho "zaškatulkování" pos*rte :D

ale jak říkám, zkousnu toho hodně, v poslední době docela ujíždím na kombinaci blacku s čímkoliv (právě AD, Summoning, Svardenvyrd, ...) a prokládám to českým grindem (Ahumado Granujo, Jig-Ai, Cerebral Turbulency, ...) :D

jo a taky celkem můžu HCčko, ale žádný tuctový věci, spíš regionální kapelky... taky se o lehce něco takového snažíme, ale v poslední době se to tak nějak motá všechno se vším :D konečně máme i ukázky na http://infected.cz

k Dimmu - studiový alba nezní vůbec špatně, ale ten BA jim nezapomenu - totální ostuda! od té doby jsem je neslyšel a nevadí mi to ani v nejmenším... Mayhem na tom byli o dost líp, to je pravda, ale taky to žádnej zázrak nebyl... no a Cradle of Filth bude asi totéž jako DB - studio vcelku paráda, naživo to ale bude asi taky prachbídný

radši to už zatípnu...
kurcatovium
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 4. 4. 2007 21:09

Ha, Mayhem nazivo byli prave famozni. Od ty doby co se vratil Attila je to parada. Maniac byl nazivo pruser, ale Attila je kalibr. Vytoupeni na BA to byl proste narez (z nedostatku lepsich vyrazu).

A k CoF se nebudu vyjadrovat. Ty fakt nemam rad. Ani nazivo, natoz potom z desky
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 4. 4. 2007 21:48

Dufam ze mayhem konecne vyda nieco poriadne. Od cias DMDS sa neobjavilo nic vynimocne co by za nieco stalo.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 5. 4. 2007 11:15

decried zkus se podivat po novem albu Watain, zni to jak krizenec starych Mayhem kolem De Mysteries a Dissection...
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 9. 4. 2007 18:55

Takze novy album Mayhem - Ordo Ab Chao ma vyst 16. 4.
Ukazka z albumu: http://attila-csihar.mysteria.cz/hudba/ ... -_Anti.mp3
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 21. 5. 2007 21:39

No tak dneska se ke me dostalo nove cd Mayhem a tak priserny zvuk uz jsem hodne dlouho neslysel... normalne mi zvuk nevadi, ale asi nejsem naladenej na spravnou vlnu, uplne me ta deska minula
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod van vren 22. 5. 2007 14:51

Ta deska je po hudební stránce jedna z nejlepších od Mayhem, ale ten zvuk ji opravdu hodně sráží. Chce to poslechnout víckrát a možná ti to přestane vadit :wink:
be obscene... be be agressive
van vren
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 22. 5. 2007 18:19

No mozna bude i problem v tom, ze krom DMDS se mi od Mayhem nic nelibilo. A od navratu Attily jsem si hodne sliboval uz jen kvuli fantastickemu podiovemu projevu (viz lonsky BA). Na prvni poslech me to ale hodne zklamalo.
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 24. 5. 2008 10:00

Oživíme další thread...

Metallica spustila nový web, kde se budou průběžně objevovat ukázky ze studia z nahrávání nového alba - Mission Metallica. První poznatky - bicí konečně zase znějí dobře a Hammet hraje sólo. Základní předpoklady pro dobrou desku jsou splněny :)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod van vren 24. 5. 2008 17:14

Základní předpoklady by možná byly, ale nevěřím tomu, že kapela, která své poslední dobré album nahrála před dvaceti lety, vydá letos slušné album. :-]
be obscene... be be agressive
van vren
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SweineMan 24. 5. 2008 21:24

tj... ty videa vypadaly celkem dobře, ale na album Ride the Lightning z roku 1984 podle mě nic nemá. Ale tu desku až vyjde si každopádně poslechnu.
SweineMan
Čtenář

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 24. 5. 2008 22:12

Tak thrashová klasika jako v osmdesátkách to nebude, to je jasný. Těžko to budou skoro v padesáti řezat jako za mlada :) Ale pevně věřím, že kapitola St. Anger (pravděpodobně nejhorší album všech dob :-! ) je uzavřená, zakopaná někde hodně hluboko spolu s tim debilnim popelnicovým virblem. Takže já se prostě těším... ono i Load/Re-load nejsou tak špatné desky jak se obecně tvrdí.. :nenapadne
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 25. 5. 2008 09:18

load a reload jsou typ desky, kerou kdyby vydala jiná kapela než metallica, tak všichni slintaj, ale v tvorbe metly je to holt nic moc :) a co sem poslouchal ty ukazky, neco mi hodne pripominalo black album, neco bylo jeste vic dozadu, kazdopadne me to plni optimismem a tesim se jak mala jarda 8-)
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 25. 5. 2008 12:03

Pripomeniem ze v utorok oficialne vyjde novy albun Ihsahn - angL http://en.wikipedia.org/wiki/AngL
na nete sa dal najst uz pred niekolkymi tyzdnami :P
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 25. 5. 2008 18:02

co do metallicy, povazuju za nejlepsi Masters a Black album :)
a ostatni jsem ani poradne neslysel :oops:
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků