Nejoblíbenější punkové skupiny...

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod ConPower 26. 8. 2007 22:13

Neříká se tomu neo-punk? Ty sračky jako Sum 41 atp.? Jinak na Last.fm je hezký tag "pop punk", to je absolutně přesné. :D Ať žijou paradoxy.
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod K1LL 27. 8. 2007 18:08

lu.kas: ono není problém v tom, označovat tuhle hudbu za punk, ale je třeba si uvědomit, že punk to není, a lidi jako třeba já nepřipustí nazývat to punkem, když to vlastně ani punk není, pop taky ne, ale má to k němu daleko blíž, chudák Sid nebo Joey se musejí otáčet v hrobě

ConPower: neopunk je nesmysl dnešní doby, prostě musejí označit tenhle styl hudby, já mu říkám prostě pop, nebo ještě výstižněji Anti - Punk (proč, jsem již vysvětloval)
Aces High
K1LL
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pickun 27. 8. 2007 18:19

Ja Punk neposloucham, ale docela me serou ti drsny punkeri so poslouchaji pop - simple plan a sum 41 atd..
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 27. 8. 2007 18:25

Kill - :tleskani:

jen dodam, ze neopunk je stejna blbost jako nu-metal, oboje je to v podstate pop, tu s mensim, tu s vetsim durazem na kytary
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 27. 8. 2007 18:28

Pickun:tak v podstate necim "zacit" museji, lepsi kdyz se jim nejdriv libi pop, potom "antipunk" a potom prejdou na opravdovej punk nez kdyz jednoho dne vypnou Britney a se zatnutejma zubama pustej nahlas Exploited a na zada si nasijou "Punk's not dead volove!" a nazvou se punkacema i kdyz jim ani punkova(punkrockova) hudba ani myslenky nic nerikaj...

tuhyk: System of a Down, Disturbed bych treba popem nenazyval ;) a zbytek nu-metalu, nebo chces-li "nu-metalu" bych spis nazval rapem....
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod Pickun 27. 8. 2007 18:37

suk:
Kapela System of a Down byla od svého vzniku několikrát označena jako nu-metalová. Tato nálepka bývá obvykle přičítána prvnímu albu, které bylo vydáno v době nu-metalového „boomu“. Ti, kteří nesouhlasí, obvykle argumentují tím, že hudba System of a Down nesplňuje mnoho z typických znaků nu-metalu:
Kytarové riffy připomínají spíš thrash metal než nu-metal
V některých písničkách na každém albu jsou kytarová sóla, basa nehraje tak důležitou roli jako v nu-metalu
Odlišné tempo bicích
Texty se zabývají politickými a společenskými problémy spíš než problémy osobními

Během jednoho koncertu v roce 2005 Daron řekl: „Dřív nás nazývali nu-metal, teď zase prog-rock. Myslím si, že nás nazývají čímkoli co je populární.“
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ConPower 27. 8. 2007 21:45

K1LL píše:ConPower: neopunk je nesmysl dnešní doby, prostě musejí označit tenhle styl hudby, já mu říkám prostě pop, nebo ještě výstižněji Anti - Punk (proč, jsem již vysvětloval)j/quote]

Já neříkám, že ne, ale globálně se to prostě chytlo, nebo jsem to aspoň dost často slýchával.

Jinak co to tu padlo - SOAD a nu metal? To mi taky přijde jako celkem blbost. Minimálně z pohledu prvních desek, ale ani ty pozdější mi nepřijdou takové. To spíš nějaký alternative-folk metal nebo něco takového.

Pak nu metal mi taky přijde tak trochu jako synonymum pro rapcore, ale právě pro skupiny jako třeba Disturbed to může vyznívat trochu hanlivě. Přecejenom v jejich případě se moc nekecá. :) A samotný LP, co jsem měl tu "čest" s částmi jejich nové desky, se IMHO nepřibližuje už ani tomu nu-u. (Teď jsem si vzpomněl na skladbu Bleed It Out, která mi celá přijde jen jako úvodních několik vteřin k nečemu, co by se ještě mělo "rozjet", prostě tomu hodně chybí.)
ConPower
Nadšenec

Odeslat příspěvekod abuk 27. 8. 2007 22:52

nový linkin park to je případ
abuk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pickun 28. 8. 2007 08:54

Jsem rad, ze se ocistilo jmenos SOAD :D
Pickun
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tukatkat 28. 8. 2007 10:17

Já mám nejradši asi Volant, E!E, Anti-flag, NOFX, Znouzecnost a Visací zámek ;)
Don't trust a perfect person and don't trust a song that's flawless.
Tukatkat
Miss Páníček 2010

Odeslat příspěvekod aquarkko 29. 8. 2007 07:14

Teď jsem si naposlouchala nový album Zámků - budu k němu mít kladný vztah :wink:
Think for your fucking yourself. (Mark Barney Greenway)
aquarkko
Legenda

Odeslat příspěvekod suk 29. 8. 2007 08:16

Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010

Odeslat příspěvekod sallmi 27. 11. 2007 12:23

ConPower píše:Já neříkám, že ne, ale globálně se to prostě chytlo, nebo jsem to aspoň dost často slýchával.
l/quote]

Sice s nekolikamesicnim spozdenim ale musim uvest jednu vec na pravou miru. Oznaceni neopunk se globalne nechytlo. Je to vymysl ceskych novinaru pro oznaceni agresivnejsiho popu. Neopunk existoval v 80tych letech minuleho stoleti a byly timto nazvem oznacovany kapely jako The Exploited, GBH a jim podobne. Tyto kapely znamenaly znacny odklon od tehdejsiho punkoveho proudu, tak proto tohle oznaceni. V soucasne dobe prave media zjistuji, jak zacina byt punk modni zalezitosti a tak jsou ochotna oznacit touto nalepkou kazdy neprodejny brak. Kapely jako Blink 182, Sum 41 a jim podobne nemaji s punkem absolutne nic spolecneho. Staci se podivat na pomery, ze kterych vychazeji. Kapely typu Off Spring, NOFX, Bad Religion nebo Rancid jsou trochu jina sorta, ktera by se dala nazvat treba melodicky punk, ac ne kazdemu se libi. Je to samozrejme. Ne kazdymu se libi HNF a pri tom jsou jednou z mych oblibenych kapel.
Jinak posloucham ruznorodou rockovou muziku hard rockem pocinaje a dead metalem konce. I Ska si tam najde svou mistnost. Docela se necha poslouchat Distemper coz je Ska-punk z Moskvy.
sallmi
Čtenář

Odeslat příspěvekod jezek 27. 11. 2007 13:15

sallmi píše: Ne kazdymu se libi HNF a pri tom jsou jednou z mych oblibenych kapel.

Konečně někdo,kdo se vyzná.HNF a FPB,moji oblíbenci.
Čeština je freeware, nikoliv open-source. To znamená, klidně ji používej zdarma, ale neupravuj ji!
PC, PS4, PS3, PS Vita, New 3DS XL
jezek
Přeborník

Odeslat příspěvekod Player. 27. 11. 2007 14:03

salmi: Ja som si vzdy myslel, ze Rancid su punk-rock a sum41,blink182... pop-punk.
Player.
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka