Extrémně emotivní hudba

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 4. 9. 2006 18:53

Mno :D
Nechme stranou depresi, strach, úzkost, smutek, mám na mysli spíše ty pozitivní emoce, nebo chcete-li, neutrální. Dokáže vám nějaká hudba dodat odvahu, odhodlání? Dokáže vám navodit představu že jste neskutečně malý (shodit sebevědomí) nebo naopak že můžete dokázat cokoliv chcete? Co takhle dojetí, plakali jste někdy díky hudbě? Touha, štěstí...?

Nemyslím nic ve stylu dojemných romantických textů ani přiřazování k vašim vzpomínkám, soundtracky (vybavování scén), vaše momentální nálada atd., prostě jde jen o hudbu a žádné okolní vlivy. Čekám že bude debata hlavně o instrumentální hudbě, možná klasické, nebo vokální. I když je fakt, že když slyšim techno, tak se mi chce občas i brečet.. :D Hlavně vycházejte z vlastních zkušeností a ne z toho co řikali v teleshoppingu ;). Pište konkrétní interprety, nejlépe i skladby samozřejmě včetně vašich pocitů. No, jsem zvědav jestli sem vůbec někdo něco napíše :D
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidak 4. 9. 2006 18:56

tak já bych nadhodil třeba Air- znáte? Anebo Jack Johnson, to je tak strašně příjemná a pohodová hudba..
davidak
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 4. 9. 2006 19:01

Air - soundtrack k filmu Virgin Suicide? Pokud jo, tak podle mě dost depresivní (Empty House). Tak jako tak, "Playground Love" je vůbec jedna z mých nejoblíbenějších skladeb...
Jack Johnson - takový trochu country styl, něco jako Donovan, tam podle mě emoce moc nehrozí
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod van vren 4. 9. 2006 19:27

nejemotivnější hudba co znam je od My Dying Bride
be obscene... be be agressive
van vren
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidak 4. 9. 2006 19:48

Tak zrovna ten soundtrack depresivní je, ale maj eště asi tři další alba a to je o emocích všeho druhu, včetně štestí.
Jack mi nepřijde jako neemotivní, každá hudba, která mě dostane do fajn nálady emotivní je.

Taky nadhoď nějaký interprety, rád poznám nějaký novinky..
davidak
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 4. 9. 2006 20:22

Teď si vybavuju Alpha Beta Gaga a jo, tenhle song je o štěstí :D.
Jinak kdybych měl co nadhodit, tak bych tenhle thread snad ani nezakládal :D
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidak 4. 9. 2006 20:35

nopokud mám říct něco opravdu emotivního a co je fakt síla, tak je to třeba Novosvětská od Dvořáka, Monumentální, něžná, krásná..
davidak
Čtenář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Narcissus 4. 9. 2006 21:42

Co se klasiky týče, tak v podstatě každá klasická hudba, která prošla filtrem času (takže zůstala jen ta kvalitní), dokáže být velmi emotivní, záleží jen na tom, jak je člověk k hudbě citlivý, jakou má fantazii a jak dalece je schopen o hudbě přemýšlet (čili všechno to, co není třeba k poslechu Evropy2).
K té novosvětské bych ještě přidal třeba Dvořákovy Slovanské tance, ty fakt nutí člověka skákat po pokoji :), nebo (už ohranou) Smetanovu Mou vlast, tam je autorovo vlastenectví vyloženě cítit :). A jak už všude cpu, tak třeba Stravinsky, Mozart atd. atd.
Kvalitní klasiky je tolik, že budete mít celý život co dělat, a pořád ještě nebude konec :).
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 5. 9. 2006 01:17

tak mna dostavaju veci ktore spievaju nejake zenske s uzasnym hlasom ze mi z toho behaju zimomriavky po chrbte
tu je takych par...

Mint Royale - Don't falter
Fairground underground - Perfect
The Beautiful south - Rotterdam
Tanita Tikaram - Twist in my sobriety
Joan Osborne - One of us
Sol seppy - Enter one

ale aj chlapom to ide u mna celkom dobre...
R.E.M. - Great beyond
Prince - 7
Jimmy Cliff - I Can See Clearly Now


nepohrdnem ani duetikmi...
George Michael - As

a toto ma vzdy naladi. musim si vzdy tancovat ;)
St germain - Alabama blues-(todd_edwards_vocal_mix) - mozno to najdes aj bez toho remixu, ale myslim, ze to je v podstate to iste.

noo a este v poslednej dobe dost rotujem
Whitesnake - Is this love a Moby - Find my baby

no, asi sa ti to ani nebude chciet vsetko stahovat atd ale skus si dat tu namahu aspon s niektorymi a mozno sa ti daco zapaci. niektore mozno nenajdes. ale kebyze mas zaujem, vsetko viem promptne dodat ;)

aaa, instrumentalka! 13ta skladba k soundtracku Armageddon. strasnaaa hecovacka, super skladba. nazov? tusim Theme from armageddon.

inak je toho ovela viac ale toto su skladby ktore davam takmer denne. proste srdcovky :)
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PachezZ 5. 9. 2006 09:56

Me treba dokaze povzbudit tohle:
De Fuck To - Už Vim
De Fuck To - Promarněná šance


Pak pár smutnejch až takovejch depresivních
Woh - Tma
A CZo Jakko - Čtvrtek dvanáctého

Hlavně kvuli textum (je to vse cz hiphop)

Jinak Treba Placebo - Every You Every Me

A Rozveseli me treba Mariska - Hetken kestää elämä (ani nevim proc asi tim refrenem)
Ford Probe 2.0 16v rv.95 85kW
Ford Probe 2.5 24v rv.95 120kW
PachezZ
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 5. 9. 2006 13:19

PachezZ: Českej hopec nějak extra nemusim, ale co mě zaujalo, je stará věc od Syndrom Snopp a sice Apokalypsa 2. Neuvěřitelný, jak tam Gipsy řve (aspoň doufám že je to on), ten konec je fakt excelentní. A myslim že tohle je hodně emotivní, už jen samotnej instrumental je fakt zajímavej.

