Metal a vše kolem; škatulkování, debata

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ronnies 16. 11. 2008 11:43

V tom mým příspěvku šlo o metal a jazz jako celky. I kdyby se nějakej druh progressiv metalu stal velmi výrazně elitářský, pořád se mu - narozdíl od jazzu - dostane jen minoritní pozornosti "občanské masy". Sebevíc progresivní metalová kapela zůstane pro "nemetalisty" jen "takový to řinčení a tak", kdežto jazz zůstane v jejich povědomí furt nóbl inťošskej, protože "dyť to přeci poslouchá a i Havel a hraje vůdy elen, no že jo".


WOODY ALEN ked tak :idea: mimochodom v Prahe by mal koncertovať so svojim bandom v prosinci :D

Inak keby chcel niekto vediet o komunite ludí z metalovej fanúšikovskej scény viac tak odporúčam vzhliadnut dokument HEADBANGERS JOURNEY
http://www.imdb.com/title/tt0478209/

Každý metloš sa v nom najde a zistí že o čom vlastne HEAVY METAL je.
ronnies
Čtenář

Odeslat příspěvekod suk 16. 11. 2008 14:52

ronnies: heh, lol... zrovna ted ten film sleduju... je to docela zajimavy koukani
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sephiroth 18. 11. 2008 10:58

Ne ne, vůdy elen vypadá víc kůl :-D

No, o tom filmu jsem slyšel, ale asi se na něj nekouknu, protože už z principu nemám rád filmy, které mi "zaručeně ukážou, o čem ve skutečnosti to a to je". Konkrétně muzika je u mě velmi osobní záležiotst a nějaká komunita je mi úplně u zadečku :hm
"Občas se pravda zjistí tak, že se spojí všechny malé lži dohromady a ty se odečtou od kompletní sumy toho, co je známo."
(Terry Pratchett - Zaslaná pošta)

To, že je něco ještě horší, nedělá špatné věci lepšími.
sephiroth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 28. 11. 2008 07:14

No vy si z chudaka Raidera delate *****, ale vemte si jen jeden priklad za vsechny - Vinnie Colaiuta, bubenik. Popikar a jazzman jak hovado, a kdyz za nim prisel Dave Mustaine, tak mu jen tak nabouchal album (The System Has Failed, 2004) a kdo z vas by toho pana tipl po poslechu ty nahravky na Stinga a jemu podobny, tomu dam medaili.
Oproti tomu, nedokazu si predstavit metaloveho bubenika (napriklad nynejsiho bubenika zmineneho Megadeth Glena Drovera), ze by nahral jen tak desku jazzovou, pripadne pop. Ono staci si poslechout posledni dve desky megacu a clovek ma jasno. A takle je to bohuzel se vsim.
Metal je sice hudba genialni, ale co se kvality hracskych schopnosti onech lidi tyce, nevyskakoval bych si..
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sephiroth 28. 11. 2008 11:06

Neviděl bych v tom souboj na krev mezi jazzem a metalem, oba styly často vynikají vysokou mírou nápaditosti a umění hraní. Ale vadí mi, že metal je automaticky v tomto ohledu škatulkován jako méněcenný. Nevěřim, že většina jazzových hudebníků by byla schopná zahrát věci třeba od Nile etc. No, a popík, ten se přece hraje na klávesnici počítače a syntezátoru, tam se přece opravdové nástroje nepoužívají :-D
"Občas se pravda zjistí tak, že se spojí všechny malé lži dohromady a ty se odečtou od kompletní sumy toho, co je známo."
(Terry Pratchett - Zaslaná pošta)

To, že je něco ještě horší, nedělá špatné věci lepšími.
sephiroth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronnies 28. 11. 2008 17:50

Súhlas...príklad vorca hore vyšie bol sice trefný :!: Ja osobne myslím že Gene by zvládol Jazz uplne v pohode a zapnut automat na popes tiež asi zvládne :mrgreen:
ronnies
Čtenář

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 1. 12. 2008 22:30

tak Nile, to uz je trochu nekde jinde :mrgreen: ale zas na druhou stranu, Kollias a jazz by mi taky nesli dohromady.
a ono to kolikrát jako syntetika v tom popu zní, ale základ sou vetsinou zive bici s zivym bicmanem :-)
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yeseteer 11. 12. 2008 00:06

Nemáte někdo nějaký tip na Instrumentální (není podmínkou) symphonic metal? Něco, co se co nejvíce přiblíží instrumentální části Nightwish - Dark Passion Play nebo Dandelium.
yeseteer
Čtenář

Odeslat příspěvekod ronnies 13. 12. 2008 23:58

Dark Passion Play nie je synphonic album ale klasické metalové dielo, pár pesničiek sice može evokovat k synfo metalu, vypočuj si ONCE to je synphonické album celé,,, ešte ti odporúčam RHAPSODY OF RIFE

profile
Kód: Vybrat vše
http://www.myspace.com/rhapsodyoffireband
ronnies
Čtenář

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 14. 12. 2008 11:45

Pokud chceš opravdu symfonický metal, tak ber Hollenthon
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 12. 1. 2009 02:47

HiP÷HoP RuLezZz </3 Toe WoDWazZz Woe!!! Obrázek
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 12. 1. 2009 08:48

aj, vypatlator? :love:
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luskys 30. 1. 2009 16:22

hoperi pitomý taky se do vas neseru tak se neser do tohohle tématu... jinak metal je best jakej koliv já osobně nejradši metallicu disturbed starý opakuju starý korny.. asi od roku 2001 sou to zprominutím sra*kya třeba soad si dám nebo children of the boddom, ac/dc, airbourne zkrátka je toho mrtě i sám mám kapelu a hraju tam na baskytaru :)
Notebook: Lenovo IdeaPad Y570
Mobile: Sony Xperia J
luskys
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 30. 1. 2009 16:33

:lol: ja sem metalista az na pudu :D to mela byt parodie ;)
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luskys 30. 1. 2009 17:36

dobre no :-D
Notebook: Lenovo IdeaPad Y570
Mobile: Sony Xperia J
luskys
Čtenář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků