Co potrebuji k tomu abych se mohl ucit na elektriku?

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Suving 12. 10. 2006 18:47

Cau lidi, ja bych se chtel zeptat na jednu vec.
Chtel bych chodit na krouzek, kde bych se naucil hrat na elektrickou kytaru..
Ale na zpev jsem uplne antitalent...
Tak by me zajimalo jestli nevadi ze clovek co hraje na elektriku ma hudebni hluch...
Moc se v tomto nevyznam, zajima me pouze jestli mam sanci se naucit na kytaru i presto ze mam hudbeni hluch a ne sluch..
Dekuji
Suving
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marz 12. 10. 2006 18:53

Ja myslim, ze je to uplne jedno. Kamos taky hraje na el. kytaru, je samouk, je na zpev uplne levy, ale hrat umi.
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod johnnym 12. 10. 2006 19:34

Souhlasim s marzem. Já sice hraju už dlouho na klavír, ale zpívat taky neumim, byť hudební sluch trochu asi mam, ale je to vážně jedno. Stejně asi na elektriku nebudeš hrát moc nějaký romantický cajdáky.
"Citliví lidé hudbu milují."
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Suving 12. 10. 2006 19:40

Jo diky hosi...Jsem rad ze tohle slysim..
Suving
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Suving 12. 10. 2006 19:49

A kdyz uz jsme u toho...
JAkou kytarku byste doporucili totalnimu zacatecnikovi?
Popr. neznate nejaky web ktery me provede problematikou tohoto hudebniho nastroje?
Slysel jsem pojmy jako efekty atd..ale nevim co to znamena...nejaky ten pruvodce pro zacatecnika by se hodil...
Dekuji moc za odpovedi
Suving
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 12. 10. 2006 21:02

Takze, ja sem na tom byl tak nejak stejne jako ty. Sice jsem kdysi chodil par let do hudebky, ale to jsem uspesne zapomel. A pak jsem jednou v lete nasel doma starou spanelku, tka sem zacal drnkat na ni. Ze zacatku to bylo krusny, ale casem se to zacalo zlepsovat :)
Jinak vrele doporucuju se zaklady, alespon par zakladnich akordu, naucit hrat na obyc spanelku. Na elektrice je to sice lehci, ale ten cvik je k nezaplaceni.
Jinak odkazy:
http://www.kytary.cz - tady to je online obchod, najdes tam vsechno od kytar, pres komba, efekty az po trsatka a instruktazni DVD
http://www.fender.cz - vyborny inzertni web zamereny na hudebni nastroje
http://www.dasys.cz/kamzi/Guitar/ - a tohle jsou fajn stranky o kytarach obecne
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod johnnym 12. 10. 2006 21:06

Web ti neporadim, já se ptal vždycky kamarádů. Doporučil bych ti nějakou novou, ne z bazaru a myslim si, že kytara do 5000,- bude na začátky i na pokročilejší hraní ještě v pohodě. Já si pořídil Stagg 710 a jsem s ním zatím naprosto spokojený. Bazarovou bych nebral z důvodu, že pokud kytarám nerozumíš (jako já), tak kdyby se objevil nějaký problém, musel bys to hodit do servisu, kde by to stálo další peníze - když máš záruku, máš to zadarmo. Efekty mění základní zvuk kytary - zkreslují ho. Jestli máš další otázky (jako že asi jo), tak to sepiš a věřim, že se ti začnou brzo dostávat nějaké smysluplné odpovědi.
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Ťuhýk 12. 10. 2006 21:14

Jinak prehledl jsem to o te kytare. Takze na te strance http://www.kytary.cz se prodavaji Staggy s cenou i pod ctyri tisice. Staci si jen vybrat tvar a barvu :) Dokonce jsou tam i kytarove komplety, kde dostanes nejen kytaru, ale i male kombo (zesilovac), kabely, popruh a trsatka...
Efekty nemusi byt jen nutne zkreslovaci (tzv. distorsion - pouzivane v rocku, metalu), ale i spousta dalsich jako chorus, delay (zpozdeni) - koukni treba sem, tady si muzes dokonce vyzkouset, co ktery efekt se zvukem dela
Všechno, co v životě opravdu potřebuju znát, jsem se naučil ze Star Treku
Ťuhýk
Přeborník

Odeslat příspěvekod johnnym 12. 10. 2006 21:20

S těma efektama má Tuhyk samozřejmě pravdu. Zapomněl jsem na ně, přeci jen je tolik nepoužívám. Koupi kytarového kompletu bych tak uplně nedoporučoval, protože vždycky je lepší, když si vybereš to, co ti bude ideálně vyhovovat a to komplety mnohdy nesplňují.
Punk's not dead!
Mac user
johnnym
Nadšenec