Jinak Every You Every Me od Placebo je v pohodě.
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ghostwriter 5. 9. 2006 14:03

ewing: Mam všechno kromě "Fairground underground - Perfect", tak to rozeberem :D

Tanita Tikaram - Twist In My Sobriety
Whitesnake - Is This Love
- klasický uspávačky, málem jsem usnul :D

Jimmy Cliff - I Can See Clearly Now
- na tenhle song jsem alergickej, protože si vždycky vybavim tu DEMENTNÍ reklamu na TicTac

George Michael & Mary J Blige - As
- refrén je gut, jinak docela nuda

Prince - Seven
- nic moc, takový monotónní

The Beautiful South - Rotterdam
- neznal jsem, přijde mi to slušný, jen trochu pomalý tempo

Sol Seppy - Enter One
- smutný nebo spíš melancholický, trochu jako Portishead. Ale určitě ne špatný!

Joan Osborne - One of Us - tohle je hodně dobrej song, písničku znám, ale nevěděl jsem název, i když to je klasika, dík moc :D

Saint Germain - alabama blues
- to bych chtěl docela vidět, jak na tohle tancuješ, myslim že by mi to razantně zlepšilo náladu :D

Mint Royale - Don't Falter
- slušný, neznal jsem, asi prověřim :D

Jinak od R.E.M. se mi dost líbí Imitation of Life, hlavně refrén hodně emotivní :D.

Theme z Armageddonu, to je I Don't Want To Miss A Thing že jo? Pokud jo, tak je hodně dobrej :D. Vůbec Aerosmith jsou dobrý. Sing for the moment je jedna z mých nejoblíběnějších skladeb vůbec, potom ještě Crazy je taky suprová, v akustický verzi.


Abyste neřikali že jen kritizuju a sám nic nenadhodim tak taky něco zkusim :D.
Souhlasim, že ženskej hlas může dost často pomoct k emocím, co řikáte třeba na Edith Piaf, Janis Joplin nebo Ninu Simone? Jo, trochu starší, ale songy jako La Foule, Summertime (feat. Jimmy Hendrix) nebo Feeling Good jsou NESKUTEČNÝ.

Hodně emotivní mi přijdou taky starší rockový věci ve stylu Final Countdown nebo těch dvou songů z Rockyho (jedna je Eye of the Tiger). Neznáte něco emotivního v tomhle stylu?

Jinak třeba co nemam moc zmapovaný jsou Oasis, tam se mi líbí Don't Look Back in Anger, ale jiný takhle dobrý věci od nich neznám, tak když tak někdo něco nadhoďte.

To samý Rolling Stones. Mam jejich Best Of, ale jediný, co mě zaujalo je Like A Rolling Stone, původně myslím od Boba Dylena, což je podle mě dost emotivní.

Stejnej problém mam s Davidem Bowiem. "Rock and Roll Suicide" je výtečná, ale nic podobnýho jsem od něj nenašel :-(

Moby. Ten je plnej emocí. Ale spíš než Find My Baby bych řekl "In This World" a "In My Heart". Pak určitě ještě pár věcí od něj, mam celou jeho diskografii, ale většina songů je pro mě neposlouchatelnejch, protože techno a trance fakt vůbec nemusim.


Potom ještě třeba "Robbie Williams - It's Only Us", to mam ale zřejmě podvědomě spojený s intrem k Fifě 99, takže to může být trochu zavádějící. Ale rád bych takový podobný "sportovní hecovačky" jako právě tohle od Robbieho nebo songy z Rockyho, ty dokážou fakt napumpovat :D.

Help od Beatles taky dobrá, potom bez debat "The Who - Baba O'Riley", možná znáte pod názvem Teenage Wasteland. Sir Duke od Stevie Wondera má jeden z nekrásnějších refrénu co jsem kdy slyšel, hodně emotivní. Na další si teď asi z hlavy nevzpomenu :D
Jak se vodí beznohý a bezruký dítě na procházku?
- Driblingem. (Jako míč)

Víte proč si blondýnka při sprchování zpívá?
- Aby věděla, který si má umýt pysky!
Ghostwriter
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 5. 9. 2006 15:04

tak aspon nieco sa ti pacilo ;)

inak ta skladba z armageddonu to nie je ta co myslis ty. posli mi SS, ja ti poslem tu co myslim.
inak mna dost beru skladby s klavirom. cize hip-hopova klasika Rob D - Clubbed to death alebo
Jamiroquai - Virtual insanity
Simply red - Something got me started
- toto je aj trosku rychlejsie takze to by mohlo byt nieco take co hladas

no a este sem pohadzem par...
Earth, Wind & Fire - Let's Groove
New Radicals - Flowers
Terence Blanchard - Inside Man - Chaiyya Chaiyya Bollywood Joint
The Beloved - Sweet Harmony
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Nadšenec

Odeslat příspěvekod k-o-l-m-i 5. 9. 2006 19:18

např.

Celine Dion - It's All Coming Back to Me Now
Život je plný nejasností...
k-o-l-m-i
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 6. 9. 2006 15:40

rekl bych
queen- bohemia rhapsody (alespon ten zacatek...)
potom We are the champions a Show must go on...

dale Happy X-Mas (war is over) ale jako videoklip (lennon) :|
Mobil-man
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků