Co prvni? Text nebo hudbu?

Co posloucháte, co doporučíte; rádia, koncerty, vlastní produkce

Moderátor: Moderátoři Pauza.cz

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 23. 7. 2006 15:36

Co se pise prvni - text nebo hudba? :hm Mozna je to stupidni otazka, ale fakt nevim. Premyslel jsem o tom a rekl bych, ze se muze psat prvni i to i to, ze je to jedno. Nebo ne? :nenapadne
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kindrman 23. 7. 2006 15:46

to máš uplně jedno ;) někdy se dřív napíše hudba někdy zase text....
Kindrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod a 23. 7. 2006 15:48

ja ti k tomu moc nepoviem, ale pocul som ze tak i tak. vacsinou je ale asi skor hudba a na nu nasiju nejaky text. pripada mi to jednoduchsie
a
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod iwigirl 23. 7. 2006 17:16

já bych nejdřív vymýšlela kostýmy na koncertní turné a podpis pro fanoušky :)
iwigirl
VIP uživatelka

Odeslat příspěvekod Deleted user 23. 7. 2006 17:21

Bejvávávávávával v minulosti v našich krajích standard, že se texty (libreto) zhudebňovaly. Ale záleží samozřejmě na žánru hudby..
No a dneska.. dneska se všechno vykrádá. 8-)

Odeslat příspěvekod christian 23. 7. 2006 18:09

Majkl: to je pravda. stary hity v novym kabate :D
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod xaero 24. 7. 2006 00:51

IMHO: myslim ze se nejdriv vymysli naky text s uz predbeznou predstavou hudby ktera se pak doplni k textu (samozrejme se IMHO uvazujou uz naky rymy aby sedeli k uvazovanej hudbe :D :D )
Canon 40D + Canon 50mm f/1,8 II + Canon 18-55mm
xaero
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dom1n1ck 29. 7. 2006 19:28

Nebo to dělej ve dvou jako Uhlíř a Svěrák, jeden vymýšlel hudbu druhej text a dohromady to dávali po telefonu :)
dom1n1ck
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S-Tony 29. 7. 2006 19:54

Njedřív píšu hudbu a podle toho jaká hudba mně napadne k ní napíšu text. Ta hudba ve mně vyvolá určité pocity a ty přepíšu do textu.
Naopak si to neumím představit.
V pžípadě že se jendá o dechovku, hip-hop, rap a pop je to jedno. U popu je to jedno. Potože melodie a texty jsou stupidní, a ať k popu napíšeš jakoukoli hudbu bude to znít stejně blbě.
U popu je to jednoduché. Pokud se jedná o smutnou popovku tak vypadá akordový zápis vždy následovně.
Slochy:
8xAmi,G,F případně Ami,F,G
Přechod:
F,G,F,D
Refrém:
4x F.G,Ami
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Přeborník

Odeslat příspěvekod Gromm 8. 8. 2006 09:41

Já teda nejdřív hudbu pak text. Text na druhym místě, aby do tý hudby zapadal, aby byl do rytmu...:wink:
Mám rád Hip Hop, mobily, zbraně...
Ale stejně je nejlepší Sony Ericsson

5110 :arrow: 3510i :arrow: 8310 :arrow: K500i :arrow: K750i :arrow: E50 :arrow: W800i
Gromm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Majsner 19. 8. 2006 15:18

Asi jak u ktereho zanru. Treba u hip-hopu se text ani nevymysli, tam jsou k dispozici standartni formulare obsahujici (ne)nahodne rozhazene fraze, jako Mother fucker, ouje, *****, bitch apod. a do nich pocitacovy program nahodne vepise par dalsich slov a je z toho pisnicka. A kdyz uz jsme u toho hip-hopu, tak se pak po tomto "slozeni" textu jde, ukradne se nejaka starsi melodie, strci se to do pocitacoveho programu e-jay hip-hop, petkrat se to tam nakopiruje, pak se mezi to nahazi nejake tuc tuc tuc prask tuc tuc tuc... a je z toho super nova genialni pisnicka s potencialem se nejmene dva mesice udrzet na vrcholu svetovych hitparad...
:pozor2
Majsner
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukasoj 19. 8. 2006 15:23

:hm :)
Obrázek
Lukasoj
Přeborník

Odeslat příspěvekod suk 31. 8. 2006 14:37

Good obrazek, aleaspon ted vsichni budou vedet, jak to ve skutecnosti je :mrgreen: :mrgreen:
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Sherlock Noha 2010