Underground Hudba

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod andels 13. 12. 2006 20:32

Pojdme se tady bavit pod timto velkym shrnutim stylu jako Breakbeat, Hip-Hop, Drum and Bass a Hardcore. Urcite se najde par jedincu, kteri tyto styly budou zavrhovat, ale take se najde par priznivcu toho stylu, pocitam s tim, ze se tady rozbehne diskuze o hip-hopu, pac ten je blizsi mnohym lidem, ale spis bych tady chtel rozsirit ty ostatni zminovane styly. Mnozme se 8)
andels
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 13. 12. 2006 20:36

Tim hardcorem predpokladam nemyslis HC, ktere myslim ja... Protoze jinak by mi to k tomu nejak nepasovalo :)
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 12. 2006 00:37

Mohlo by do té tvojí skupiny patřít taky Funky?? a jeho nejznámější zástupce: mocný Fatboy Slim :-P

například: http://youtube.com/watch?v=eL8ZP-obkhQ
Naposledy upravil MarkFX dne 14. 12. 2006 12:31, celkově upraveno 1
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andels 14. 12. 2006 08:29

No HC je zkratkou Hardcoru ;) takze to tak myslim
andels
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 14. 12. 2006 09:07

Ja ale myslim opravdovy HC - viz ukazka: http://www.last.fm/music/Pro-Pain/_/Fou ... of+Freedom

To mi s hip-hopem a podobne nejde dohromady
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 12. 2006 12:29

No ja bych řekl že on Andels jako Hardcore myslí třeba tohle:
http://youtube.com/watch?v=NaDlV-DrjYM
MarkFX
Legenda
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djlooper 14. 12. 2006 13:35

Tak třeba Breakbeat mě v poslední době hódně dostal. Mezi moje oblíbence patří The Crystal Method, Koma & Bones, Meat Katie, Dylan Rhymes, Atomic Hooligan, Plump DJs, Evil Nine, UNKLE, Hyper, Future Funk Squad, The Rogue Element, Elite Force..........V podstatě jsem se ke všem těmto grupám dostal přes mixované CD Community Service I od Crystal Method a už se v tom vezu :wink:
Výborný promo mixík v MP3 v kuse ke stažení (legálně) je od Line Of Sight - Breakbeat Mix (2005) tuna:

http://breaktrue.org/wp-content/music/lineofsight/lineofsight-breakbeat_promo_08-2005.mp3
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod andels 14. 12. 2006 23:21

Tuhyk: ehm hardcore myslim jako gabber, speedcore, happy hardcore, darkcore apod.
djlooper: Future Funk Squad jsou dobri, par jejich skladeb mam :)
andels
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Michal P 15. 12. 2006 07:37

Underground je toto zdroj wikipedia :
V hudbě se jako Underground označuje směr, jenž vznikl v šedesátých letech 20. století v oblasti západního pobřeží USA a vzápětí se rozšířil do Evropy – Velké Británie, Německa i do tehdejší ČSSR. Undergroundová hudba vychází z psychedelické hudby a avantgardní vážné hudby. Undergroundoví hudebníci patřili často ke „kulturním outsiderům“ a většinou působili v symbióze s dalšími uměleckými kategoriemi – literaturou a dramatem či výtvarným uměním.
Undergroundoví interpreti čeští: Jim Čert, DG 307, E, Milan Hlavsa, the Plastic People Of The Universe, Psí Vojáci, Půlnoc, Pražský výběr ....
zahraniční:, John Cale, Nico, Lou Reed, The Velvet Underground aj.

To co tady píšete jsou normální hudební styly, s undergroundem jako hnutím to nemá nic společnýho. Tuhle hudbu co tu popisujete přece nikdo nechce zakazovat, nejedná se přece o odpor k režimu, maximálně je to alternativa ke komerčním stylům
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod andels 15. 12. 2006 09:18

Underground proto, pac ty styly, ktere jsem z casti vyjmenoval, patri k tem, ktere se vyvijeli hlavne na urcitych mistech a hlavne nebyly tak rozsirene jako dnes. Vetsina techto stylu, se vyvijela v klubech, kde hrali experimenty tehdejsi DJove. Lidem se to zacalo libit a postupne se sirili z klubu na klub az nakonec doslo k dnesni podobe(napr. Techno - Detroit ; Drum and Bass, Hardcore - Londyn) . Od toho se taky tomu rika Underground, pac pred 20-ti lety tyto hudebni styly neznali. A o zakazovani tady vubec rec nepadla. Napsal jsem to jen proto, aby se tu nerozjela diskuze o tom, jaky ktery styl je lepsi apod. nesmyslne diskuze
andels
Nadšenec

Odeslat příspěvekod maty1976 15. 12. 2006 10:55

Michal P píše:Underground je toto zdroj wikipedia :
V hudbě se jako Underground označuje směr, jenž vznikl v šedesátých letech 20. století v oblasti západního pobřeží USA a vzápětí se rozšířil do Evropy – Velké Británie, Německa i do tehdejší ČSSR. Undergroundová hudba vychází z psychedelické hudby a avantgardní vážné hudby. Undergroundoví hudebníci patřili často ke „kulturním outsiderům“ a většinou působili v symbióze s dalšími uměleckými kategoriemi – literaturou a dramatem či výtvarným uměním.
Undergroundoví interpreti čeští: Jim Čert, DG 307, E, Milan Hlavsa, the Plastic People Of The Universe, Psí Vojáci, Půlnoc, Pražský výběr ....
zahraniční:, John Cale, Nico, Lou Reed, The Velvet Underground aj.

To co tady píšete jsou normální hudební styly, s undergroundem jako hnutím to nemá nic společnýho. Tuhle hudbu co tu popisujete přece nikdo nechce zakazovat, nejedná se přece o odpor k režimu, maximálně je to alternativa ke komerčním stylům,/quote]



Přesně tohle jsem chtěl napsat, odpověděl jsi i za mně. To co tady popisují, nepovažuji za underground, ale to je generační problém. Většina současné mladé generace prostě pod pojmem underground úplně něco jiného než jak byl brán v 70.a 80.let.
S tebou víceméně souhlasím, až na dvě výhrady: Skupina Pražský výběr rozhodně nepatřila do undergroundu. To byla normální legální rocková novovlnná skupina, vystupující veřejně, i v televizi. Po jejich zákazu v roce 1983 se její členové věnovali jiným, taktéž legálním aktivitám (skládání filmové a vážné muziky (Kocáb), studioví hráči u pop-hvězd (Pavlíček,Kocáb), hraní v baru nebo s okresními rockovými skupinami (Čok), případně emigrovali (Hrubeš). V roce 86 byl Výběr opět povolen a skupina vystupovala veřejně, hlavně ve velkých halách, vydávala desky, vystupovala v TV. Underground opravdu ne (na tom nic nemění že její 1 album bylo zakázano a vyšlo až po 6 letech, ani to, že to byla výborná skupina).
2) Underground není nutno brát jako programový odpor k režimu. Je to spíš hudba nezávislá na prodeji, médiích, komerci, dělaná výhradě po svém bez jakékoli dikátu - ideologického i komerčního. Jakási umělecká svoboda. V 70.a 80.let bylu o nás toto hnutí pronásledováno bývalým režimem, ale většina hl. představitelů tuzemského undergroundu (Hlavsa,Topol) chtěla být apolitická. Nechtěli být "bojovníky proti režimu". Také se jejich hudba po revoluci přžíliš nezměnila. Ti, co chtěli být bojovníky proti režimu (Kocáb), po revoluci poměrně narazili.
3) Underground je skutečně alternativa ke komerčním stylům. Americký underground okolo Reeda nebo Calea také přece nikdo nikdy nezakazoval. Podmínka undegroundu rozhodně není být zakazován a nenávidět bolševika (dnes by spíš museli undergrounďáci nenávidět ODS,a taky by se našly důvody....), od toho jsou spíš anarchističtí punks a skinheads. Spíš je problém v tom, že my, co máme rádi původní androš, který měl dlouhá léta strašnou sílu (a mnoho lidí to má skutečně spojeno s odporem proti režimu - což strašně vadilo třeba právě Hlavsovi), si nechceme připustil, že nová generace vnímá tohle slovo ve spojitosti s něčím úplně jiným a částečně má svou pravdu. Samozřejmě že je určité procento mladých, kteří mají rádi i původní underground a to je dobře
maty1976
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 15. 12. 2006 14:17

Maty dávám ti za pravdu u nás se zažilo že underground byl za bolševika zakázaný tak se to zjednodušuje na to kdo byl zakázaný byl v undergroundu. Ve světě nikdo nic nezakazoval, jen to byla ta alternativa.
Dík jsem rád že někdo se zajímá o minulý režim a nezjednodušuje ho na tvrzení, že nešlo cestovat, bylo nedostatkové zboží a člověk něco jiného říkal a něco jiného si myslel.
Jestli těch 1976 je rok narození máš skvělý přehled na to že jsi to zažil jako dítě.
...
Michal P
Přeborník

Odeslat příspěvekod andels 15. 12. 2006 16:11

Ehm, trosku se tu bavite uplne o necem jinym nez o tom, co uz jsem nacnul, mistoho toho abyste resili to o cem je tema dane, tak resite nazev tematu...
andels
Nadšenec

Odeslat příspěvekod lu.kas 15. 12. 2006 17:03

No resime tady Underground hudbu... Ty bys chtel resit konkretni styly...
Underground je pro me to, co by se zdrahali pustit v normalni televizi... Tzn. skoro vsechno co ja posloucham, ale nic z vyse uvedenych stylu.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal P 15. 12. 2006 18:06

Angels: underground je široký pojem založ si nový téma s lepším názvem pod pojmem underground si dost lidí představí to co jsem já a maty psali výše. To o čem se chceš bavit ty je asi pokračováním undergroundu v součastnosti.
...
Michal P
Přeborník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků